Copy
Milí čtenáři,
posloucháte při práci hudbu? A dokážete se při poslechu naplno soustředit? Z několika výzkumů vychází, že pokud děláte rutinní práci, hudba, již si vybereme, nám může pomoci udělat ji rychleji. Pokud ovšem vykonáváme práci, která je kreativní, měli bychom si hudbu odpustit, soustředění totiž rapidně klesá. Je tedy vhodné hudbu měnit v závislosti na úkolech, které zrovna děláme.
Z mého osobního pohledu musím říct, že se mi nejlépe pracuje v úplném tichu. Zkoušela jsem i tolik doporučovaný bílý šum, zvuk mě ale znervózňoval a nedokázala jsem se soustředit na psaní. Je ale pravda, že při administrativních činnostech mi hudba pomohla, práce uteče, ani si nevšimnete. 
V článku níže se dozvíte, jaká hudba je při práci nejvhodnější. A co vy? Posloucháte/neposloucháte? 
Připomínám, že se již dnes můžete těšit na elektronickou verzi vydání magazínu POSITIV Business & Style 3/2021. Nenechte si ho ujít. 
 
ArcelorMittal Tubular Products spouští v Karviné novou svařovací linku
Rozvoj výroby ocelových tenkostěnných profilů známých již více než 100 let pod značkou JÄKL zahrnuje i řadu nových investic. Majitel podniku v Karviné, společnost ArcelorMittal Tubular Products, v rámci své dlouhodobé strategie investoval do výroby v roce 2020 celkem 200 mil. Kč. Pokračování článku... 
Jak využít evropské peníze na transformaci kraje nové možnosti představili zástupci resortních ministerstev
Téměř jeden bilion korun přiteče do Česka v průběhu následujících sedmi let z Evropské unie. Na jakou částku dosáhne Moravskoslezský kraj, které projekty by mohly být z těchto evropských peněz financovány, jaké možnosti může region využít? Pokračování článku...
foto: Ibrahim Boran z Unsplash
Do kraje přijdou další stamiliony na výměny kotlů
Moravskoslezský kraj se připravuje na 4. kolo kotlíkových dotací. Kolik peněz do kraje přijde, určí zájem občanů. Proto Moravskoslezský kraj vyzývá všechny, kteří zatím topí v neekologickém kotli a chtějí dotaci na ten modernější a úspornější, aby se už teď předběžně přihlásili...pokračování článku...
 Partner POSITIV NEWS
Konference Fenomén 4.0
Byznys konference FENOMÉN je největší svého druhu v ČR. Managementu napříč firmou nabídne zajímavé přednášky i praktické ukázky na 4 stage. O zkušenosti a trendy se podělí Petr Pavel, Sara Polak, Filip Fingl, Tomáš Vránek a řada dalších. Přijďte se inspirovat do města Tomáše Bati! Registrovat se můžete zde.
Ostrava otevírá SOCIOPOINT – místo prvního kontaktu
Zcela nový a první ostravský SOCIOPOINT mohou lidé využívat od 1. října 2021 v budově Nové radnice na Prokešově náměstí 8. Pokračování článku...
První domácí zápas HC VÍTKOVICE RIDERA - HC VERVA Litvínov
Zveme všechny fanoušky ledního hokeje na první domácí utkání HC VÍTKOVICE RIDERA v letošní extraligové sezoně. Vítkovice posílené výhrou nad Kometou Brno vyzvou Litvínov. Zápas startuje 8. 10. 2021 od 17:30. Vstupenky si můžete koupit zde.
Dlouhodobý pronájem luxusních kancelářských prostor v areálu Brandlovka v Ostravě
Hledáte exkluzivní kancelářské prostory v moderní administrativní budově? Na jedny takové můžete narazit v areálu Brandlovka v centru Ostravy. Jste-li milovníci severského stylu, kladete důraz na funkční využití prostor a kvalitní materiály a milujete spojení jednoduchosti a čistých linií, našli jste to pravé.
Budova je vhodná pro tuzemské, ale i zahraniční firmy, IT společnosti, projektanty, agentury aj. Areál disponuje dostatečným počtem parkovacích míst a je perfektně dostupný MHD. V pěší dostupnosti se nachází Forum Nová Karolina i vynikající restaurace a kavárny. V případě zájmu o pronájem kontaktujte příslušnou osobu zde.
Věděli jste, že AD Landek nabízí také wellness centrum? Objevíte zde vše, co potřebujete ke kvalitnímu odpočinku - bazén, saunu, posilovnu a solárium. Pro dokonalé uvolnění celého těla je k dispozici také široká nabídka luxusních masáží od zkušených masérů. Nechte se hýčkat v příjemném prostředí Apartmánového domu Landek. Více informací zde.
Potřebujete rapidně zvýšit svou produktivitu? Pusťte si některou z těchto skladeb, určitě je znáte
Jistě znáte klasický "Mozart effect", který znamená, že při poslechu vážné hudby je člověk najednou chytřejší a produktivnější. Jenže každý jsme jiný a ne všichni dokáží několik hodin pilně pracovat za líbivých zvuků klavíru a violoncella. Co s tím? Pokračování článku... 
Vyšla nová biografie k sedmdesátinám Miroslava Donutila
Vždy dokáže ze své sbírky charakterů vybrat ten, který na danou postavu výborně sedí a v každé nové roli zanechá originální otisk. Jeden z nejoblíbenějších a nejuznávanějších českých herců se na scéně pohybuje už celá desetiletí. Kniha Miroslav Donutil 70 shrnuje nejlepší momenty, které se za poslední léta na divadelních prknech, před filmovou kamerou i ve společnosti dalších osobností odehrály. 

Knihu zakoupíte zde nebo u všech dobrých knihkupců. 
ONLINE TIPY
Z aktuálního vydání POSITIV Business & Style
Frýdek-Místek v rozletu! Co město nabízí potenciálním investorům? Rozhovor s primátorem Petrem Korčem přináší nejenom informace o připravovaných projektech města. Zajímavý příspěvek si můžete už nyní přečíst ve vydání magazínu POSITIV Business & Style 2/2021. Archiv všech článků naleznete na stránkách magazínu POSITIV Business & Style.
Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Moravskoslezský Positiv Business & Style · Brandlova 9 · Ostrava · Ostrava 70200 · Czech Republic