Copy
PLANET mediamuuntimet
Kaikki valokuitutekniikan muuntimet 100M - 1G - 10G
Microdata Finland Oy toimii PLANET Technology tuotteiden maahantuojana, jonka valikoimasta löytyy markkinoiden monipuolisin mediamuunnin tarjonta. Esittelemme tässä tavalliset mediamuuntimet, uusimpana mallina 10Gbit/s mediamuunnin. Näiden lisäksi PLANET-tuotevalikoima kattaa mm. GEPON-laitteet, SFP-modulit sekä Industrial tasoiset mediamuuntimet. Ota yhteyttä, niin kerromme lisää!
100M Mediamuuntimet / Fast Ethernet
Fast Ethernet - FT-80x
• Ethernet-portti: 10/100BaseTX (UTP, MDI/MDI-X)
• Kytkimellä valittava half/full duplex (FX)
• LFPT-tuki
• Ulkoinen virtalähde 5VDC/2A

• FT-802: multimode 2km
• FT-802S15: singlemode 15km
• FT-802S35: singlemode 35km
• FT-802S50: singlemode 50km
• FT-806A20: WDM / BiDi 20km TX:1310 RX:1550
• FT-806B20: WDM / BiDi 20km TX:1550 RX:1310
Fast Ethernet - FT-1205A 2x SFP-modulipaikkaa
• SFP: 2x 100Base-FX
• LAN: 1x 10/100Base-T
• TS-1000 / OAM
• Ulkoinen virtalähde: 5V@2A
• DIP Switch:
- 3-Port kytkin- tai Redundant-toimitila
- LBR (Loop Back Reply) on / off
1G Mediamuuntimet / Gigabit Ethernet
Gigabit - GT-80x
• USB virransyöttökapasiteetti: 34W, 2x 5VDC @ 2.4A ja 2x 5VDC @ 1A
• Automattinen tunnistus ja latausvirran kytkentä
• AC-sisääntulo: 100-240VAC (EU-pistoke)
• Mitat: 96 x 50.5 x 41mm
Gigabit - GT-1205A
• USB virransyöttökapasiteetti: 34W, 2x 5VDC @ 2.4A ja 2x 5VDC @ 1A
• Automattinen tunnistus ja latausvirran kytkentä
• AC-sisääntulo: 100-240VAC (EU-pistoke)
• Mitat: 96 x 50.5 x 41mm
10G Mediamuuntimet
10 Gigabit - XGT-705A
• 1x 10G/5G/2.5G/1G/100BASE-T RJ45 (MDI/MDI-X)
• 1x 10GBase-X SFP+
• IEEE 802.3u/802.3ab/802.3bz/802.3ae
• 16k jumbo frame
• 6000VDC Ethernet ESD-suojaus
• 100m over Cat 6A / Cat7 @ 10Gbps

 
Mediamuunninkehikot 19" / 10"
PLANET mediamuunninkehikot on varustettu virtalähteellä sekä tuuletinyksiköllä. Mediamuunninkehikko vähentää kaapelointi- sekä virtalähdemäärää ja tekee asennuslopputuloksesta ammattimaisemman ja lisää toimintavarmuutta. Yleisimmän käyttökohteet kehikoille ovat asuinkiinteistöjen sisäiset kuituverkot (teletila - asunto), kameravalvonta- sekä kiinteistöautomaatioverkot. Yksittäiset mediamuuntimet ovat seinäasennettavia, mutta niille saatavilla DIN-kiinnitysoptio.

Tuetut mediamuuntimet:
• FT-80x/90x/GT-80x/90x/XT-70x kuitu/kupari
• VC-201A/231/231G/202A VDSL over TP/COAX
• ICS-10x Serial over IP
• PLANET MC-700, 7x mediamuunninta, 10"
• PLANET MC-1500, 15x mediamuunninta, 19"
• PLANET MC-1500R, 15x mediamuunninta, 19", Reduntant
Hallittavat Mediamuuntimet
Fast Ethernet - FT-905A SFP-modulipaikalla
• SFP: 1x 100Base-FX modulipaikka
• LAN: 1x 10/100BaseT (MDI/MDI-X)
• TS-1000 OAM
• Selainhallittava:
- IEEE 802.1Q VLAN tag
- 802.1p QoS Scheme
- Kaistanhallinta (kbps) Ingress & Egress
- Broadcast Storm Control
- Ethernet statistiikka kupari ja kuitulinkille
- Look Back Test Function (LBT), Link Loss Return (LLR)
- Ohjelmistopäivitettävä
- SNMP Trap
Gigabit - GT-905A SFP-modulipaikalla
• SFP: 1x 1000Base-SX/LX/BX
• LAN: 1x 10/100/1000Base-T auto-negotiation / MDI/MDI-X
• Selainhallittava
• Layer 2 Management Feature
• SNMP v1 / v2c / private Enterprise MIB
• Event trap & SNMP trap
• Speed duplex mode configuration / Flow Control setting / bandwidth Control on TP & Fiber
• Port Status / Ethernet Statistics TP & Fiber / Loop detection / Broadcast + Multicast + Unicast storm control
• Management VLAN / 16 IEEE 802.1Q VLAN groups / Q-in-Q VLAN
• 802.1p Tag Priority / IP address priority / IP DSCP / Strict Priority / Weighted Round Robin
• TS-1000 OAM / IEEE 802.3ah OAM / Loop Back Test
• 16 TCP / UDP Filter groups
Mediamuuntimet PoE-tuella
Fast Ethernet - FTP-802 / FTP-802S15
• Kupariportti: 10/100Base-TX (RJ-45) Auto MDI/MDI-X
• IEEE 802.3af Power over Ethernet: 15.4W
• Ulkoinen virtalähde: 48VDC/0.4A
• Mitat: 97x70x26mm
• Käyttölämpötila: 0...+50C

• FTP-802: multimode 2km
• FTP-802S15: singlemode 15km

 
Gigabit - GTP-805A SFP-modulipaikalla
• 1-Port RJ-45 interface
 - 1-Port Data + Power output
• 1x SFP (1G modulit)
• IEEE 802.3af/IEEE 802.3at: 15.4W / 30W
• Ulkoinen virtalähde: 52VDC
• Mitat: 97x70x26mm
• Käyttölämpötila: 0...+50C
Lataa tuote-esite:
Siirry verkkokauppaan
Microdata Finland Oy
Äyrikuja 3, 01510 VANTAA
puh. 09 - 4247 4900
myynti@microdata.fi
www.microdata.fi
www.planet.com.tw
Seuraa meitä sosiaalisessa mediassa:






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Microdata Finland Oy · Äyrikuja 3 · VANTAA 01510 · Finland