Copy
Vážení čtenáři,
není to tak dávno, kdy jsme si dělali z majitelů elektromobilů legraci a ptali jsme se jich, zda si v zimním období berou na cestu do Prahy teplý kabát…
Tyto doby jsou dávno pryč. Síť dobíjecích stanic sice není ideální, ale hodně se stav zlepšil, a to jak v infrastruktuře, tak i v nabídce vozů. Kdysi sci-fi, dnes realita.
Dobrý den, prosím jeden elektromobil xy, zašlete mi ho na adresu. V dnešním světě běžný standard, elektromotorku či elektro auto si můžete objednat a koupit na webovém portále.
Nabídka dnešního trhu je poměrně rozmanitá, v nabídce jsou elektro koloběžky, skútry, buginy, malá dvoumístná auta, užitková elektrická auta nebo dokonce elektro čluny. K nabízeným značkám patří jak výrobky známých automobilek Renault, BMW či Jaguar, tak i méně známé či zcela neznámé Selvo, Aixam, VXT nebo MW motors. A to včetně kompletního příslušenství, jako jsou dobíjecí kabely.

Jsem velmi zvědavý na blízkou budoucnost.
O zelenou elektřinu je mezi firmami stále větší zájem, pohánět bude i české pobočky společnosti
Nižší emise i snaha podpořit ekologicky příznivé technologie – takové jsou hlavní důvody firem, které se rozhodnou odebírat tzv. zelenou elektřinu od společnosti ČEZ ESCO. Mezi tyto odběratele bude nově patřit společnost ABB, která je mj. dodavatelem rychlonabíjecích stanic pro elektromobilitu. Během dvouletého kontraktu odebere od ČEZ ESCO 43 GWh zelené elektřiny, což se rovná úspoře 43 000 tun CO2 v porovnání...pokračování článku...
Stora Enso věří, že se již brzy mohou stát stromy základem baterií pro elektromobily
Společnost Stora Enso si klade za cíl reagovat na poptávku na globálním trhu baterií tím, že vyvíjí obnovitelné alternativy například pro automobilový průmysl. V jejich závodě Sunila ve Finsku právě staví zkušební linku, která bude vyrábět obnovitelný uhlík na biobázi. Očekává se, že světový trh s bateriemi během příštích pěti let desetinásobně naroste, zvláště kvůli rozšíření e-mobility. Syntetický grafit, neobnovitelný materiál, který se v bateriích běžně používá, je nahraditelný, když se lignin získávaný ze dřeva přemění na anodový materiál na uhlíkové bázi pro lithium-iontové baterie. Pokračování článku...
foto zdroj: FotoRieth z pixabay 
Zcela unikátní společenská akce Veuve Clicquot Dinner 

ČMAPM představuje zcela výjimečnou spolupráci Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek se společností Veuve Clicquot.
V roce 2020 proběhnou celkem čtyři setkání z nichž první se uskuteční 8. března 2021. S ohledem na současnou situaci bude první setkání on-line. Nicméně spoléháme na to, že další se již uskuteční v reálném prostředí, které společně s domem Veuve Clicquot pečlivě vybereme.
Při každém setkání se mohou účastníci těšit na zajímavého hosta, který bude sdílet svůj podnikatelský příběh a paralelně na tomto příběhu vám díky Ambassadorovi značky Veuve Clicquot přiblížíme zajímavosti a ne zcela známé momenty z podnikání Barbe Nicole Ponsardin Clicuot.
Více informací u prezidentky Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek paní Kateřiny Haring zde.

foto zdroj: Ben Kerckx z pixabay

 Partner POSITIV NEWS

CTP = full-service developer komerčních nemovitostí
Staví, spravuje a dodává na míru postavené, high-tech obchodní parky po celé střední a východní Evropě. Více o společnosti zde.
CTP v Ostravě staví nový průmyslový park. Napsali jsme o něm ve vydání 3/2020 v Magazínu POSITIV Business & Style.

V průmyslové zóně v Krnově začal stavět první investor

Do konce letošního roku přesune své podnikání do druhé etapy průmyslové zóny v Červeném dvoře krnovská firma DMHERMES TRADE. Závod, jehož výstavba již byla zahájena, zaplní téměř třetinu z desetihektarové plochy. Do areálu firma zainvestuje 108 milionů korun bez DPH a bude v něm zaměstnáno šedesát až sedmdesát pracovníků. Pokračování článku...

Část obchvatu bude v Krnově v provozu od března

V Krnově se v úseku od Hlubčické ulice po průmyslovou zónu Ve Vrbině začne jezdit už v březnu. V tomto úseku jsou již téměř hotové protihlukové stěny a most prošel první hlavní prohlídkou. Zbývá už jen provést drobné úpravy na komunikaci a nainstalovat provizorní dopravní značení. Pokračování článku...

Vyzkoušejte fyzioterapii v AD Landek klinika s.r.o. Tým tvoří kvalifikovaní fyzioterapeuté, kte­ří své vzdělání nadále prohlubují. V diagnostice a terapii využívají vědomosti z myoskeletární mediciny, z oboru neurofyziologi­e, vývojové kineziologie. Kvalita péče je podtržena osobním přístupem ke klientovi a snahou dodržet ideální návaznost jednotlivých procedur v příjemné atmosféře během rehabilitace. Nabízené kurzy, metodiky i techniky zde
Osvěžte svůj pracovní prostor
Nemusí se jednat jen o Váš pracovní stůl! Ať už pracujete v této obtížné době z domova, nebo za svůj pracovní“ koutek považujete třeba kuchyňskou linku či pohodlné křeslo, dopřejte mu jarní refresh! Pastelová růžová v kombinaci se světle béžovou a čerstvou zelení vytvoří úžasně svěží prostor, který Vás naplní štěstím - nebo se Vám v něm bude minimálně o poznání lépe pracovat. Pokračování článku...
Kateřina Kadlecová, majitelka rodinné firmy USSPA
Sledujte 5. díl pořadu Ženy pro změnu – Pro změnu ženy, který moderuje Kateřina Haring, prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek.
Velmi zajímavý rozhovor s paní Kateřinou Kadlecovou, spolumajitelkou české rodinné firmy USSPA, která vyrábí kvalitní designové vířivky a bazény, ke zhlédnutí zde.
Jak se stát z bábovky rockovou hvězdou
Kouč Matthew Kimberley dobře ví, jak si vybojovat štěstí. Ve své knize určené těm, kdo nenávidí motivační příručky, si klade za cíl dostat Vás z osobní krize zábavně a s nadhledem. Vyhněte se tomu, abyste všechny okolo zatěžovali nářky a vezměte to do svých rukou.

Novinka Vzchopte se, do p**ele! vám bez esoterického balastu sdělí přesně to, co potřebujete slyšet a nakopne Vás svým osobitým humorem. 

Knihu zakoupíte zde nebo u všech dobrých knihkupců.
 ON-LINE TIPY
Z aktuálního vydání POSITIV Business & Style

Rozkvět Krnova začal díky rozvoji průmyslové výroby v době průmyslové revoluce. Dnes město nabízí vynikající podmínky pro život. Nacházejí se zde školy, nemocnice, kino, divadlo, nadstandartní sociální služby i sportoviště. Co dalšího nabízí město Krnov si můžete přečíst v posledním vydání magazínu POSITIV Business & Style. 

Archiv všech článků naleznete na stránkách magazínu POSITIV Business & Style.

Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Moravskoslezský Positiv Business & Style · Brandlova 9 · Ostrava · Ostrava 70200 · Czech Republic