Copy

Skupina RIDERA slavila 32 let. Své zákazníky Ridera spolehlivě zásobuje pevnými palivy, zabezpečuje komplexní dodávky kameniva, recyklátů a stavebních substrátů a je zkušeným partnerem v oboru stavebnictví. V současnosti podnikatelsky působí v 6 evropských zemích. Provozuje moderní sportovní areál v Ostravě s širokými možnostmi sportovního vyžití a aktivně  podporuje řadu smysluplných kulturních, sportovních a dalších projektů. Je generálním partnerem extraligového HC VÍTKOVICE RIDERA.

Zakladatel skupiny RIDERA Václav Daněk v listopadu 2022 získal individuální ocenění CZECH TOP 100 za zásluhy v oblasti hospodářské a v prosinci 2022 prestižní ocenění „Gentleman Pro“ společnosti Comenius. Václav Daněk je  víceprezidentem Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a oslavil své 75. narozeniny. Blahopřejeme a přejeme pevné zdraví i podnikatelských úspěchů do dalších let.

ČR zvolila nového prezidenta

Petr Pavel byl zvolen novým prezidentem naší země pro budoucích pět let. Přečtěte si náhodný rozhovor s ním v době, kdy jak říká, ještě politikem nebyl.

Co vzkazují některé známé osobnosti našeho kraje nově zvolenému prezidentovi najdete ZDE.

Rozhovor s ředitelem KATEK

KATEK Czech Republic s.r.o. se sídlem v Horní Suché je jedním z vítězů 4. ročníku soutěže „School Friendly“ v „kategorii Firma“. Společnost má v rámci ukončeného projektu Kompetence 4.0, jehož nositelem bylo naše Sdružení, uzavřeno partnerství se Střední školou techniky a služeb Karviná, příspěvkovou organizací.

30 let společnosti KATEK v našem regionu jsme si připomněli v rozhovoru s jeho ředitelem Ernstem Kappelerem pro magazín POSITIV Business and Style ZDE.

Nadace OKD oceňovala

Nadace OKD i letos předávala ocenění organizacím i osobám v neziskovém sektoru a také slavila krásné 15. narozeniny. 25.1. 2008 akciová společnost OKD zřídila svou nadaci s cílem podporovat a rozvíjet duchovní a humanitární hodnoty, životní prostředí, vzdělání, sport, sociálně-zdravotní oblast, kulturu i hornické tradice.

Nadace OKD předala ceny za nejlepší neziskové projekty roku v kategoriích Projekt roku a Srdcař roku 2022. Hosté slavnostního večera mohli zažít dech beroucí vystoupení Permoník Choir, který doplnila svým zpěvem dvojnásobná držitelka Ceny Thálie Hana Fialová.

EDEN Karviná – výzkumný a vzdělávací park

Dnes představujeme další ze 13 strategických transformačních projektů našeho kraje „EDEN Karviná – výzkumný a vzdělávací park“.

Nositel projektu: Slezská univerzita v Opavě
Celkové náklady: 2,4 mld. Kč
Přípravná fáze: 2021-2024
Realizační fáze: 2024-2027

Cílem projektu je podpora obnovy průmyslově poškozené krajiny na území určené pro udržitelné pěstování rostlin, obnovu původních druhů flóry a fauny a návazného využití rekultivované krajiny pro výzkumné, vzdělávací a volnočasové aktivity.

Pro tyto účely bude vybudována unikátní vzdělávací a výzkumná infrastruktura, jejíž jádro tvoří univerzitní ekokampus Slezské univerzity spojený s vybudováním velkokapacitních skleníků určených nejen pro výzkumné účely, ale také jako prostor pro environmentální výchovu zaměřenou na vzájemnost lidí a rostlin. Vznikne tak „živá laboratoř“, ve které se bude za účasti nejen odborníků, ale také návštěvníků, zkoumána a vytvářena změna z průmyslově poškozené krajiny na území s udržitelným přírodním, výzkumným, vzdělávacím, kulturním a turistickým využitím. Více informací ZDE.

Bude stomatologie na LF OSU?

Lékařská fakulta Ostravské univerzity dostala z Ministerstva zdravotnictví potřebný souhlas k výkonu povolání v oboru stomatologie. Fakulta tak může pokračovat v přípravách k získání akreditace tohoto studijního programu. Pokud ji získá, mohli by první studenti nastoupit už letos v září.

„Aktuálně dokončujeme prostory, ve kterých by měla výuka probíhat. V nich se nachází výukové trenažéry a další přístroje nezbytné pro vyučování budoucích stomatologů. Máme za sebou taky desítky úspěšných výběrových řízení na pozice lektorů a asistentů, kteří jsou připraveni do výukového procesu na naší fakultě v případě získání akreditace nastoupit. Na základě čerstvého souhlasu ministerstva zdravotnictví zahájíme s některými z nich jednání o možném nástupu už v nejbližších dnech,“ uvedl děkan Rastislav Maďar. Více informací ZDE.

Energie a kraj

Poslechněte si další díl pořadu Energie a kraj, který připravuje naše členská organizace TV POLAR. Tématy jsou tentokrát „teplo za přijatelnou cenu“ a „bezuhelná energetika po roce 2030“.

Rozhovor Jakubem Unuckou, náměstkem hejtmana MS kraje pro energetiku a průmysl a Jakubem Tobolou, obchodním ředitelem společnosti Veolia si poslechněte ZDE.

Ilustrační foto pixabay.com

Zveme vás do divadla

Aktuální únorový program všech souborů NDM najdete na odkaze ZDE.

Nenechte si ujít přidané představení hudebního kabaretu JONÁŠ A TINGL-TANGL, které se uskuteční v v pátek 3. února 2023 v 19 hodin v Divadle „12". Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra představují Tomáš Savka a Jakub Žídek, režii připravil Jiří Nekvasil. Inscenace se hned po prosincové premiéře stala obrovským hitem, u kterého se baví všechny generace diváků!

Foto: JONÁŠ A TINGL-TANGL, Martin Popelář

ONLINE TIPY

Z aktuálního vydání POSITIV Business & Style

6. ročník festivalu tradiční japonské kultury a popkultury Japonské dny v Ostravě se konal v AKORD Ostrava-Zábřeh. Jaké další akce se zde v minulém roce uskutečnily? Dozvíte se v magazínu POSITIV Business & Style ZDE.

Archiv všech článků naleznete na stránkách magazínu POSITIV Business & Style.

Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
maxPositiv s.r.o. · Ostrava 9 · Brandlova · OSTRAVA 70200 · Czech Republic