Copy


UUDISKIRI
Veebruar 2020


Ava uudiskiri veebis 

Tartu loodusmajja jõudsid selle aasta parimad "Vereta Jaht 2019" fotovõistluse tööd!

22. loodusfotovõistlus Vereta Jaht toimus 17.– 19. mail 2019 Viljandimaal ja temaatiliseks jahiloomaks oli traditsiooniliselt aasta loom – seekord siis kobras. Võistlustööde seast selekteeris žürii välja umbes 60 huvitavamat fotot, mis jõudsid näitusele. Näitus on avatud loodusmaja fuajees ja saalis kuni 29.02.

 
Üritused:
Uudiseid: 


Kutsume kunstihuvilisi keraamika jätkukursusele 13.02-09.04

Ootame neid, kel esimene tutvus saviga juba tehtud, kevadisele edasijõudnute keraamikakursusele Piret Uue juhendamisel! Kursusel ammutame inspiratsiooni eelkõige loodusest – otsime flora ja fauna maailmast kauneid mustreid, motiive ja vorme, mida erinevate tehnikate abil savile kanda ja igapäeva tarbeesemete kaudu endale lähemale tuua. Keraamika on väga hea võimalus, kuidas enda ellu rohkem loovust tuua, stimuleerida kujutlusvõimet, õppida uusi oskusi, parandada käelist osavust ning rahustada väsinud meeli. Samuti õpime koos märkama ja jäädvustama looduses ilmnevaid igavikulisi mustreid.
 Õpilasvõistluse esimesed kolm kohta läksid Eesti koolidele!

25.01 Teaduskeskuses AHHAA toimunud rahvusvahelise õpilasvõistluse finaalvõistluse võitis Miina Härma Gümnaasiumi võistkond “meidhuvitabMHG”. Teisele kohale tuli Lümanda Põhikooli võistkond “Lümanda Säästjad” ning kolmandaks Sillaotsa Kooli võistkond “KAK”. Õpilasvõistlust korraldati Eesti-Läti koostööprojekti “Energy Advice! – Piirideülesed energiasäästunipid” raames, kus omavahel võtsid mõõtu Eesti ja Läti koolide õpilased. Võistluse esimeses osas pidid meeskonnad orienteeruma AHHAA keskuses ning lahendama 10 ülesannet. Teine osa oli välk-viktoriin, kus õpilased vastasid erinevatele energiateemalistele küsimustele. Eesti poolt koordineeris projekti Tartu loodusmaja.

 Traditsiooniline Eesti loomariigi tundmise viktoriin loodusmaja huvikooli õpilastele toimub 10.–14. veebruaril 2020

Viktoriinil on äratundmiseks välja pandud Eestimaal elavate loomariigi esindajate pildid (imetajad, roomajad, kahepaiksed, kalad, linnud, selgrootud), pilte loomade jälgedest, nende tegevusjäljed, nahad ja koljud.
Loomaviktoriin on olnud loodusmaja õpilaste hulgas väga populaarne, osalevad kõikide huviringide õpilased. Parimaid loomatundjaid autasustatakse loodusmaja kevadkonverentsil.

 
 
Facebook
Website
Instagram
Tartu loodusmaja, info@tartuloodusmaja.ee, www.tartuloodusmaja.ee

Our mailing address is:
Tartu loodusmaja
Lille 10
Tartu 51010
Estonia

Add us to your address book


Sa ei soovi meilt enam uudiskirja saada?
muuda oma eelistusi või lahku uudiskirja saajate hulgast.

Email Marketing Powered by Mailchimp