Copy
Facebook
Instagram
Website
GitBook
YouTube
Twitter
Merhabalar FIRST Robotics Competiton Takımlarımız.

Istanbul Regional'a son iki gün (5-6-7-8 Mart) ve Bosphorus (9-10-11 Mart) Regionallara son 6 gün. Hepimiz sizler ile buluşmak için çok heyecanlıyız. 

Bu mail içeriğini mutlaka tüm takım üyelerinin okuduğundan emin olunuz.

Öncelikle girişle ilgili bir kaç açıklama yapmak istiyoruz. 
Load-In (robot ve pit malzemelerinizin girişi) gün, zaman ve şekli :
Istanbul Regional : 05.03.2019 17:00 / 19:00 saatleri arasında yada 06.03.2019 08:00 sonrası yapabilirsiniz.

Bosphorus Regional : 08.03.2019 (Istanbul Regional ödül töreni sonrası) 18:00 / 20:00 saatleri arasında yada 09.03.2019 08:00 sonrası yapabilirsiniz. 

Her iki regional içinde malzemelerin yükleme kapısından girişinde (Load-IN sırasında) sadece 4 takım üyesi ve 1 mentor'dan oluşan 5 kişilik ekip içeri alınacaktır. Onun dışındaki tüm takım üyelerinin etkinlik günleri dahil sadece ana öğrenci ve misafir girişinden girmesi gerekmektedir. Yükleme kapısından her takımdan sadece 5 kişinin girişine izin verilecektir. Erken Load-in sırasında pit kurulumuna izin verilmeyecektir.

Güvenlik önlemleri ve kurallar gereği erken gelen takımların içeri girişlerine izin verilemeyecektir. Havaların soğuk olduğunu düşünerek bu konudaki programınıza dikkat etmenizi rica ederiz. Giriş ve çıkışlarda program kitapçığı içindeki zaman çizelgesine uymanız çok önemlidir. 

Fikret Yüksel Vakfı olarak yoğun bir haftaya girdiğimiz için vize davet mektubu v.b. taleplerinize etkinlik sonuna kadar cevap vermekte gecikebiliriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. 

Bu hafta sosyal medyayı FRC ile donatalım !! #frcturkey #infiniterecharge #firstinspires #omgrobots etiketleriyle paylaşımlarınızı bekliyoruz. 
 

QR kodu indirmek için tıklayınız.

Etkinlik Önemli Noktalar

Team Roster ve Katılım Şartnamesi : Team Roster ve Katılım Şartnamesi : Bütün takımlar turnuvanın ilk günü Team Roster çıktılarını (FIRST Dashboard üzerinden Lead Mentor tarafından alınacak) Pit Masasına teslim etmeleri gerekmektedir. Eğer Team Roster üzerinde bulunmayan takım üyesi ve/veya mentor varsa Katılım Şartnamesi (Consent and Release Form) bu kişiler için çıktı alınmalı, imzalanmalı ve Team Roster ile beraber teslim edilmelidir. Bu belgelerin tamamlanana kadar takım dosyası takımlara teslim edilemeyecektir.
 
Güvenlik Gözlükleri : Turnuva alanında bulunan herkesin bir güvenlik gözlüğü giymesi gerekmektedir. Takımların kendi güvenlik gözlükleri getirmesi beklenmektedir. Lütfen güvenlik gözlüklerinizi unutmayınız!
 
Safety Manual : Turnuva alanında bulunan herkesin güvenlik kurallarına uygun hareket etmesi beklenmektedir. Güvenlik Kural Kitapçığını (Türkçe Kitapçık)mutlaka okuyun, kapalı uçlu ayakkabı giyin ve gerektiğinde güvenlik eldivenlerini takın. Ayrıca burada bulunan acil eylem planını da lütfen tüm takım üyeleriniz ile paylaşınız. Ek olarak etkinlik izleme alanında bulunan korkuluklarda oturmayınız ve sarkmayınız.

Sandalye tutmayın : Takımların ziyaretçiler için ve/veya kendi/başka takım üyeleri için sandalye tutması adil bir davranış değildir ve etkinlik kurallarına aykırıdır.
 
Pit Alanı sınırlarına uyun : Takımınız için ayrılmış pit alanı (yaklaşık 3m x 3m x 3m bir hayali küp gibidir) sınırlarına uygun hareket edin, komşu pit alanına ve/veya geçiş koridorlarına taşmayın. Duyarlı Profesyonellik ilkesine uyduğunuz için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili Etkinlik Kuralları Kitapçığını gözden geçirin!

Robotunuzu atölyenizde test edin : Takımlarımız robotlarının kurallara uygun olduğundan ne kadar emin olurlarsa o kadar rahat ederler. Dolayısıyla etkinliğe gelmeden önce Robotlarınızın Inspection Check List uygunluğunu kontrol ediniz.

Bumperlarınızı kontrol edin : Genel olarak Rookie takımlarda karşılan hatalardan biri Bumper kurallarını uymamaları. Dolayısıyla lütfen etkinlik öncesinde buradaki bumper kurallarını tam olarak uyguladığınızdan emin olunuz.

USB Ethernet Dönüştürücüleri unutmayın: Eğer robot sürecek bilgisayarınızda ethernet kablo girişi yoksa bu çeviriciyi edinmeniz gerekeceğiniz unutmayınız.

Yazılım güncellemelerinizi yapınız : Robotlarınız üzerindeki yazılım güncellemelerinizi (roborio, wireless ap, Power Distrbutor Modul, pnematik kontrol modulei Driver station v.b. )yapmayı unutmayınız. Etkinlik alanında wireless internet olmayacağını unutmayınız.

Doldurmadıysanız Ambassador formunu doldurunuz : Merhaba Takımlar, Ambassador olarak görev yapacak takım üyeleriniz için formu doldurmayı unutmayınız. Forma buradan doldurabilirsiniz. 

Etkinliği izlemeleri için sevdiklerinizle paylaşınız : Destekçileriniz ve ailelerinizin yapılan etkinlikleri canlı takip etmesini isterseniz aşağıdaki linklerden detaylara ulaşabilirsiniz.  FIRST Etkinliklerine buradan ulaşabilirsiniz :https://frc-events.firstinspires.org/2020 .Takım ve Etkinlik bilgileri ayrıca The Blue Alliance sitesi https://www.thebluealliance.com/. Etkinliğimiz Twitch Kanalından CANLI YAYINLANACAKTIR.

Sessiz oda : Bu yıl pit ve sahadaki yoğunluğa ara vermek ve dinlenmek isteyenler için SESSSİZ odamız olacaktır. Oda yerleşimini pit yerleşim planından bulabilirsiniz. Ayrıca bu yıl Hamidiye sularının desteği ile kurulan Su noktasının yerini de yerleşim planından bulabilirsiniz.

Tüm Dökümanlar Burada : Etkinlik süresinde gerek duyabileceğiniz tüm dokümanları topladığımız klasöre buradan erişebilirsiniz.  

[Son Gün 3 Mart Salı] - Team Roster ve FRC Turkiye Sertifika Sistemi

Takımlarımız tüm üyelerini FIRST sistemi üzerine DASHBOARD üzerinde kayıt etmiş olmak zorundadır. Etkinliğe geldiğinizde üyelerinize içeren takım listenizi (Team Roster) PIT Admin'e teslim edeceksiniz. Dolayısıyla takım listelerinizi güncelleyip öğrenci ve öğretmenlerinizin "Consent & Release" onaylarının listede onaylı gözüktüğünden emin olunuz. 

Ek olarak IT komitemiz tarafından hazırlanan https://sertifika.frcturkey.org/ sertifika sistemi üzerinden etkinlik sonrası sertifikalarınızı almak isterseniz etkinlik öncesinde mutlaka https://portal.frcturkey.org/ sistemine daha önce (kickoff dönemi) Lead Mentorlarımıza iletmiş olduğumuz kullanıcı adı ve şifreler ile kayıtlarınızı tamamlamanız gerekmektedir. FIRST Dashboar'da kayıtlı olan tüm takım üyeleri içinde ayrıca FRC Portal girişi yapılması gerekmektedir.
2020 Sezonu FIRST Robotics Competition Oyunu INFINITE RECHARGE olarak duyurulmuştur.Türkçe altyazı eklenmiş video yukarıdadır.
Instagram
https://twitter.com/fyukselfound/
Website
Email
Facebook
YouTube


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Fikret Yüksel Foundation · Perpa B Blok Kat 2 · No 58 · istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp