Copy

V termínu 13. a 14. ledna 2023 se uskuteční v České republice přímou volbou první kolo prezidentské volby. Volba prezidenta republiky se koná tajným hlasováním na základě všeobecného, rovného a přímého volebního práva všech českých občanů nad 18 let. Pokud žádný z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu hlasu, o 14 dní později, 27. a 28. ledna, se uskuteční druhé kolo voleb.

Volíme osobu prezidenta na příštích pět let. V našem systému parlamentní demokracie má prezident řadu významných pravomocí definovaných v článcích 62 a 63 Ústavy České republiky. Prezident jako hlava státu je nedílnou součástí našeho politického systému a je jedním z pilířů jeho výkonné moci. Význam osobnosti prezidenta republiky a zejména praktická schopnost aktivní spolupráce s ostatními složkami politického systému naší země by nás všechny měly vést k účasti ve volbách.

Výstupy Kompetence 4.0

S koncem roku 2022 je spojen také konec projektu Kompetence 4.0, který odstartoval v říjnu 2019.

V roli regionálního partnera jsme se jako Sdružení pro rozvoj MSK společně s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti podíleli na realizaci tohoto projektu, jehož nositelem bylo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Projekt reaguje na výzvy spojené se 4. průmyslovou revolucí. Identifikuje a mapuje budoucí požadavky trhu, které souvisí se zaváděním digitalizace, automatizace a technologických inovací.

Děkujeme všem zapojeným školám, firmám i organizacím za perfektní spolupráci, která projektem nekončí. Naopak, projekt byl úvodním impulsem pro rozvoj budoucí spolupráce.

A nesmíme zapomenout – díky tomuto projektu vznikla příručka “Jak na spolupráci firem a středních škol”. Najdete ji ZDE.

Více o projektu a jeho konkrétních výstupech ZDE.

Chystáme School Friendly 2023

Sdružení pro rozvoj MSK společně s partnery připravuje již 5. ročník soutěže School Friendly. Smyslem celé akce je ukázat pozitivní dobré příklady spolupráce firem a škol, a to na všech stupních. Cílem je podpořit příkladné aktivity, které se dějí, a které mohou být inspirací pro mnohé ostatní, kteří cítí potřebu společenské zodpovědnosti za vývoj budoucí generace.

Více o minulých ročnících a chystaném letošním ročníku najdete na stránkách soutěže ZDE.

Nový rok, nové výzvy. Zapojte se se svými projekty do transformace kraje.

V listopadu Moravskoslezský kraj oficiálně zahájil čerpání miliard z Fondu pro spravedlivou transformaci, který pomůže regionu s přechodem k nízkoemisní ekonomice založené na inovacích a dovednostech.

Ministerstvo životního prostředí vyhlásí v průběhu ledna nové výzvy, které finančně podpoří projekty v oblasti oběhového hospodářství a rozvoje vzdělávání. Jejich výhodou je, že příjemci dotace nemusí soutěžit se zbytkem České republiky, zdroje jsou určeny pouze pro naše území.

V přípravě jsou i další výzvy, které se zaměří mimo jiné na řemeslné dílny, revitalizaci brownfieldů nebo začínající podniky. Pokud chcete získat více informací o těchto výzvách, zadejte své projektové záměry do databáze #hrajeMSKrajem. Více informací ZDE.

Ilustrační foto pixabay.com

Nošovický Hyundai vyrobil 322 500 aut

Nošovická automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) vyrobila loni dohromady 322 500 aut, což je meziročně o 47 500 vozů více. Větší množství aut sjelo z výrobní linky v Nošovicích naposledy v roce 2018. Navzdory přetrvávajícím obtížím v dodavatelských řetězcích a dalším negativním vnějším vlivům tak automobilka překonala stanovený plán výroby o 1 000 vozů. Více informací ZDE.

Nabídka New Dimension

Naše členská organizace New Dimension nabízí své typové projekty, které v podobě rozvojových a projektových celků připravuje zákazníkům na míru. „Cílíme vždy na zcela konkrétní potřeby klientů a přínos do praxe. Z níže uvedených typových projektů lze vyčíst, na jakých principech pracujeme a ověřit si naši kvalitu přímo u našich zákazníků formou reference, kterou na vyžádání rádi poskytneme“, říká Kristýna Pochvalitová, strategická ředitelka společnosti New Dimension s.r.o. Více informací ZDE.

Vláda schválila zastropování cen elektřiny i plynu pro domácnosti, malé a střední podniky a také pro velké firmy

Velké firmy mohou žádat také o pomoc z dotační výzvy, na kterou vláda vyčlenila až 30 miliard korun. Tato dotační výzva se týká roku 2022, tedy způsobilého období od 1. února do 31. října 2022. Žádat o podporu z dotační výzvy mohou oprávnění žadatelé až do 8. února 2023. Více informací ZDE.

Ilustrační foto pixabay.com

Facebook
LinkedIn
Website
Email
Copyright © maxPositiv s.r.o., All rights reserved.
 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v naší databázi novinářů a dalších povolaných osob. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste nám sám(sama) poskytl(a). Databázi vedeme jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích.
Nepřejete-li si od nás dostávat jakékoliv informace, klikněte na tento odkaz ZDE.This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
maxPositiv s.r.o. · Ostrava 9 · Brandlova · OSTRAVA 70200 · Czech Republic