Copy

Vážení čtenáři,

měl jsem možnost zhlédnout novou premiéru hry pražského Národního divadlaNaši furianti“ v historické Zlaté kapličce a poté si popovídat s herci hlavních rolí. Děj je o boji dvou adeptů o „flek“ vesnického ponocného. Obecní zastupitelé se nejsou schopni dohodnout. Každý nekompromisně trvá na svém a žádný nechce ustoupit. Všichni žijí své malé životy, velké sny, touží, bojují, hádají se a nad vesnicí se přitom vznáší hrozba. Naprosto aktuální přehlídka a galerie naší současnosti a rozličných lidských charakterů.

Nemilosrdný pohled na malost egoismu, zbabělost, zarputilost, tvrdohlavost, pokrytectví, ale i smysl kréda „jít na čest“, boj o vlastní důstojnost a touha po uznání. Hra, která nepochybně odráží i aktuální současnost, byť její první premiéra byla už v r. 1887. Furiantství se stalo symbolem naší národní identity. A přetrvává. Výsledkem je společenský neklid. Bohužel. Běžte se podívat a zamyslete se.

Prezentace projektu Velký Mošnov

Průmyslová zóna Ostrava – Mošnov se nachází 25 km jižně od centra Ostravy a je jednou z pěti Strategických průmyslových zón v České republice. Je jedinečnou příležitostí pro investory zejména z důvodu její strategické pozice v rámci dopravní infrastruktury. Rozvojová lokalita Mošnov těží především ze své strategické polohy v blízkosti mezinárodního letiště s možností napojení na silniční rychlostní komunikace a železniční síť.

Společně s náměstky hejtmana MSK Jakubem Unuckou a Jaroslavem Kaniou se můžete seznámit s aktuální prezentací projektu Velkého Mošnova, rozšířenou novou infrastrukturou a dalším chystaným rozvojem letiště a přilehlé průmyslové zóny.

Máte-li zájem o toto setkání a informace, máte možnost se přihlásit na neformální setkání v úterý 21. března od 15:30 hod. v Ostravě (místo bude upřesněno). Svou přihlášku adresujte na e-mail: 'Radúz Mácha' rmacha@msunion.cz (zašleme upřesňující informace).

Ilustrační foto panattonieurope.com

Podpora exportu ze strany Czech Trade

Naše členská organizace Národní strojírenský klastr (NSK) uspořádala setkání členů NSK s řediteli vybraných poboček agentury pro podporu exportu CzechTrade. Na setkání byly představeny možnosti exportu do Bulharska, Francie, Rakouska, Turecka, Skandinávie, Srbska, Mexika a Nigerie. Na odkaze ZDE naleznete prezentaci se specifiky podnikání našeho sousedního státu – Rakouska. 

Ilustrační foto pixabay.com

Zlepši si techniku

VŠB – Technická univerzita Ostrava a její projekt ZLEPŠI SI TECHNIKU už inspiroval tisíce žáků a studentů. Připravuje pro ně  programy z oborů jako jsou energetika, ekologie, nanotechnologie, nové materiály, robotika, mechatronika, informační technologie, umělá inteligence, ekonomika a finance, elektromobilita, telekomunikační technika, architektura a stavebnictví, bezpečnost a krizové řízení a další. Jeho aktivity jsou srozumitelné, interaktivní a vedou mladé lidi k poznání, že vědě a technice se mohou věnovat celý život.

Březnové a dubnové programy najdete na odkaze ZDE.

Kariéra Plus

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje je partnerem 16. ročníku veletrhu pracovních příležitostí „KARIÉRA+“, který se koná dnes, 14. března 2023 od 9.00 do 15.00 hodin v Univerzitní aule VŠB-TUO na adrese 17. listopadu 2172/15, 708 00 Ostrava-Poruba. Účastníkům se představí 103 zaměstnavatelů, se kterými můžete hovořit tváří v tvář. Čeká vás i doprovodný program. Těšte se na aktivity, které podporují osobní rozvoj, pomohou vám získat informace o trhu práce a kariérním růstu.

Tematická náplň, časový program prezentací a seznam vystavovatelů najdete na odkaze ZDE.

Hostem TV POLAR byl rektor OU Petr Kopecký

Ostravskou univerzitu vede od 1. března nový rektor Petr Kopecký. Jakým směrem povede univerzitu? V čem naváže na svého předchůdce a co bude chtít naopak změnit? Dozvíte se v rozhovoru TV POLAR na odkaze ZDE.

Ceny cestovního ruchu 2022

Ceny cestovního ruchu Severní Moravy znají své vítěze. Již čtvrtý ročník soutěže ocenil výjimečné a kvalitní projekty cestovního ruchu a představil osobnosti, které turismus v regionu svými aktivitami rozvíjí.

Za rok 2022 bylo vyhlášeno pět soutěžních kategorií: Osobnost cestovního ruchu, Nejlepší počin cestovního ruchu, Nejoblíbenější ubytovací zařízení, Designový či architektonický skvost a Nejoblíbenější cyklostezka, cyklotraily či běžecká trasa. Přehled vítězů najdete ZDE.

ČEZ ESCO postaví ve Vítkovicích největší akumulátor v ČR. Baterie velká jako rodinný dům pomůže stabilizovat českou energetickou soustavu

Společnost ČEZ postupně naplňuje jeden ze svých cílů oznámených ve strategii Čistá Energie Zítřka: postavit do roku 2030 nová úložiště energie o kapacitě 300 MW. Nejnovějším příspěvkem je největší baterie České republiky o výkonu 10 MW, která pod taktovkou společnosti ČEZ ESCO vzniká v areálu Energocentra Vítkovice a v plném provozu bude v druhé polovině letošního roku. Akumulační systém podpoří transformaci české energetiky a přispěje ke stabilizaci energetické sítě díky poskytování služeb výkonové rovnováhy. Více informací ZDE.

Centrum veřejných energetiků

Jedná se o jeden ze 13 strategických projektů, který byl Regionální stálou konferencí Moravskoslezského kraje k financování z Fondu pro spravedlivou transformaci prostřednictvím nového Operačního programu Spravedlivá transformace (MŽP).

Nositel projektu: Moravskoslezské energetické centrum

Celkové náklady: 200 mil. Kč

Přípravná fáze: 2022

Realizační fáze: 2023-2028

Centrum veřejných energetiků (CVE) bude v rámci celého Moravskoslezského kraje poskytovat poradenství v oblasti energetiky a čisté mobility pro města a obce s cílem transformace energetiky v souladu se závazky a strategickými dokumenty EU a ČR. Více ZDE.

Nošovický Hyundai je Dobrý soused. Na podporu komunitního dění rozdá v rámci tohoto projektu okolním obcím 840 000 Kč

Každoroční setkání zástupců HMMC a starostů obcí spolu s předáním symbolických šeků se letos odehrálo ve čtvrtek 9. března netradičně v prostorách multifunkční auly Gong v areálu Dolních Vítkovic, jehož je nošovický Hyundai partnerem. Kromě prezentace novinek z prostředí HMMC si starostové vyslechli zajímavosti a chystané plány v oblasti cestovního ruchu a cyklodopravy v Moravskoslezském kraji v podání destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism. Více informací ZDE.

Centrum Stachovice HUB

Zeptali jsme se výkonné ředitelky společnosti mcePharma s.r.o. (Fulnek) Ing. Andrey Doležalové

Jaké jsou další nejbližší rozvojové investiční záměry vaší společnosti?

mcePharma má vlastně svoji největší investici za sebou, v únoru 2021 jsme zkolaudovali v obci Stachovice (Fulnek) zcela nové vývojově-výrobní a skladovací centrum v hodnotě 10 mil. EUR. Naše nové evropské sídlo má název Stachovice HUB proto, že má svými aktivitami přesah převáženě do EU ale ve skutečnosti do celého světa.
 
mcePhama se zabývá vývojem a výrobou doplňků stravy a premixů, nabízí zakázkové služby s částečným přesahem do farmaceutické výroby. Jsme první firma ve střední a východní Evropě, která obhájila certifikaci EXCiPACT pro míchání farmaceutických excipientů.
 
Všichni víme, že v postcovidové době, během válečné, energetické a inflační krize je velmi složité pro mnoho firem nejen uspět ale i jen přežít, tzn. zůstat být konkurenceschopnými. Toto se i této době neobejdeme bez průběžné implementace nových výrobních technologií a investic do digitalizace, které zefektivňují výkon i tím zkonkurenceschopňují výrobky. Proto letos i v příštích letech budeme investovat do automatizace a digitalizace ve všech činnostech naší společnosti.

ONLINE TIPY
 

Z aktuálního vydání POSITIV Business & Style

Každá progresivní firma si uvědomuje, že inovace je cesta do budoucnosti. Platí pravidlo, že inovace není jen nějaké zlepšení nebo nápad. Inovaci určuje až zákazník tím, že si zakoupí nový inovovaný produkt nebo službu a ocení penězi jeho vysokou přidanou hodnotu. Inovaci proto hledáme v 5 základních oblastech realizace produktu. V jakých? Do tématu nás zasvětil Miroslav Marek, expert v oblasti inovací. 

Archiv všech článků naleznete na stránkách magazínu POSITIV Business & Style.

Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
maxPositiv s.r.o. · Ostrava 9 · Brandlova · OSTRAVA 70200 · Czech Republic