Copy
Facebook
Instagram
Website
GitBook
YouTube
Twitter
Merhabalar FIRST Robotics Competiton Takımlarımız. Umarız yeni yılınız güzel başlamıştır. 

Kickoff'dan önce yapacağımız bu son duyurumuz oldukça önemli bilgiler içermekte lütfen takım üyeleriniz ile paylaşınız.

Fikret Yüksel Vakfı Takım Destek Ekibi

Kickoff Bilgilendirmesi

Takımlarımız çok heyecanlı ve çok karşılaştığımız soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. 10 Adımda KİCKOFF yazımızı okuyunuz. 

Kickoff günü yapılacakları kısaca özetlemek istedik : 
1) Takımınızın hangi Kickoff lokasyonunda katılacağını tespit ediniz : http://bit.ly/34t5QjC . Zamanında kickoff alanında bulununuz. Yanlış Kickoff lokasyonlarına giderseniz kitlerinizi alamayacaksınız.

2) portal.frcturkey.org adresinden kickoff'a katılacak takım üyelerinizin girişini yapın. Bu işlemi şimdiye kadar gerçekleştirmediyseniz o zaman bir probleminiz var. Bu listeler Kickoff lokasonlarına girişlerde güvenli giriş maksadıyla kullanılabilir ve listede olmamanız zaten yoğun olan organizatör takımlara ekstra iş yükü getirecektir. LÜTFEN portal kayıtlarınızı biran önce tamamlayınız.

2) Kickoff'a ilk geldiniz de kayıt masasına gidip takım kaydınızı tamamlamalısınız. Bunun için mentor hesabınızdan çıktısını alınız. Çıktı üzerinde Consent and Release formu işaretlenmemiş olan katılımcılar için mutlaka ayrıca "Consent and Release Form" doldurunuz. Formları onaylamamış olanların etkinliklere alınmayacağını unutmayınız. Team Roster üzerinde isminiz var ve formunuz online olarak onaylanmış ise bu formu tekrar doldurmanıza gerek yoktur. 
3) Etkinlikler içerisinde düzenlenen Workshop (Atölye Çalışmaları) çalışmalarına katılın. 

4) Eğlenin, diğer takımlar ile tanışın, bilgi paylaşın ve planlarınızdan bahsedin !!

5) Kickoff canlı yayınını izleyip bu senenin gizemli senaryosunu öğrenin !!

6) KOP (KitofParts) Dağıtımına katılın. Takımınız KOP listeleri FIRST tarafından gönderildi. Bu listelerdeki malzemeler Canlı yayın sonrasında sizlere verilecek. LÜTFEN canlı yayın sonrasında konu ile ilgili anonsları iyi takip ediniz. Planlama her lokasyonda farklılık gösterecektir. Kitleri teslim alırken mutlaka Team Roster'da bulunan bir mentor (imza atacak) bulunmalıdır. Mentorunuz gelemiyorsa 30 Aralık tarihine kadar FIRST'e Surrogate Kit Pick-Up Information formunu göndermiş ve kiti kimin teslim alacağı ile ilgili bilgilendirmeniz gerekiyordu. 

7) KOP larınızı teslim aldıktan sonra hızlı şekilde yayınlanancak kontrol listesine göre içeriğini kontrol ediniz. Arızalı yada eksik malzemelerin kontrolünü Kickoff lokasyonunda yapmayınız. Bunun bir faydası olmayacak. Eksik veya arızalı malzemeler için aşağıdaki şekilde giriş yapmanız gerekmektedir. 

8) Anons edilmiş olacak oyun manuelini çok iyi okuyunuz. Okumadan bir şeyleri kesip biçmeye veya değiştirmeye başlamayınız.

9) ÇOK araştırın, İYİ öğrenin, ROBOT üzerine beyin fırtınası YAPIN, 

10) Duyarlı profesyoneller olun. 

KOP Gümrük Bağışı Hakkında

Kick-off günü kitlerin teslimi için takımınızın gümrük bağışını gerçekleştirmiş olması gerekmektedir. Herkesin beklediği haber KOP lar yeni yıldan önce vardı !! KICK Off'da elden hiç bir lokasyonda gümrük ile ilgili bağış alınmayacaktır.

Bu yıl takım başına hesaplanan : 2910 TL' dir. 


Bağışlar banka transferi şeklinde yapılacaktır. Bilgiler şu şekildedir. 

FİKRET YÜKSEL FOUNDATION TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ
Banka : Akbank MECİDİYEKÖY/İST. ŞUBESİ
Hesap : Fikret Yüksel Foundation Turkiye Temsilciliği
Hesap No : 0133-0182342 / Vadesiz
IBAN : TR920004600133888000182342
Acıklama : "Bağış - takım no -  okul ismi" şeklinde.

[ÇOK ÖNEMLİ] Takımlarımız kitlerini teslim almak için burada bulunan formu MUTLAKA doldurmak zorundadır. 
2020 Sezonu FIRST Robotics Competition Oyunu INFINITE RECHARGE olarak duyurulmuştur.Türkçe altyazı eklenmiş video yukarıdadır.
Instagram
https://twitter.com/fyukselfound/
Website
Email
Facebook
YouTube


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Fikret Yüksel Foundation · Perpa B Blok Kat 2 · No 58 · istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp