Copy

Podařilo se nám v kraji vybudovat další významný pilíř moderní infrastruktury vzdělávání. Otevřeli jsme multifunkční vzdělávací komplex City Campus. Video, které mapuje příběh celého projektu a roli statutárního města Ostravy v něm, najdete ZDE.

Při jeho otevření se mi vybavily, nevím proč, filmy „Škola základ života“ a „Cesta do hlubin študákovy duše“. A pak ještě Komenský. Nechť nás tedy jeho myšlenky inspirují.

Nevychovávejme chodící encyklopedie;  Ne mechanickému biflování a bezmyšlenkovému přeříkávání; Mezi katedrou a lavicemi nevytvářejme propast. „Má-li se člověk stát člověkem, musí se vzdělat.“ „Je věcí rozumnosti zdržovat se úsudku před plným poznáním věcí, zvláště pak slov a činů.“„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“

E-MOBILITA 2023

E-MOBILITA - 3. ročník diskuzního fóra zaměřeného na ekologizaci dopravy Moravskoslezského kraje rozšířené o téma energetické soběstačnosti administrativních a municipálních budov proběhl na ostravské Černé louce.

Věnoval se tématům:

 • vodík, energie budoucnosti - využitelnost vodíku jak v osobní i cargo dopravě, tak energetice
 • soběstačnost v energetice
 • příklady podpory ze strany organizací pracující s tématem ekologické dopravy, elektromobility, energetické soběstačnosti
 • příklady dobré praxe, tipy a novinky - zkušenosti s provozováním firemní elektro flotily, vyřizování dotací na elektromobily, katalog nízkoemisních vozidel
 • zajímavé a nové projekty - second-life akumulátory, bateriová uložiště, výroba zeleného vodíku, LIFE COALA

Více k tématu nepochybně zajímavému pro zástupce měst a obcí, firem, odbornou i zájmovou veřejnost i studenty najdete ZDE.

Zdroj foto: Facebook Moravskoslezského kraje

City Campus otevřen

Nové zázemí pro sport a umění na Černé louce - City Campus, se otevřel studentům i veřejnosti. Tento multifunkční komplex má ambici propojit moderní vzdělávání s volnočasovými aktivitami a posunout Ostravu mezi přední evropská studentská města a udělat ji v budoucnu ještě atraktivnějším místem pro studium.

Studovat tam bude primárně více než tisíc studentů pedagogické fakulty a fakulty umění, v Univerzitním zázemí sportu a behaviorálního zdraví a v Klastru umění a designu se budou vzdělávat noví trenéři, učitelé, hudebníci, produkční a grafici. Sloužit ale bude všem studentům univerzity, včetně veřejnosti.

Pro studenty se na Černé louce otevírají špičkově vybavená pracoviště digitální grafiky, hudební studia s vynikající akustikou a moderní sportoviště a diagnostické laboratoře včetně krytého běžeckého oválu. Reportáž TV POLAR ZDE.

Více o novém studentském kampusu také na POSITIVu.

Přihlaste se ke School Friendly

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje jako hlavní organizátor vyhlásilo 5. ročník soutěže SCHOOL FRIENDLY. Soutěže oceňuje a inspiruje směrem ke spolupráci škol a firem. Na slavnostním společenském galavečeru „Region pro sebe“ každoročně udělujeme ocenění firmám i školám a jejich společným projektům, které nejlépe podporují spolupráci a propojování firem a škol.

Projekt School Friendly dává firmám i školám možnost představit všechny aktivity, které ve svých podmínkách realizují pro posílení žádoucí vzájemné spolupráce. Podrobnější informace o soutěži naleznete ZDE.

kde jsou uvedeny podmínky soutěže i kontakty na zodpovězení případných dotazů.

Dny teplárenství a energetiky

Zveme vás na 29. ročník konference s doprovodnou výstavou Dny teplárenství a energetiky, který se tradičně uskuteční v CLARION CONGRESS HOTEL v Olomouci ve dnech 26.–27. dubna 2023.

HLAVNÍ TÉMATA:

 • strategický vývoj teplárenství
 • transformace teplárenství
 • technika a technologie v teplárenství
 • komunitní energetika
 • odpady a jejich energetické využití
 • ekonomika a legislativa v teplárenství

Více o akci se dozvíte ZDE.

Ilustrační foto pixabay

CEPIS propojí studium a podnikání

Inovativní podnikání, Digitální Business, Economics and Management. Studentům těchto tří již akreditovaných studijních programů Slezské univerzity v Opavě nabídne kvalitní zázemí nové Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií – CEPIS.

Unikátní prostor pro podporu vzdělávání, inovací a podnikání vyroste v těsné blízkosti stávající budovy Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity na Univerzitním náměstí v Karviné. Svou činností bude CEPIS napojen na úspěšnou platformu Business Gate.

Mezi hlavní přínosy CEPIS pro region a své okolí patří podpora podnikavosti a inovací, zvýšení počtu studentů, propojení studia a praxe, vytvoření prostoru pro sdílení a inspiraci, lákání a udržení talentů, vytvoření pracovních míst i kultivace veřejného prostoru.

Celkové náklady: 620 mil. Kč

Přípravná fáze: 2021-2023

Realizační fáze: 2024-2027

Nositel projektu: Slezská univerzita v Opavě

Tři otázky pro autory tohoto projektu a fotogalerii najdete na odkaze ZDE.

VŠB-TUO bude spolupracovat s Excalibur Army

Zástupci VŠB-TUO podepsali memorandum o spolupráci s EXCALIBUR ARMY, přední českou obchodní a výrobní společností v oblasti vojenské techniky. Excalibur Army se zabývá vývojem, produkcí a obchodováním s vojenským materiálem a je jednou z klíčových značek CZECHOSLOVAK GROUP. Spolupráce s univerzitou by se měla týkat jak náborových aktivit, tak vědy a výzkumu. Více informací ZDE.

CZECHOSLOVAK GROUP je holdingová společnost s pevnými kořeny v české a slovenské průmyslové tradici. CSG se specializuje na strojírenský, automobilový, železniční, letecký a obranný průmysl. Společnost klade velký důraz na exportní trhy a trvale rozšiřuje svou klientskou základnu, která zasahuje do všech kontinentů. EXCALIBUR ARMY je významnou značkou divize CSG Defence, která sdružuje podniky, jež vyvíjejí, vyrábí a servisují pozemní vojenskou techniku.

POHO 2030

Zveme Vás na veřejnou debatu k proměně bývalého dolu Gabriela a chystaných příležitostech, do kterých se můžete zapojit. 

Projekt s názvem „POHO park“ je strategickým projektem kraje, který řeší rekonstrukci bývalého dolu Gabriela včetně oživení jeho okolí. Bližší informace najdete na: www.poho2030.cz

Na veřejnou debatu je nutné se zaregistrovat na tomto odkazu.

Debata se uskuteční dne 28.2.2023 od 18:00 hod.

Místo konání: Regionální knihovna Karviná Centrum 2299/16 Karviná-Mizerov 734 11

OP Spravedlivá transformace

Operační program Spravedlivá transformace (OPST) je v období 2021–2027 zcela novým programem zaměřeným na řešení negativních dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech. V České republice se týká Karlovarského, Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Cílem podpory je umožnit regionům a lidem řešit sociální, hospodářské a environmentální dopady transformace, která je zaměřena na dosažení cílů Unie v oblasti energetiky a klimatu pro rok 2030 a klimaticky neutrálního hospodářství Unie do roku 2050.

Zorientujte se v možnostech, jež se ze zdrojů tohoto programu otevírají našemu kraji.

Ilustrační foto pixabay.com

ONLINE TIPY

Z aktuálního vydání POSITIV Business & Style

Cílem Britské obchodní komory ČR je rozšiřování a zlepšování obchodních vztahů mezi Českou republikou a Velkou Británií. Britská obchodní komora ČR pomáhá při zlepšování obchodního prostředí a vytváří příležitosti k navázání obchodních kontaktů. Kdo se může stát členem a jaké výhody to přináší? Dozvíte se v zajímavém rozhovoru v magazínu POSITIV Business & Style 4/2022 ZDE.

Archiv všech článků naleznete na stránkách magazínu POSITIV Business & Style.

Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
maxPositiv s.r.o. · Ostrava 9 · Brandlova · OSTRAVA 70200 · Czech Republic