Copy

Vážení čtenáři,
dovolte mi, abych Vás na začátku prosince pozdravil a popřál všem hodně zdraví, štěstí a klidu. Je to asi to nejcennější, co v současné době všichni potřebujeme. Řada z Vás má své domovy a kanceláře již od začátku adventu svátečně vyzdobeny. Můžete si tak užít pohodové atmosféry v dnešní, více než bláznivé době. Nezapomínejte prosím na své blízké, zejména starší ročníky, děti, nebo psychicky podržte citlivější spolupracovníky či sousedy. Teď je to na každém z nás, zejména v nynější době je vítána jakákoli pomoc či podpora, byť jen slovní.
Svátky vánoční prožijte v klidu a pohodě.

Raiffeisenbank nabízí klientům zakoupení investičního zlata
Zlato je atraktivní a dlouhodobě osvědčená forma uložení peněz a rozložení rizika. Je proto vhodným doplňkem Vašeho investičního portfolia. Slouží jako pojistka v době vysoké inflace nebo finanční krize, protože zlato lze kdykoliv směnit za peníze kdekoli na světě, a mívá zápornou korelaci s vývojem akciových trhů. Další výhodou je dlouhodobá stabilita. Navzdory krátkodobým výkyvům trhu je cena zlata v dlouhodobém horizontu poměrně stabilní.
Obecně platí, že je vhodné do zlata investovat maximálně 5–10 % Vašeho portfolia. Čím rizikovější jsou ostatní složky Vašeho portfolia, tím větší by mělo být zastoupení zlata v něm. Pokračování článku...
Výsledky soutěže Personalista roku 2020
Mimořádným počinem letošního podzimu byla realizace soutěže PERSONALISTA ROKU. V pondělí byli vybráni vítězové, což nebylo vůbec snadné, protože všichni finalisté soutěže nadmíru překročili očekávání odborné poroty. V kategorii velký podnik si vítězství odnáší paní Ing. Dagmar Revendová (Alliance Laundry CE), v kategorii střední podnik paní Bc. Veronika Pravdová, MBA, (VYNCKE, s. r. o.) a v kategorii malý podnik to je paní Mgr. Monika Jošková (MSV STUDÉNKA, s. r. o.). Porota udělila také zvláštní cenu poroty paní Ing. Petře Klementové (FERRIT, s. r. o.). Všem vítězům a finalistům srdečně gratulujeme. Pokračování článku...
Foto: Mgr. Daniela Nyklová, ředitelka soutěže.
 Partner POSITIV NEWS

FILOSOFIE PRIVÁTNÍHO BANKOVNICTVÍ
Privátní bankovnictví představuje exkluzivní servis vycházející ze znalostí individuálních finančních potřeb klienta. S klienty budujeme dlouhodobý vztah založený na vzájemné důvěře. Velmi důležitou úlohu v tomto procesu hraje zkušený privátní bankéř, který propojuje zájmy klienta se zdroji banky. 
Především profesionalita a zkušenosti bankéřů zastupujících značku Friedrich Wilhelm Raiffeisen je to, čím se služby privátního bankovnictví odlišují od těch běžných. Exkluzivní bankovnictví vychází ze znalosti detailů. Naší prioritou je pochopení individuálních finančních potřeb a cílů klientů. K jejich naplnění směřujeme již od první schůzky.
Více informací o službách FWR se dozvíte na www.fwr.cz

Ostravar spouští soutěž "Nápady z OstraVy"

Máš nápad nebo projekt, který pomáhá rozhýbat energii našeho regionu? Na nic nečekej a přetav svůj nápad v realitu! Od prosince do konce února máš možnost zamyslet se a přihlásit svůj nápad právě tady na našem webu. Potom už zbývá jenom, abychom tě vybrali mezi finalisty a hlasovalo pro tebe co nejvíce lidí. Sto tisíc (bez podmínek, alokací a složitostí) tě nemine! Pokračování článku...

1st International School of Ostrava - mezinárodní gymnázium, s.r.o.  Online Dny otevřených dveří

1st International School of Ostrava zve na Dny otevřených dveří v termínu 14. ledna a 20. ledna 2021 vždy v čase od 12 do 18 hodin. Všechny zájemce o studium na naší škole a jejich rodiče zveme k nahlédnutí do tříd, k popovídání se studenty i učiteli a ke zjištění, jak se u nás studuje a jaký je každodenní život na škole. Můžete si domluvit i „den nanečisto“ a prožít jeden školní den.
Jsme připraveni pro bezpečnou online komunikaci. Naši školu si můžete projít virtuálně. Zájemci o studium na naší škole získají výhody IB programu. Veškeré informace najdete na našich webových stránkách.

Rozvoj vědecké činnosti je pro Lékařskou fakultu Ostravské univerzity jednou z hlavních priorit

Aplikace vědecké činnosti do studijního plánu, masivní investice do zázemí pro vědecké bádání, podpora vzniku vědeckých týmů a zahraniční mobility, vědecké start-upy, soutěže a konference. Co všechno dělá Lékařská fakulta Ostravské univerzity pro svůj rozvoj a stabilizaci? Svoje vyjádření přidává také nový děkan Lékařské fakulty Rastislav MaďarPokračování článku...

Vítězové Climate Challenge 2020 šíří osvětu
Závěrečný večer druhého ročníku programu Climate Challenge byl přehlídkou úspěchů a úspěšných eko inovací. Hlavní cenu získal projekt Fakta o klimatu z kategorie science communication, nejen finanční ocenění si ale odneslo všech šest finalistů. A projekt Ekoškola si navíc odnesl i cenu diváků za poutavou prezentaci o výchově nejmladších generací. Pokračování článku...
Z kanceláře do ledové vody - Wim Hofova metoda
Teoretických motivačních knih už vyšlo hodně, teď je na řadě praxe, a to pořádně drsná. Vlivem pandemie změnili lidé po celém světě radikálně svůj životní styl. Touží po upevnění zdraví, vracejí se do divoké přírody a hledají ztracenou přirozenost. Není divu, že kniha nizozemského průkopníka a rekordmana v překonávání extrémních podmínek Wima Hofa vzbudila u čtenářů obrovský zájem. Je totiž velmi osobní – ledový muž v ní vypráví svůj mimořádný příběh, a navíc se jejím prostřednictvím stává vaším koučem. Kniha je k dostání na www.knihcentrum.cz nebo u všech dobrých knihkupců.
 ON-LINE TIPY
Z aktuálního vydání POSITIV Business & Style

Z aktuálního vydání magazínu Moravskoslezský POSITIV Business & Style jsme pro Vás vybrali článek, který se zaměřuje na problematiku moderních lídrů firem. Mnoho věcí se ve firmách aktuálně mění, ale nemá cenu se dívat do minulosti před pandemii. Důležitá je budoucnost a správný přístup lídrů. Kteří lídři uspějí a jak by se mělo ve firmách aktuálně plánovat? 
Na nejen tyto otázky si můžete přečíst odpovědi ve vydání magazínu Positiv Business & Style 3/2020.

Archiv všech článků naleznete na stránkách magazínu Positiv Business & Style.

Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Moravskoslezský Positiv Business & Style · Brandlova 9 · Ostrava · Ostrava 70200 · Czech Republic