Copy

Oleme taas avatud alates esmaspäevast, 18.maist kell 12-16!

Eriolukorrast väljumise perioodil on lühendatud maja lahtiolekuaegu ning maja külastajatele ja töötajatele on kehtestatud käitumis- ja hügieenireeglid, millest kinnipidamine aitab meie kõigi tervist hoida. Palume enne külastamist meie juhistega tutvuda kas kodulehel või maja fuajees. Käitumisjuhised ja ürituste piirangud toetuvad Eesti Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud kriisist väljumise strateegiale ning juunikuu piirangute puhul lähtutakse samuti jooksvalt valitsuse otsustest. Lisainfo maja külastusreeglite kohta leiate meie kodulehelt.

Loodame teid peagi loodusmajas näha ja üheskoos suve vastu võtta!

Tartu loodusmaja uudised ja üritused: 


18.- 22.05 Taimede lummuse nädal
18.- 29.05 LiLiLa ehk meisterdame lindude pesakaste ja nahkhiirte varjekaste
02.06 - 07.09 Näitus „Kuues laine“
08.06-06.08 Suvised huviringid 1.-4.klasside lastele

Loodusmaja tegemistel saad silma peal hoida meie kodulehe ja sotsiaalmeedia vahendusel. LinnaLinnuLaupäevak 2020 ehk ehitame nahkhiirtele varjekaste

Sel aastal keskendub Tartu loodusmaja 17. traditsiooniline LinnaLinnuLaupäevak peale lindude ka nahkhiirtele, kelle heaolusse saab samuti panustada varjekastide ehitamisega. Nahkhiired kastidesse pesasid ei tee nagu linnud, vaid kasutavad seda varjumiseks nii suvisel ajal, rändeperioodil kui ka öösel puhkamiseks, vahel harva isegi poegade kasvatamiseks. Tartu loodusmaja kodulehel olevas õppevideos tutvustab nahkhiireuurija Rauno Kalda milline nahkhiire varjekast välja näeb, millised on ehituspõhimõtted ning kuhu see oma aias üles riputada. Ehitamiseks vajalikud joonised ja juhised on olemas ka kirjaliku õpetusena.

Alates 18.maist on võimalik saada endale tasuta nahkhiire varjekasti või lindude pesakasti ehitamise komplekt Tartu loodusmajast! Komplekt sisaldab juba sobivaks suuruseks lõigatud laudu ja naelu, mida saab meie õpetuse järgi kodus kokku lüüa.

Nahkhiire varjekasti ja lindude pesakasti ehitamise õpetused ja lisainfo tasuta pesakastide komplektide kohta leiad SIIT

 


Taimede lummuse nädal 18.-22.05

Tartu loodusmaja tähistab mai lõpus taimede lummuse nädalat, mis käib käsikäes riikliku taimetervise aastaga 2020. Taimede lummuse nädalal ilmub loodusmaja huvikooli õpilastööde kevadnäituse kogumik, milles eksponeeritakse õpilaste joonistusi ja meisterdamisi, mis on loodud kevadel kaugõppe käigus. Lisaks avaldame terve nädala jooksul enda Facebooki kanalil fotosid huvikooli õpilaste kodus kasvatatud toidutaimedest ja taimekasvatamise muljetest. Nädala jooksul kerkib Tartu loodusmaja pargialale tekib 2 uut peenart - Pitsapeenar, kus kasvavad taimed, mida kasutatakse pitsa peal ja Kolme õe peenar, kus kasvavad Lõuna-Ameerika kolm peamist toidutaime (uba, mais, kõrvits). Peenra kõrval saab lugeda kasvavate taimede kohta ka põnevaid fakte. Loodusmaja fuajeesse tekib taimemüüginurk, kust saab osta nii toidutaimi kui ka meie talveaia taimede väikeseid tütartaimi. Tartu loodusmaja saalis on avatud rahvusvahelisele taimetervise aastale pühendatud rändnäitus, mis tutvustab taimetervise mõiste olemust ja ajalugu, erinevate taimekahjurite levikuviise ja taimehaiguste äratundmise võimalusi.

Täpsem ajakava ilmub meie kodulehele.Selgusid keskkonnalaste uurimistööde konkursi võitjad

7. ja 8. mail selgusid veebikonverentsil õpilaste keskkonnaalaste uurimistööde üle-eestilise konkursi võitjad. Alates 2009. aastast korraldab konkurssi Tartu Keskkonnahariduse Keskus koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Kokku laekus 45 uurimust üle Eesti - eriti tragi oli järjekordselt Saaremaa, kellele läks lausa 5 esikolmiku kohta. Tartu õpilaste hulgast saavutas gümnaasiumi astmes II koha Mari Remm, kes on ühtlasi Tartu loodusmaja huvikooli mitmekülgselt andekas õpilane. Sel aastal oli väga palju huvitavaid ja tugeval tasemel töid ning näha oli õpilaste kirge loodusteaduste vastu.

Tulemusi näeb meie kodulehelt.Huvikooli Maa päeva konverentsi ja loomenäitust saab virtuaalselt järele vaadata


Meie huvikooli traditsioonilise õpilaste loomenäituse teema 2020.a oli „Kuldkiharakese tsoon“, mis mõistena tähistab elamiskõlblikku tsooni tähesüsteemides. Õpilaste ülesanne oli kunstiliste vahenditega tähistada ja mõtiskleda fakti üle, et meie planeet asub just õiges kauguses Päikesest, et sellelt saada piisavalt soojuse ja valguse kujul kasutatavat energiat. Kuna eriolukorra tõttu ei olnud huvilistel võimalik näitust külastada, siis otsustati näitus nüüd virtuaalsel kujul huvilisteni tuua. Näitus koondab 11 huviringi töid eri tehnikates.

Vaata näitust meie kodulehel.
 
Ka Tartu loodusmaja traditsioonilist kevadkonverentsi tähistati seekord läbi videosilla. Konverentsiga tähistati ülemaailmset Maa päeva ja esinesid keskkonna- ja loodusteemaliste ettekannetega huvikooli õpilased ja õpetajad ning kõik ettekanded on video formaadis kodulehel kuulamiseks-vaatamiseks üleval. Tartu loodusmaja huvikooli kevadkonverentsi traditsioon on üle 30 aasta vana ning selle eesmärgiks on anda õpilastele võimalus harjutada ettekande tegemist ning lihvida esinemisoskust. 

Vaata Maa päeva konverentsi ettekandeid SIIT

Tartu Keskkonnahariduse Keskuse koostöövõrgustikud: 
Facebook
Link
Website
Email

SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Lille 10 Tartu 51010, Eesti 
e-mail: info@tartuloodusmaja.ee
tel. +372 736 6120
www.tartuloodusmaja.ee

Copyright © 2020 Tartu loodusmaja, all rights reserved.

***

Liitu meie meie uudiskirjaga
Sa ei soovi meie uudiskirja enam saada? 
 Tühista uudiskirja saamine
 


This email was sent to <<E-maili aadress>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Tartu loodusmaja · Lille 10 · Tartu 51010 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp