Copy

 

Tähistame sünnipäeva!

"Inimene on loonud endale elutempo, mis vajanuks juba ammu kiiruspiirangut. Nüüd siis looduse vingerpussi läbi oleme kõik hetkeks arestimajja pandud, et mõelda ja tajuda seda, millest muidu mööda vaatasime" (Romet Vaino: inimlikkuse mõõdupuu - edasi.org, 22.03.2020).

See kevad saabus teisiti. Eriolukorra tõttu on meie tavapärane elurütm häiritud ning praegune kriis puudutab meid kõiki erineval moel. Muretseme oma lähedaste pärast ning püüame ühiste pingutustega viiruse levikut tõkestada. Nuriseme küll, et paljud piirangud põhjustavad meile ebamugavust, kuid samal ajal on meil rohkem aega, et süveneda ja märgata, mis on päriselt tähtis.  

Head Sõbrad! Tartu Keskkonnahariduse Keskus tähistab 8. aprillil enda 18. sünnipäeva. Oleme tänulikud kõikidele, kes meie tegemistele kaasa elavad. Ootame pikisilmi, mil olukord normaliseerub ning meie maja on taas Teile kõigile avatud. Sellel keerulisel ajal pakub loodus ja looduses viibimine paljudele lohutust. Soovime, et Te ei kaotaks kunagi sidet loodusega. Et märkaksite, hooliksite ja oskaksite hoida. 

Sünnipäeva puhul jagame teiega ühte vahvat videoklippi, kus meie pehmed kolleegid tulid appi ja tegid meie asemel ühe tubli tööpäeva, et peatselt kõiki lapsi ja külastajaid siin jälle näha. 

Tartu Keskkonnahariduse Keskuse sünnipäevakink meie kolleegidelt.
Vaata videoklippi

Huviringid kolisid internetti, traditsiooniline Maa päeva konverents toimub veebis ning maja külastajaid võõrustatakse virtuaalselt!

Tartu loodusmaja on küll ajutiselt suletud, kuid huviringide juhendajad jätkavad ringide tegevusega kaugõppevormis. Külastajad saavad meie sooja, heli- ja värvirikasse talveaeda sukelduda virtuaaltuuri kaudu.  

Tartu loodusmaja uudised: 


Huvitavat tegemist ja lugemist kodus:

Loodusmaja tegemistel saad silma peal hoida meie kodulehe ja sotsiaalmeedia vahendusel. Muljeid Tartu loodusmaja huvikooli kaugõppest

Tartu loodusmaja huviringid on nüüd juba mitu nädalat toimunud kaugõppel ja see on osutunud positiivseks väljakutseks nii õpetajatele kui ka lastele. Ringide ülesanded lähevad igal nädalal kodulehele üles, eriti pannakse rõhku tegevustele ja õppeviisidele, mis utsitavad õpilasi hetkel looduses toimuvaid muutusi ise märkama ja jäädvustama. Ülesanded on nii teksti-, foto- ja videopõhised, kui ka eraldi suhtluskeskkondades nagu Google Hangout ja Padlet.

Peamiselt leiab kodutööde hulgast koduste vahenditega joonistamist ja meisterdamist, ehitamist ja katsete tegemist, samuti täidetakse iganädalaselt loodusvaatluste päevikuid ning Tartu loodusmaja virtuaaltuuri põhjal viktoriini. Vanemad klassid saadetakse ka loodusesse ülesandeid lahendama, näiteks proovib matkaring mobiilorienteerumist ja plaanis on planeerida digimatk.

Tartu loodusmaja huvikooli materjalid ja ülesanded on kõigile avalikud kodus kasutamiseks ja lastega meisterdamiseks!

*Fotodel huviringide Loodusfotograafia ja elurikkus (juhendaja Maris Mägi) ja Loodus kunstis (juhendaja Annika Pakk) õpilaste kodutööd.Traditsiooniline Maa päeva kevadkonverents 22.04 kell 12.00

22. aprillil möödub 50 aastat  Maa päeva esmakordsest tähistamisest. Sel aastal on fookuses kliimamuutused. Seekordne konverents on veidi teistsugune, kuna esitlused on kõigile nähtavad veebis video-formaadis!

Maa päeva konverentsile oodatakse õpilasi esitlema oma uurimistöid ja projekte, võib tutvustada loodusvaatluste päevikut, mõnd huvitavat loodusobjekti või õnnestunud loodusfotot ja rääkida selle saamisloost, teha põnev katse vms. Ettekande koostamisel abistab ja nõustab huviringi õpetaja. Loodusmaja konverentsil saavad õpilased lihvida oma esinemisoskusi ja ettekande tegemise kogemusi. Õpilaste ettekanded avaldatakse Tartu Loodusmaja õpilaskonverentside 2020.a. kogumikus.Kutsume kõiki Tartu loodusmaja virtuaaltuuri viktoriini mängima

Ära lase ringleval viirusel ennast heidutada ning tule sukeldu meie sooja ja värviderikkasse virtuaaltuuri oma enda kodu seinte vahel. Avasta loodusmaja põnevaid nurgataguseid, kuhu sa varem pole sattunud. Talveaias ekseldes lülita kindlasti sisse ka oma kõlarid! Näitus “Läbipaistev loodusmaja” tutvustab külastajale läbi sfääriliste piltide pea kõike loodusmaja ruumides ja pargis leiduvat. Infot saab nii keskkonnasõbralike ehituslahenduste, loodusmaja kasutamise põhimõtete kui ka talveaia tarbetaimede, loomade ning vee- ja energiakasutuse kohta. Et virtuaalset külaskäiku kodus olles veelgi lõbusamaks teha, on kõik oodatud osalema selle põhjal toimuvas veebiviktoriinis.

Igal teisipäeval ja neljapäeval avaldame ühe viktoriiniküsimuse, millele leiad vastuse, kui külastad Tartu loodusmaja läbi virtuaaltuuri. Kindlasti otsi vastamiseks lisa internetiavarustest. Küsimustele saad vastata üksi, koos pere või sõpradega.

Vastanute vahel loositakse välja mitmeid auhindu! Peaauhinnaks on tasuta osavõtt vabalt valitud loodusmaja pereretkest (kuni 4 liiget). 

 VIKTORIINI MÄNGIMA >>

 

Tartu Keskkonnahariduse Keskuse koostöövõrgustikud: 
Facebook
Link
Website
Email

SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Lille 10 Tartu 51010, Eesti 
e-mail: info@tartuloodusmaja.ee
tel. +372 736 6120
www.tartuloodusmaja.ee

Copyright © 2020 Tartu loodusmaja, all rights reserved.

***

Liitu meie meie uudiskirjaga
Sa ei soovi meie uudiskirja enam saada? 
 Tühista uudiskirja saamine
 


This email was sent to <<E-maili aadress>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Tartu loodusmaja · Lille 10 · Tartu 51010 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp