Copy
Nezobrazuje se vám email správně? Klikněte zde.
Hezký předvánoční čas,
vím, že Vás zajímají ovocné stromy, a tak vám spolu s přáním krásných Vánoc, posílám tipy k řezu ovocných stromů a inspiraci na jeden vánoční recept.
Prostor pro slavení toho důležitého přeje
5 nejčastějších chyb u řezu ovocných stromů

Sezóna řezu je tady. Připoměňte si, kterým věcem je třeba se vyhnout, aby se stromům neublížilo.
Chci číst
Kurzy citlivého řezu – poslední místa

Zbývá posledních pár míst na kurzech řezu. Víte-li o někom, koho by to mohlo zajímat, dejte mu vědět.
Díky!
Chci číst
Užitečné odkazy

Kromě odkazů na ovocnářské osobnosti a stránky, jsem nově sepsal i tipy na ovocnářské vzdělávání.
Chci číst
Ovoce a Vánoce = muzika
Vánoce byly v historii těsně spjaty s ovocem. A to nejen v podobě zvyků (např. krájení jablek), ale také v kuchyni. Pokud měli naši předkové štěstí, pak na ně ve sklepě čekala zásoba zimních odrůd jablek a hrušek. Nicméně velká část úrody se usušila a následně používala jako zdroj cenných vitamínů a minerálů.
 
Ze sušeného ovoce se pak na Štědrý den vařila „muzika“ – tradiční ovocná omáčka. Rodinné recepty na muziku se dědily, a tak dnes na internetu najdete nejrůznější verze. Každopádně můžete experimentovat a jednoduše dát vařit sušené ovoce (hrst od každého druhu), které jste doma zvládli nasušit, a případně ořechy či koření (např. perníkové). Pak přidejte vodu, ať je vše ponořeno. Nechte lehce probublávat necelou hodinu, dokud vše dostatečně nezměkne. Na závěr přidejte med nebo jiné sladidlo – dle chuti. Podávat můžete jako dezert s vánočkou nebo (ne)tradiční přílohu k houbovému kubovi.

Dobrou chuť!
V půlce prosince jsem pořádal workshop potulného sadaření. Sešlo se asi patnáct sadařů a sadařek a společně jsme ošetřili více než 40 hrušní v krajině.
Koukněte na fotky ;-)
Facebook
Instagram
Website
Copyright © 2018 Potulný sadař


Email Marketing Powered by Mailchimp