Copy

Dalo se to očekávat. K volbě nového prezidenta půjdeme ještě jednou. Tentokrát budeme vybírat už jen ze dvou nejsilnějších kandidátů prvního kola.

Kampaň před druhým kolem bude ostřejší, vyhrocenější, útočnější a emotivnější, neboť je zřejmé, že lidem není lhostejné, kdo na Hradě „sedí“. Nevím proč, ale vybavuje se mi krásná „hláška“, kterou ve filmu Císařův pekař pronesl Bohuš Záhorský alias komoří Lang: „Milosti, nenechejte prchlivost cloumat svým majestátem“.

A tak nastartujme pozitivní myšlení a přemýšlejme, které řešení je pro naši budoucnost lepší. A pak se sejděme u voleb a dejme hlas tomu, o kom si myslíme, že je pro budoucí směřování naší země lepší.

V čem se chtějí vzdělávat zaměstnanci?

Pracovní skupina ptři sekci vzdělávání našeho Sdružení pro rozvoj MSK vytvořila dotazník pro zaměstnance s cílem dát zaměstnavatelům relevantní a aktuální informaci o tom, jak změnit a zefektivnit oblast vzdělávání ve firmách a organizacích. Dotazník se věnuje především postojům a motivaci ke vzdělávání, preferovaným formám i tématům rozvoje.

Rádi bychom vás touto cestou požádali o součinnost při sběru dat a rozeslání dotazníku vašim zaměstnancům. Odkaz na dotazník najdete níže. Předejte jej, prosím, vašemu personálnímu útvaru.

Pokud byste chtěli znát kromě celkových výstupů také výstupy pouze za svoji společnost (bezplatně), volejte nebo napište,  prosím, metodikovi šetření na adresu:

+420 777 038 343ladislav.bucek@inboox.cz

Připravíme specifický odkaz pro vaši firmu, přes který pak dokážeme z celkového souboru vyfiltrovat pouze vaše zaměstnance a vygenerujeme výsledky jen pro vás.

Předem děkujeme za vaše zapojení a věříme, že se nám podaří nasbírat dostatečný vzorek pro relevantní výstupy, které pro vás zpracujeme.

ODKAZ NA DOTAZNÍK ZDE.

Ilustrační foto unsplash.com

Jednala sekce vzdělávání

Hostitelem jednání sekce vzdělávání 16.1.2023 byla tentokrát společnost New Dimension s.r.o. Sekce projednala a doporučila vyhlášení nového ročníku soutěže „School Friendly“ podporující prohloubení spolupráce firem a škol. Přítomní zástupci firem a škol v neformální diskuzi vygenerovali klíčová témata, která budou obsahem pracovních workshopů v tomto roce. Sekci v r. 2023 povede dvojice Radka Šušková a Kristýna Pochvalitová ze společnosti New Dimension. V případě vašeho zájmu o zapojení je kontaktujte, příp. kontaktujte přímo ředitele Sdružení pro rozvoj MSK Radúze Máchu na tel. 777 192 014.

Chystáme konferenci ODPADY 21

Naše tři sousední kraje, Moravskoslezský, Zlínský a Olomoucký spoluorganizovaly v loňském roce konferenci ODPADY 21, tradičně zaměřenou na téma odpadového hospodářství. I v letošním roce 2023 chceme po dohodě s hejtmany jako hlavní organizátor připravit tuto konferenci společným úsilím všech tří našich krajů, našeho Sdružení a partnerů akce.

Úvodní schůzku krajských garantů k přípravě letošní konference uskutečníme v sídle KÚ v Olomouci ve Čt 19.1.2023 a rozhodneme o místě a datu konání a jejich klíčových tématech.

Program, prezentace a reportáž z loňského ročníku najdete na tomto odkaze.

Rozhovor k tématu konference s ředitelem Sdružení pro rozvoj MSK Radúzem Máchou si můžete přečíst ZDE.

SCHOOL FRIENDLY 2023 vyhlášeno

Spolupráce firem, škol a institucí je nezastupitelná pro budoucí rozvoj celého regionu. V roce 2017 vznikla z podnětu sekce vzdělávání našeho Sdružení soutěž „School Friendly“. Soutěž každoročně vyhlašuje Sdružení pro rozvoj MSK a jejím garantem jsou Radka Šušková, vedoucí sekce vzdělávání a Radúz Mácha, ředitel Sdružení. Záštitu soutěži a ocenění vítězům garantuje náměstek hejtmana MSK Stanislav Folwarczny.

Oficiálně vyhlašujeme V. ročník soutěže „School Friendly 2023“. Soutěž je určena firmám, školám a zajímavým projektům v MSK, které podporují vzájemnou spolupráci s cílem růstu naší mladé generace od školek až po vysoké školy. Komise, která se skládá ze zástupců partnerů ocenění, bude vybírat ze zaslaných přihlášek a v prosinci 2023 na galavečeru Region pro sebe bude předávat těm nejlepším ceny. Od února do října bude zahájen sběr přihlášek. Podmínky soutěže jsou zveřejněny na odkaze ZDE.

Rozhovor s nositelkou Thálie Hanou Fialovou

Na sklonku loňského roku v čase předvánočním u příležitosti zkoušky na galavečer REGION PRO SEBE 2022 si s dvojnásobnou nositelkou ceny Thálie v kategorii „Opereta, muzikál“ neformálně povídal ředitel Sdružení Radúz Mácha. Nejzajímavější pasáže uveřejňuje aktuální vydání magazínu POSITIV Business & Style. Rozhovor si můžete přečíst ZDE.

ONLINE TIPY
Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
maxPositiv s.r.o. · Ostrava 9 · Brandlova · OSTRAVA 70200 · Czech Republic