Copy


UUDISKIRI
Märts 2020


Ava uudiskiri veebis 

Maalinäitus "Nahkhiir - 2020.aasta loom" Tartu loodusmajas
Avamine Kolmapäeval 4.märtsil 18.00


Näitusel osalevad oma töödega hobikunstnikud Tartu Harrastuskunstnike Stuudiost ja Tartu Rahvaülikoolist. Juhendajaks on professionaalne maalikunstnik Aime Asi. Maalistuudiol on juba ammune traditsioon maalida aasta loomaks valitavaid loomariigi esindajaid. Seekord jõudis kord natuke müstilise ja tundmatu nahkhiireni, keda üritati jäädvustada võimalikult erinevate nurkade alt ja emotsiooniga.


Üritused:


Algas registreerimine 2020. a laste jalgrattakooli kevadistele kursustele

Tartu linna jalgrattakooli on oodatud 10-15 aastased õpilased, kes soovivad taotleda jalgratturi juhiluba. Esimene grupp alustab 1.aprillil, järgmised grupid alustavad aprillis, mais ja juunis. Rattakursuse raames leiavad aset nii teooriatunnid kui ka sõiduõpe. Kõik Jalgrattakooli edukad läbijad saavad endale jalgratta juhtimisõiguse. Koolitajateks on Toivo Õnneleid ja Jana Õnneleid, kes on mõlemad pikaajalise kogemusega jalgrattaõppe koolitajad ning töötanud Tartu linna koolides ja autokoolides. 
Kutsume kunstihuvilisi keraamika jätkukursusele 05.03-23.04

Ootame neid, kel esimene tutvus saviga juba tehtud, kevadisele edasijõudnute keraamikakursusele Piret Uue juhendamisel! Kursusel ammutame inspiratsiooni eelkõige loodusest – otsime flora ja fauna maailmast kauneid mustreid, motiive ja vorme, mida erinevate tehnikate abil savile kanda ja igapäeva tarbeesemete kaudu endale lähemale tuua. Keraamika on väga hea võimalus, kuidas enda ellu rohkem loovust tuua, stimuleerida kujutlusvõimet, õppida uusi oskusi, parandada käelist osavust ning rahustada väsinud meeli. Samuti õpime koos märkama ja jäädvustama looduses ilmnevaid igavikulisi mustreid.
 Loodusvaatluste programm "Tere, Kevad!" kutsub koole ja lasteaedu kevade märke otsima

Loodusharidusliku vaatlusprogrammi "Tere, Kevad!" mõte on õpetada lapsi märkama looduses toimuvaid muutusi. Koos õpetajaga vaadeldakse ja kantakse andmebaasi 36 Eestis tavalise looma- ja taimeliigi ilmumine kevadisse loodusesse. Näiteks on kevadekuulutajateks esimesed õied, rändlinnud, liblikad, kahepaiksed ning  seened. Osalema oodatakse alg- ja põhikooli õpilasi ja lasteaia vanemate rühmade lapsi üle Eesti. Lisaks loodusvaatlustele saavad kõik osalejad veebi panna oma joonistusi kevadekuulutajatest ja kevadluuletusi, toimub ka kevadfotode konkurss. Lisaks toimub loodusviktoriin kahes vanuserühmas, kus lapsed on nii küsijate kui ka vastajate rollis.
 


Selgusid Tartu loodusmaja huvikooli 2020. aasta parimad Eesti loomariigi tundjad!


10.–14. veebruaril toimunud loomaviktoriinil osales 152 õpilast loodusmaja 10 erinevast huviringist. Selgusid 2020.a parimad loomatundjad. Viktoriinil on äratundmiseks välja pandud Eestimaal elavate loomariigi esindajate pildid (imetajad, roomajad, kahepaiksed, kalad, linnud, selgrootud), pilte loomade jälgedest, nende tegevusjäljed, nahad ja koljud. Paremaid loomatundjaid autasustatakse 16. aprillil loodusmaja kevadkonverentsil.
 

 
 
www.tartuloodusmaja.ee
Facebook
Website
Instagram
Tartu loodusmaja, info@tartuloodusmaja.ee, www.tartuloodusmaja.ee

Our mailing address is:
Tartu loodusmaja
Lille 10
Tartu 51010
Estonia

Add us to your address book


Sa ei soovi meilt enam uudiskirja saada?
muuda oma eelistusi või lahku uudiskirja saajate hulgast.

Email Marketing Powered by Mailchimp