Copy

Vážení čtenáři,
jak spotřebovat co nejméně elektřiny, to v dnešní době trápí nejen obyčejné lidi, ale také města, obce i firmy. Nejčastěji na zvýšené náklady reagují investicemi do úsporných opatření: zateplují, vyměňují okna, instalují solární panely aj.
Na situaci zareagovala také společnost OKD, která výměnou 460 výbojkových svítidel ve venkovních prostorách dolu ČSM za LED osvětlení uspoří OKD ročně 300 MWh, tedy 70 % současné roční spotřeby veřejného osvětlení areálu, což odpovídá roční spotřebě elektřiny přibližně 150 domácností. OKD tímto potvrzuje, že potenciál metody je velký.

Soutěžíme o lístky na Fenomén 2023!

4. ročník konference Fenomén o transformaci tradičního byznysu na byznys digitálního věku se koná už za měsíc!

Jako mediální partner jsme dostali možnost potěšit i naše čtenáře, proto si zasoutěžíme rovnou o dva lístky na tuto nabitou konferenci. Stačí, když na email positiv@maxpositiv.cz napíšete odpověď na soutěžní otázku, která zní: kolik čísel magazínu POSITIV Business & Style už bylo vydáno? Odpověď naleznete na magazin.positiv.cz.
 

Výherce vylosujeme 6. 3. 2023 a budeme jej kontaktovat prostřednictvím e-mailu. Přejeme hodně štěstí!

Kariéra Plus

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje je partnerem 16. ročníku veletrhu pracovních příležitostí „KARIÉRA+“, který se letos bude konat 14. března 2023 od 9.00 do 15.00 hod. v Univerzitní aule VŠB-TUO na adrese 17. listopadu 2172/15, 708 00 Ostrava-Poruba. Účastníkům se představí 103 zaměstnavatelů, se kterými můžete hovořit tváří v tvář. Čeká vás i doprovodný program. Těšte se na aktivity, které podporují osobní rozvoj, pomohou vám získat informace o trhu práce a kariérním růstu.

Tematická náplň, časový program prezentací a seznam vystavovatelů najdete na odkaze ZDE.

Setkání podnikatelů

Zveme vás na XXIX. Setkání podnikatelů České, Polské a Slovenské republiky, které se uskuteční dne 15. června 2023 v Ostravě. Jedná se o tradiční setkání zástupců firem, ministerstev, krajů a vojvodství, euroregionů, měst a hospodářských komor. Naše členská organizace, Česko-polská obchodní komora z.s. organizuje tuto významnou událost ve spolupráci s Generálním konzulátem Polské republiky v Ostravě.

Setkání podnikatelů bude akcí s celodenním programem rozděleným do dvou částí:

Dopolední konferenční část s diskusními panely bude probíhat tradičně v Nové radnici v Ostravě. Hlavními tématy konferenční části budou „ENERGETICKÁ A POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST V DOBĚ KRIZE“ a „ŘEŠENÍ DOPRAVNÍ LOGISTIKY NA ČESKO-POLSKÉ POHRANIČÍ“.

Odpolední kulturně – společenská část XXIX. Setkání podnikatelů České, Polské a Slovenské republiky proběhne tradičně v zahradách Generálního konzulátu Polské republiky v Ostravě.

K účasti se registrujte skrze registrační formulář na odkazu ZDE.

Ilustrační foto pixabay.com

Přihlaste se ke School Friendly

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje jako hlavní organizátor vyhlásilo 5. ročník soutěže SCHOOL FRIENDLY. Soutěže oceňuje a inspiruje směrem ke spolupráci škol a firem. Na slavnostním společenském galavečeru „Region pro sebe“ každoročně udělujeme ocenění firmám i školám a jejich společným projektům, které nejlépe podporují spolupráci a propojování firem a škol.

Projekt School Friendly dává firmám i školám možnost představit všechny aktivity, které ve svých podmínkách realizují pro posílení žádoucí vzájemné spolupráce. Podrobnější informace o soutěži naleznete ZDE.

kde jsou uvedeny podmínky soutěže i kontakty na zodpovězení případných dotazů.

Příležitosti na trzích střední Asie

Seminář PŘÍLEŽITOSTI PRO ČESKÉ FIRMY NA TRZÍCH STŘEDNÍ ASIE uspořádala naše partnerská organizace Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, partner sítě Enterprise Europe Network. Zástupci Ministerstva zahraničních věcí ČR seznámili přítomné s aktuálními podnikatelskými příležitostmi pro české firmy v Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Uzbekistánu, Turkmenistánu a Tádžikistánu. Více ZDE.

Ilustrační foto pixabay

Manažerské velení

Jedinečný vzdělávací program v ČR zaměřený na zvyšování a prohlubování kvalifikace manažerů a pracovníků v oblasti prevence a zvládání mimořádných událostí nabízí naše členská organizace Vysoká škola podnikání a práva.

Absolutorium programu nabízí jedinečné znalosti i praktický výcvik, který je v kritických situacích od vrcholových manažerů vyžadován.

Absolventi detailně poznají fungování základních složek Integrovaného záchranného systému ČR a naučí se zvládat skutečně krizové situace. Více informací ZDE.

Ilustrační foto pixabay.com

Bude v Darkově nové energetické úložiště?

Britská firma Gravitricity chce v Česku postavit první gravitační úložiště energie na světě za zhruba 700 milionů korun. Gravitricity uzavřela memorandum o spolupráci se státním podnikem Diamo a Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava. Pro úložiště, využívající ke skladování elektřiny gravitační pole Země, by Britové chtěli využít některý z uzavřených uhelných dolů v Moravskoslezském kraji. Více informací ZDE.

Armádní logistické centrum Mošnov

Zástupci Moravskoslezského kraje a Ministerstva obrany ČR ve spolupráci s vedením obce Petřvald uspořádali veřejnou besedu o plánované výstavbě Logistického centra Armády ČR Mošnov.

Centrum bude sloužit logistickým potřebám AČR, především pro přepravu materiálu a techniky českých vojáků. Jako každý vojenský objekt na území České republiky bude moci poskytnout podporu rovněž jednotkám spojenců (např. při průjezdu přes území ČR, v rámci společných cvičení schválených českou vládou nebo při veřejných akcích – např. Dny NATO). Rozsah poskytované podpory bude vycházet z kapacity logistického centra, aby nedocházelo k omezování či přetěžování okolní infrastruktury.

Více k tématu včetně tiskové zprávy najdete na odkaze ZDE.

OP Spravedlivá transformace v našem kraji

Jak to bude z čerpáním zdrojů na realizaci rozvojových programů z OP Spravedlivá transformace v našem kraji si poslechněte v rozhovoru TV POLAR se zmocněncem hejtmana pro restart a uhelnou platformu Zdeňkem Karáskem.

Aktuální informace o tomto programu najdete ZDE.

Ilustrační foto pixabay.com

Eden Silesia

Před necelým rokem byl veřejnosti představen unikátní projekt Eden Silesia. Měl mít podobu obřího komplexu skleníků pro vzdělávání, vědu a výzkum. Od zveřejnění prvotních představ v březnu minulého roku, došlo ke změně v designu i místu jeho vybudování.

Slezská univerzita představila oficiální aktualizovanou podobu vzdělávacího a vědecko-výzkumného parku Eden Silesia. Oproti původním představám získala hlavní budova nový design a celý park se ze strategických důvodů posunul blíže městu Karviná. Reportáž TV POLAR o projektu najdete v dalším díle pořadu „Energie a kraj“.

Ilustrační foto slu.cz

Nový Cargo terminál na mošnovském letišti bude

Nákladní přeprava na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v posledních letech výrazně roste. Spolu se zvyšující se poptávkou v tomto odvětví dochází také k nárůstu tonáže odbaveného nákladu. Za posledních pět let se objem odbaveného leteckého nákladu téměř ztrojnásobil. Podíl poplatků za odbavení leteckého nákladu na výnosech letiště roste.

Jelikož současné prostory se z hlediska kapacity blíží limitu, rozhodlo vedení letiště o výstavbě cargo terminálu. Díky nové moderní infrastruktuře tak budou vytvořeny podmínky pro další rozvoj a příchod nových velkých společností v oblasti letecké logistiky. Více informací ZDE.

Hyundai spouští program „Společně 2023“

Nošovická automobilka Hyundai opět podpoří díky grantovému programu „Společně 2023“ regionální sport, komunitní dění a projekty věnované dětem a hendikepovaným.

Grantový program je tvořen čtyřmi pilíři – v kategorii Společně pro děti podpoří volnočasové aktivity a rozvoj dětské kreativity, v části Společně bez bariér peníze z grantového programu podpoří činnosti organizací zaměřených na pomoc hendikepovaným nebo nákup pomůcek a speciálního vybavení. Další kategorie programu – Společně pro komunitu – poslouží na podporu kulturních a společenských událostí či renovaci kulturních památek. A díky kategorii Společně za sportem získají finanční příspěvek organizátoři domácích i mezinárodních soutěží v regionu a také mladí sportovci.

Více v tiskové zprávě ZDE.

Ceny Jantar

Moravskoslezské kulturní Ceny Jantar jsou ceny pro umělce, jejichž tvorba je silně spojena s Moravskoslezským krajem. Udílení Cen Jantar za rok 2022 se uskuteční 17. dubna 2023 v Domě kultury Poklad v Ostravě-Porubě. Ceny budou předány v devíti kategoriích. S nominacemi se můžete seznámit a vstupenky si rezervovat na odkaze ZDE.

Ilustrační foto cenyjantar.cz

ONLINE TIPY

Z aktuálního vydání POSITIV Business & Style

V centru na Kostelním náměstí začala realizace první etapy polyfunkčního domu VÁCLAV. Objekt nabídne byty, kancelářské prostory a komerční jednotky na ploše 4 424 m². Developerem projektu za 300 mil. Kč je skupina ANTRACIT, generálním dodavatelem realizované etapy ostravská stavební společnost HSF System. Více zajímavostí z našeho kraje najdete v magazínu POSITIV Business & Style 4/2022 v rubrice Business News.

Archiv všech článků naleznete na stránkách magazínu POSITIV Business & Style.

Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
maxPositiv s.r.o. · Ostrava 9 · Brandlova · OSTRAVA 70200 · Czech Republic