Copy

Spolupráce s magazínem POSITIV Business & Style

Je to už třetí měsíc, kdy naše Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje spolupracuje při vydávání svých pravidelných týdenních e-news s magazínem POSITIV Business & Style. Spolupráce přináší aktuální, vždy objektivní a zejména positivní pohled na rozvoj kraje. Jsme tým složený z lidí s maximem pozitivních zkušeností, který již nechce přebírat negativní vnímání světa. Naší vizí je vyhledávání pozitivních informací a předávání je lidem kolem nás.

Nadále půjdeme cestou pozitivních zpráv o podnikatelských i společenských aktivitách a o reálném životě v kraji. Vzájemnou spoluprací našeho Sdružení s magazínem POSITIV vzniká v našem regionu ojedinělý informační a prezentační prostor. Máte možnost zapojit se kdykoliv i vy, čtenáři našeho e-news.

Dosud společně vydané e-news jsou a budou archivovány na tomto odkaze.

Nošovický Hyundai předal hasičům MSK 24 Tusconů

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) už před lety sehrála důležitou roli při výstavbě a vzniku nošovické stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK). Každoročně také přispívá částkou více než 20 milionů Kč na její provoz, a to na základě smlouvy uzavřené při výstavbě závodu mezi HMMC, Moravskoslezským krajem a HZS MSK, podle které HZS MSK plní úkoly jednotky hasičského záchranného sboru HMMC. Po vzájemné dohodě je finanční plnění pro letošní rok částečně nahrazeno dodávkou 24 vozů modelu Hyundai Tucson. Více informací ZDE.

Jednal sněm Svazu průmyslu

Tradiční Sněm Svazu v Brně formálně zahájil 63. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. O aktuálních problémech podniků i strategických změnách, které je potřeba provést, diskutoval Svaz průmyslu a dopravy ČR na svém Sněmu. Zástupcům vládní koalice reprezentované předsedou vlády Petrem Fialou nastínil prioritní oblasti pro podporu a rozvoj ekonomiky v České republice. Svaz průmyslu na Sněmu předal vládě 7 úkolů.
Natáčeli jsme Voices of Industry

Na MSV Brno jsme natáčeli projekt Voices of Industry. Součástí našeho natáčecího studia byli zajímaví hosté z nejrůznějších oblastí průmyslu a dalšího dění v businessu. Věnovali jsme se transformaci Moravskoslezského kraje, pohornické krajině (POHO 2030), energetice, ale i využití vodíku, vzniku vodíkového údolí i nejmodernějším technologiím. Natáčení probíhalo ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

Děkujeme za příležitost a také za úžasnou podporu, kterou jste nám poskytli. Děkujeme také vám, respondentům, za obohacující názory a hlavně důvěru, kterou jste do nás vložili. Těšíme se na finální výstupy a doufáme, že se těšíte i vy! Rozhovory už brzy na portálech POSITIV Business & StyleStreamTech.tvT+T Technika a trh a dalších platformách. Sledujte naše sociální sítě, budeme Vás informovat. Více informací ZDE.

 Partner POSITIV NEWS
Připravujeme galavečer REGION PRO SEBE

Slavnostní společenský galavečer „Region pro sebe 2022“ připravuje naše Sdružení na pondělí 5. prosince od 19 hodin v prostorách porubského DK POKLAD. Rezervujte si tento termín, kdy si připomeneme 30. výročí vzniku Sdružení pro rozvoj MSK, vyhlásíme „Personalistu roku“ a setkáme se s umělci muzikálu Národního divadla moravskoslezského.

Naposledy se konal galavečer v roce 2019, akci si můžete připomenout v jednom ze starších vydání magazínu POSITIV Business & Style ZDE.

Ilustrační foto z galavečeru z roku 2019

Stane se MSK „Hydrogen Valley”?

Poslechněte si Daniela Minaříka, krajského zmocněnce pro rozvoj vodíkových technologií. Co říká o budoucích možnostech využití vodíku a ambici našeho regionu stát se v budoucnu „vodíkovým údolím“ a lídrem při využití nových vodíkových technologií? Viz. stopáž 5:21 na odkaze ZDE.
 

Foto: LinkedIn Daniela Minaříka

Snižování uhlíkové stopy v podnicích MSK

Zapojte se do dotazníkového šetření, jehož cílem je navržení metodiky pro nalezení optimálních nástrojů a možností, vedoucí k rozvoji nízkouhlíkové společnosti ve firmách Moravskoslezského kraje. Následně dle zjištěných výsledků bude navržen SW model, který podnikatelské subjekty využijí při řešení optimálního přístupu při snižování uhlíkové stopy.

Prosím, předejte vašim odborným útvarům. Dotazníkové šetření je přístupné online na webové stránce ZDE.
 

Firmám, které dotazník vyplní a budou mít zájem o výsledky, rád tyto výsledky poskytnu.

Ilustrační foto pixabay.com

Odstartováno

Jako druhému státu v EU nám Evropská komise schválila všech 9 operačních programů v oblasti politiky soudržnosti včetně OP Spravedlivá transformace.

Věříme, že v nadcházejících 7 letech společně co nejlépe využijeme velkou část z dostupných 550 miliard korun z evropských zdrojů na zvýšení kvality života v Moravskoslezském kraji.

Již otevřené výzvy naleznete ZDE.

Přehled fondů ZDE.

Ilustrační foto zdravaova.cz

Inovativní přístupy v rozvoji měst, obcí a regionů

Ve dnech 20. a 21. října nabídne v ostravském Kulturním domu K-TRIO vystoupení českých i zahraničních odborníků, kteří se specializují na využití SMART technologií v energetice, dopravě, zdravotnictví, vzdělávání, veřejné správě, urbánním plánování aj. 

Celá akce se uskuteční pod záštitou místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Jakuba Unucky a ostravského primátora Tomáše Macury
Více o akci na odkaze ZDE.

Čtyři Ceny Thalie míří do Ostravy

V sobotu 8. října večer proběhlo v historické budově pražského Národního divadla slavnostní předávání Cen Thálií za dvě uplynulé sezóny. Umělci působící v Národním divadle moravskoslezském získali čtyři Ceny Thálie napříč všemi soubory! Jana Sibera (opera), Natalia Adamska (balet), Hana Fialová (muzikál) a emeritní členka činohry Veronika Forejtová, která převzala Cenu Thálie za celoživotní mistrovství. Blahopřejeme. Více informací ZDE.

ONLINE TIPY
Z aktuálního vydání POSITIV Business & Style
400 lidí, šéfů HR a firem z celé České republiky i Slovenska, dorazí už za 2 dny do Ostravy na 5. ročník dnes už vyhlášené akce HRko 2022. HR párty & Festival HR řešení letos proběhne ve zcela nových prostorách DK Poklad v Ostravě-Porubě. Tato změna umožnila rozšíření programu. Velice pestrý line-up se tak tak vešel do šesti stagí, zatímco minulý ročník probíhal na 2 stagích. Více o akci se dočtěte ve vydání magazínu POSITIV Business & Style 3/2022 ZDE.
Archiv všech článků naleznete na stránkách magazínu POSITIV Business & Style.
Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
maxPositiv s.r.o. · Ostrava 9 · Brandlova · OSTRAVA 70200 · Czech Republic