Copy
Milí čtenáři,
s radostí oznamujeme, že světlo světa právě spatřilo nové vydání magazínu POSITIV Business & Style 3/2022, tentokrát na téma INDUSTRY zaměřené na investory z USA. Rubriku Region jsme věnovali milému a malebnému kraji – Valašsku. Jako vždy Vás budeme informovat o nejdůležitějších investicích v našem kraji, o plánovaných projektech, nových stavbách, revitalizacích aj. 
Kromě jiných se objeví jména jako Soňa Javůrková, ředitelka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, Jan Hasík, zakladatel a předseda představenstva stavební společnosti HSF System, Jan Ostrý, úspěšný podnikatel a franšízant několika restaurací McDonald´s, Karin Hájková, ředitelka společnosti Stant Manufacturing s.r.o., Adam Lacko, závodník a mistr Evropy tahačů aj. 
Také přinášíme zajímavé a neotřelé tipy, kde zorganizovat teambuilding, nebo tip na ubytování v srdci Beskyd
Nové vydání si můžete přečíst ZDE. Budeme se těšit na zpětnou vazbu a děkujeme za přízeň.
Za celý tým magazínu
Luhačovická výzva

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje bylo partnerem 12. ročníku konference „Střední Morava- křižovatka dopravních a ekonomických zájmů, kterou v malebných moravských lázních Luhačovice pořádalo „Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě.“ Konference za účasti ministra dopravy ČR Martina Kupky ve svém prvním tematickém bloku věnovala dostavbě prioritní sítě dopravní infrastruktury v podmínkách současné hospodářské situace a aktuálním stavem přípravy a realizace klíčových dopravních staveb. Druhý blok pak hodnotil rozvojové potřeby z pohledu možných zdrojů jejich financování. V programu za naše Sdružení vystoupil ředitel Radúz Mácha. V závěru konference přijali její účastníci „Luhačovickou výzvu 2022“, která shrnuje hlavní závěry jednání.

Tiskovou zprávu z konference a text Luhačovické výzvy najdete ZDE.

XXVIII. Setkání podnikatelů České, Polské a Slovenské republiky

Naše členská organizace „Česko-polská obchodní komora“ byla hlavním organizátorem 28. ročníku „Setkání podnikatelů České, Polské a Slovenské republiky“. Jednání mělo dvě klíčová témata, a to „Energetická bezpečnost střední Evropy“ a „Kritická infrastruktura“ s podtématem vodní a železniční doprava. Tiskovou zprávu z jednání najdete ZDE.

Rozhovor s velvyslancem v USA

U příležitosti zahájení své diplomatické mise v USA poskytl řediteli našeho Sdružení a předsedovi redakční rady magazínu POSITIV Business & Style Radúzi Máchovi rozhovor nový velvyslanec ČR v USA Miloslav Stašek. Přečtěte si jej ZDE.

 Partner POSITIV NEWS
Získejte vstupenky na konferenci díky magazínu POSITIV Business & Style, který je mediálním partnerem.
40 miliard korun jde na transformaci uhelných krajů. Operační program Spravedlivá transformace schválila EK

Díky Zelené dohodě pro Evropu poplyne v následujících letech do tří českých regionů úzce spjatých s těžbou uhlí finanční pomoc. Program schválila Evropská komise. Finanční prostředky zamíří do transformačních projektů v Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji. První výzvy z Operačního programu Spravedlivá transformace se spustí již v listopadu. Pokračování článku...

Ostravská univerzita bude mít nového rektora

Dosavadní rektor Ostravské univerzity Jan Lata úspěšně řídí univerzitu dvě čtyřletá volební období. Akademický senát OU na svém záříjovém zasedání vyhlásil volbu nového rektora Ostravské univerzity pro funkční období 1. března 2023 – 28. února 2027. Schválil harmonogram volby rektora OU a náležitosti přihlášky kandidáta. Více najdete ZDE.

Prodloužená Rudná má cenu GRAND PRIX

Prodloužená Rudná, tedy silnice I/11 v Ostravě, získala cenu GRAND PRIX. Prestižní soutěž „Stavba Moravskoslezského kraje“ představuje úspěchy ve stavitelství a upozorňuje na skvělé projekty i výjimečné osobnosti v oblasti stavitelství a architektury. Do letošního 16. ročníku se zapojilo celkem 46 staveb. Slavnostní oceňování se konalo ve čtvrtek 22. 9. pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka a ministra průmyslu a obchodu ČR Jozefa SíkelyVíce o soutěži vč. tiskové zprávy najdete ZDE.

H2 fórum 2022

Dvoudenní mezinárodní konference „H2 fórum 2022 – příležitost pro transformaci“ byla zaměřena na problematiku vodíku a jeho potenciálu nejen pro transformaci uhelných regionů, ale pro celou ČR a na další konsekvence i v rámci přeshraniční spolupráce. Budoucí využití vodíku v energetice a průmyslu je velkým tématem i pro náš kraj. Detailní průběh konference najdete ZDE.

Bezplatné poradenství nabídne Centrum veřejných energetiků

Bezplatné odborné poradenství v oblasti energetiky, energetických služeb, energetického managementu a rozvoje čisté mobility pro města a obce v Moravskoslezském kraji bude nově nabízet Centrum veřejných energetiků (CVE), které je jedním z 13 plánovaných transformačních projektů regionu.

Odborné poradenství se zaměří zejména na tato témata:

  • úspory energie,
  • využití obnovitelných zdrojů energie,
  • možné formování strategie v energetice,
  • energetický management,
  • poradenství v oblasti nákupu energií,
  • procesy a řízení v energetice,
  • inovace v energetice a mobilitě,
  • energetické komunity ad.
Centrum bude začleněno do organizační struktury Moravskoslezského energetického centra, které je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje.
Ilustrační foto mskec.cz

TV POLAR nabízí

Naše členská organizace TV POLAR se ve svých pořadech věnuje řadě témat rozvoje regionu. Podívejte se na novinky v pořadech Eko magazín 27.09.2022 17:39 | POLAR TV a Energie a kraj 22.09.2022 17:13 | POLAR TV

ONLINE TIPY
Z aktuálního vydání POSITIV Business & Style
V bilančním a místy osobním rozhovoru vás Jan Hasík provede „se vztyčenou hlavou“ dvaceti lety podnikání ve stavebnictví, seznámí vás se svou životní filozofií plnou radosti a optimismu a potvrdí vám, že stavební společnost HSF System chce i do budoucna patřit mezi nejlepší stavební společnosti v Česku i na Slovensku. Celý rozhovor čtěte ve vydání magazínu POSITIV Business & Style 3/2022 ZDE.
Archiv všech článků naleznete na stránkách magazínu POSITIV Business & Style.
Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
maxPositiv s.r.o. · Ostrava 9 · Brandlova · OSTRAVA 70200 · Czech Republic