Copy
Nezobrazuje se vám email správně? Klikněte zde.
Hezký den,
léto je v plném proudu a s ním i letošní úroda. Věřím, že se i vám něco urodilo.
Nezadržitelně se však blíží podzim. A aby měli co sklízet i naši vnuci a vnučky, je třeba myslet na výsadby pro další generace. Ideálně s dostatečným předstihem. Proto vás chci upozornit na pár akcí a odkazů, které by se vám k výsadbám mohly hodit.
Klidný zbytek léta přeje
Ovocné výsadby na klíč
Každý podzim se vysází tisíce ovocných stromů, z nichž často přežije jen hrstka. Rád bych tuto praxi změnil. Proto jsem dal dohromady tým zkušených sadařů a sadařek, se kterými sázím ovocné stromy tak, aby tady byly i za mnoho desítek let.

Od letošní sézóny nabízíme kompletní zajištění ovocných výsadeb od plánování, přes realizaci až po péči v prvních pěti letech.


www.ovocnevysadby.cz

Komunitní výsadby


Zapojení místních do výsadeb v krajině i v obcích je populární. Ve svém článku přináším několik tipů, které by vám mohli pomoci k pohodovému průběhu takové výsadby, zapojíte-li se do její organizace.
Chci číst
Výstava letních odrůd hrušní, jabloní a slivoní

Přijďte o víkendu ochutnat rozmanité chutě starých a krajových odrůd. V Praze pořádá výstavu ČSOP ve dnech 16. – 18. 8.
Chci číst
Kurz výsadby dlouhověkých ovocných stromů

V září pořádám v Praze a Brně kurz výsadby. Dozvíte se, jak výsadbu naplánovat, zrealizovat a co všechno obnáší povýsadbová péče, která se často podceňuje.
Chci číst
Živá krajina
Vedle toho všeho jsme se se skupinou sadařů a sadařek rozhodli, že chceme naše dobrovolnické aktivity v krajině dělat dlouhodobě a cílevědomě. Proto jsme spustili projekt Živá krajina, zastřešený Hnutím Brontosaurus. Chceme tak každý rok vysadit do krajiny několik desítek až stovek ovocných stromů a keřů, které pomohou narušovat velké půdní bloky současného konvenčního zemědělství.

Letos plánujeme menší obecní sad v Hruškách u Brna. Příští rok 3 ha sad s více než 250 ovocnými stromy. Chcete-li nás podpořit, budeme rádi.


Facebook Facebook
Instagram Instagram
Website Website
Copyright © 2019 Potulný sadař


Email Marketing Powered by Mailchimp