Copy

Den otevřených dveří poskytuje široké veřejnosti přístup do míst, institucí či budov, kam by se běžně nedostala. První akce takového konceptu se udála v 2. polovině 20. století ve Francii, postupně se koncept rozšířil do ostatních Evropských i mimoevropských zemí.

Tradice dní otevřených dveří mají i univerzity našeho regionu. VŠB-TUO otevírá své prostory veřejnosti dokonce několikrát, jak to vypadalo na Ostravské univerzitě najdete ZDE. Slezská univerzita v Opavě vás zve ještě tento týden.

V jejich rámci čeká zájemce představení programu jednotlivých fakult, příležitost prohlédnout si prostory fakult a odborných pracovišť či celého studentského kampusu. Na dotazy jsou připraveni odpovídat zaměstnanci, pedagogové i studenti. Určitě stojí za to využít takové možnosti.

Výroba baterií HE3DA spuštěna

Ve 20. ročníku REGION PRO SEBE, který proběhl v prosinci 2019 získala naše členská organizace společnost Magna Energy Storage  ocenění za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje v kategorii "Pozitivní počin pro hospodářskou transformaci Moravskoslezského kraje“.

O dva roky později, než původně plánovali, spustili výrobní linku na baterie HE3DA v Horní Suché na Karvinsku. Jak to s výrobou vypadá nyní a zejména do budoucna? A co investoři tohoto záměru? Poslechněte si zajímavý rozhovor s Janem Procházkou, vynálezcem technologie HE3DA a Radomírem Prusem majoritním vlastníkem společnosti. Více informací ZDE.

Představujeme nového rektora Ostravské univerzity

Prezident republiky jmenoval novým rektorem Ostravské univerzity Petra Kopeckého. Ten od 1.3.2023 vystřídá Jana Latu, který vedl univerzitu dvě volební období.  Prioritami nového rektora pro následující období jsou finance pro vysoké školy, inovace ve výuce s důrazem na kompetence a dokončení kampusu na Černé louce. Kdo je Petr Kopecký, které jsou pro něj klíčové výzvy v jeho nové pozici rektora OSU, jak hodlá komunikovat s fakultami a s veřejností a proč hodlá podporovat studentské iniciativy? Přečtěte si ZDE.

Životopis, program, ale i navrhovatele a podporovatele Petra Kopeckého můžete najít ZDE.

14. ročník Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost

Už 14. ročník Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost vyhlásil Moravskoslezský kraj. Ocenění mohou získat veřejné i soukromé subjekty, tedy například firmy, obce, neziskovky, ale také živnostníci. Zájemci o účast v této prestižní soutěži se mohou hlásit do 14. dubna. Stejný termín platí i pro podávání nominací do ankety Osobnost Moravskoslezského kraje a ocenění dobrovolníka BoSmePartyja. Více na odkaze ZDE.

OP Spravedlivá transformace zveřejnil harmonogram výzev pro MSK

Operační program „Spravedlivá transformace“ právě zveřejnil předběžný harmonogram výzev pro Moravskoslezský kraj. Výhodou těchto výzev je, že příjemci dotace nemusí soutěžit se zbytkem České republiky, zdroje jsou určeny pouze pro náš region. Vše o programu, aktuality a kontakty najdete na odkaze ZDE.

Spolupráce VŠB-TUO s aplikační sférou

Naše členská organizace VŠB – Technická univerzita Ostrava dlouhodobě intenzivně spolupracuje s aplikační sférou, a to s využitím různých forem spolupráce. Tuto spolupráci se daří kontinuálně prohlubovat a rozšiřovat jak s firmami, tak s veřejnou sférou. Vyjádřeno finančními prostředky se univerzita navrací na rostoucí trend z období před pandemií. Spolupráce s cca 450–500 firmami ročně řadí VŠB-TUO na přední místa mezi veřejnými výzkumnými organizacemi v ČR.

Jednotlivé fakulty a ústavy mají bohatou spolupráci s firmami v široké škále odvětví. Situaci od roku 2015 shrnuje graf uvedený ZDE.

TRAUTOM

Dnes pokračujeme v představování 13 klíčových strategických projektů transformace MSK. Jedním z nich je chystaný projekt TRAUTOM, jehož nositelem bude Moravskoslezský pakt zaměstnanosti z.s., jehož jedním ze signatářů je rovněž naše Sdružení.

Nositel projektu: Moravskoslezský pakt zaměstnanosti

Celkové náklady: 500 mil. Kč

Přípravná fáze: 2021-2022

Realizační fáze: 2022-2028

TRAUTOM - KOMPETENCE PRO 21. STOLETÍ je zaměřený na zvýšení kvalifikace, rekvalifikaci a usnadnění přechodu zaměstnanců či zájemců o zaměstnání z ohrožených profesí na nové kvalitnější uplatnění v rámci či mimo stávající odvětví. Do konce roku 2026 bude podpořeno 5 000 osob. Potřebné kompetence profesí změnami dotčených odvětví budou definovány a průběžně aktualizovány ve spolupráci s regionálními zaměstnavateli. Projekt vytváří komplexní, udržitelný systém služeb zaměřených na rozvoj lidských zdrojů, ve prospěch zaměstnavatelů i zaměstnanců na základě znalostí specifických potřeb regionu. Více informací ZDE.

Ilustrační foto pixabay.com

ONLINE TIPY

Z aktuálního vydání POSITIV Business & Style

Pro Českou republiku je Velká Británie jedenáctým největším zdrojem přímých zahraničních investic. Jak okomentoval bývalý velvyslanec Nicholas Stewart Archer vzájemnou obchodní spolupráci? Dozvíte se v magazínu POSITIV Business & Style ZDE.

Archiv všech článků naleznete na stránkách magazínu POSITIV Business & Style.

Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
maxPositiv s.r.o. · Ostrava 9 · Brandlova · OSTRAVA 70200 · Czech Republic