Copy

Dnešní vydání e-news našeho Sdružení míří a cílí, ostatně jako vždy, dopředu. Chceme nadále vnímat rozvoj regionu pozitivně, přinášet objektivní pohled na Moravskoslezský kraj a aktivně pomáhat jeho hospodářské a celospolečenské transformaci.

Proto příznivcům našeho Sdružení budeme i nadále pravidelně předkládat výběr z přehledu zejména těch pozitivních zpráv o podnikatelských a společenských aktivitách a životě v kraji, včetně odkazů na zajímavé články našeho partnera, magazínu POSITIV Business & Style. Věřím, že tím budeme čtenáře inspirovat k jejich vlastní aktivitě ve prospěch rozvoje Moravskoslezského kraje.

CEPIS – Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií

CEPIS je jedním ze 13 strategických transformačních projektů našeho regionu. Slezská univerzita v Opavě a Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné má ambici vytvořit unikátní prostor a prostředí pro podporu vzdělávání, inovací a podnikání. Vybudováním centra CEPIS dojde k vytvoření zázemí pro podporu inovací a výuku atraktivních studijních programů ve vazbě na potřeby, rozvoj a transformaci MSK. Propojení s úspěšnou platformou Business Gate dojde k prohloubení integrace do ekosystému podpory podnikání a inovací v Karviné i v celém MSK. Mezi hlavní přínosy pro region patří podpora podnikavosti a inovací, propojení studia a praxe, zvyšování kvalifikace pracovníků, vytvoření prostoru pro sdílení a inspiraci, lákání a udržení talentů, zvýšení počtu studentů, připravenosti na trh práce, vytvoření prac. míst, kultivace veřejného prostoru a trend zelených budov. Vizualizaci chystaného projektu najdete ZDE.
 

Nositel projektu: Slezská univerzita v Opavě

Celkové náklady: 620 mil. Kč

Přípravná fáze: 2021-2023

Realizační fáze: 2024-2027

City Campus Ostravské univerzity

Nově vybudovaný City Campus Ostravské univerzity na Černé louce už brzy naplní první studenti. Po zkouškovém období, v únoru 2023, se kampus otevře studentům Ostravské univerzity. Jde o významnou veřejnou stavbu, která postupně během jara začne sloužit také veřejnosti. Jeho otevření je další krok, který má snahu udržet mladé v regionu a posune Ostravu mezi přední studentská města.

Do Klastru umění a designu, jak se elegantní bílo-černá budova v City Campusu jmenuje, se přestěhuje hudební část Fakulty umění, která doposud působila v zapůjčené budově na Sokolské ulici v centru města. Díky větší kapacitě může Fakulta otevřít nové obory a přijmout více studentů. Nová budova fakulty nabídne v prvé řadě unikátní podmínky komorního sálu pro 242 diváků.

Zázemí sportu a behaviorálního zdraví bude sloužit potřebám studentů Katedry studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity. S vlastním zázemím výrazně stoupne konkurenceschopnost ostravských studijních programů zaměřených na sport a zdravý životní styl.

Více si přečtěte na odkaze ZDE.

Dny otevřených dveří na VŠB-TUO

Tyto Dny otevřených dveří proběhnou v pátek 27. ledna od 9:00 do 14:00 a sobotu 28. ledna 2023 od 9:00 do 12:00 jak v porubském kampusu, tak i v budovách fakult, nacházejících se mimo porubský areál. Na Univerzitní aule se na vás budou těšit Hornicko-geologická fakulta, Fakulta materiálově-technologická a Fakulta strojní. Ekonomickou fakultu, Fakultu elektrotechniky a informatiky, Fakultu stavební a Fakultu bezpečnostního inženýrství najdete ve vlastních budovách těchto fakult.

Na Dnech otevřených dveří se mimo fakulty můžete seznámit i s nabídkou poradenských služeb, Oddělení mezinárodních vztahů VŠB-TUO a také nabídkou sportovních aktivit. Prohlédnout si můžete i studentské koleje. Programy a další podrobnosti jednotlivých fakult najdete na odkaze ZDE.

Marlenka expanduje

MARLENKA vstupuje do nové éry! V dražbě zakoupila architektonický skvost Frýdku-Místku, bývalou Lembergerovu textilní továrnu založenou

roku 1893. Během války továrnu coby židovský majetek zabrala německá správa, po válce byla znárodněna a začleněna do Slezských bavlnářských závodů n. p., pozdějšího SLEZANU Frýdek-Místek.

Novým majitelem chátrajícího areálu o velikosti 45 tisíc metrů čtverečných je nyní společnost MARLENKA.

„Jsem patriot, Frýdek-Místek považuji za svůj druhý domov a když jsme hledali nové pozemky pro stavbu nového výrobního závodu, od začátku jsem upřednostňoval místní areál před dalšími možnostmi. Proto jsem velmi rád, že jsme jej získali. MARLENKA nyní vstupuje do nové éry své existence. V novém areálu chceme nejen postavit MARLENKU II, ale také vdechnout celé oblasti nový život. Plánujeme zachovat a zrekonstruovat historickou budovu Lembergerovy textilní továrny, vybudovat zde muzeum Marlenky, otevřít stylovou kavárnu a zrekultivovat celý pozemek,“ říká zakladatel MARLENKY, pan Gevorg Avetisjan.

Celková investice do celého areálu v průběhu následujících čtyř let bude okolo miliardy korun! Více informací ZDE.

Únorové premiéry NDM

Národní divadlo moravskoslezské uvede v únoru pět premiér. Muzikál ĎÁBELSKÝ LAZEBNÍK Z FLEET STREET je černou komedií a thrillerem z prostředí londýnské spodiny, kde nic není zadarmo a spravedlnost bere každý do vlastních rukou.

Dvě barokní jednoaktovky - TANEC NEVDĚČNIC a DIDO A AENEAS – uvádí NDM poprvé 9. února, resp. o den později; každou v jiném komorním prostoru komplexu Divadla Jiřího Myrona.

Večer jednoaktových oper pokračuje 16.2.2023 v Divadle Antonína Dvořáka s operou CÍSAŘ ATLANTIDY ANEB ODEPŘENÍ SMRTI a ROZBITÝ DŽBÁN, obě v českém přebásnění Jaromíra Nohavici.

Ilustrační foto SWEENEY TODD

ONLINE TIPY

Z aktuálního vydání POSITIV Business & Style

Nedávno kopřivnická společnost TATRA Trucks oficiálně oznámila, že pracuje na vývoji náklafdního automobilu poháněného vodíkem. Dočkáme se revolučního vodíkového vozu na tatrováckém podvozku? Rozhovor s technickým ředitelem TATRA Trucks Radomírem Smolkou si můžete přečíst ZDE.

Archiv všech článků naleznete na stránkách magazínu POSITIV Business & Style.

Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
maxPositiv s.r.o. · Ostrava 9 · Brandlova · OSTRAVA 70200 · Czech Republic