Copy
Merhabalar güzel ve büyük FRC Ailesi. Yine oldukça fazla ve önemli anonslarımız mevcut. 

Bu hafta Vakıf toplantı salonunuda öğrenciler için düzenlediğimiz iki eğitim etkinliğini tamamladık. Umarız öğrencilerimiz faydalanmışlardır. Bu ara da Perşembe günü yapılan Youtube Canlı yayınımızın bir çok takıma ilham verdiğini bizlere ilettikleri videolar ile gördük. Ekip olarak çok mutlu olduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. 

Yayının kayıtlı haline buradan erişebilirsiniz. Sizlerden de takımların faydasına gelecek yayın önerileri ve seminer taleplerinize destek olmak isteriz. 

Selamlar.

Not 1 :Mail listesine eklemek istediğiniz kişi yada takım üyeleri için lütfen aşağıdaki linki paylaşınız. 
http://eepurl.com/gbS0Sz
Takım destek telefon numaramız : +90 541 345 73 89 (whatsapp destek)

Not 2 : Her zaman yazdığımız ve çok önemli not : Oyun kılavuzunun tüm takım üyeleri tarafından okunması ve anlaşılması çok önemli lütfen gereken önemi veriniz. Bir çok güncelleme yayınlanmıştır. Özellikle oyun kuralları ve Gracious Professionalism dikkat edilmeli. 

Ödül Son Tarihleri (Chairman's Award - Woodie Flower).


Takımlarımız takım kayıt sistemi üzerinden (Dashboard) Chairman's Award ve Woodie Flower ödülleriniz 7 Şubat 2019 (3PM Eastern Time)'a kadar tamamlayınız.

Bu iki ödülde Award Submitter  olarak işaretlenmiş öğrenci hesabı ile yapılacaktır. 

Ödül metinlerinize gereken önemi vermeniz başarı şansınızı arttıracaktır. Tüm takımlara başarılar dileriz. 

https://www.firstinspires.org/robotics/frc/awards

Otel Konaklama Ek Oteller.

Bildiğiniz üzere etkinliğimizde takımların yararlanması için çeşitli çevre otellerden teklifler almaktayız. Teklifler içerisine yeni bir otel eklenmiştir. Halen rezervasyonlarınızı yapmadıysanız acele edin. İki etkinlik arka arkaya olması otellerin hızlı dolmasına neden olacaktır. Teklifler aşağıdaki link üzerinden erişilebilir.

https://drive.google.com/drive/folders/1N6XUMnww_O5Uehf_RgPM3_6A_CBzEgxq?usp=sharing

Bölgede Zübeyde Hanım Öğretmen Evi'de bulunmaktadır.
 

Takım Öğrenci Kayıtlarınızı Tamamlamayı Unutmayınız.

Turnuvalar yaklaşıyor ve bildiğiniz üzere gelirken takımlarımız FIRST Dashboard üzerinden çıkarılan "Team Roaster" ve Formları giriş yaparken teslim etmeleri gerekiyor. Dolayısıyla takımlarınızdaki üye kayıtlarını tamamlamanın tam zamanı. 

Öğrenci kayıtlarının FIRST sistemi üzerinde yaparken zorlanan takımlar için hazırladığımız rehberi "Turkce_How to Add Students.pdf" dokumanına buradan  erişebilrisiniz.

Geçen yıldan kayıtlı öğrencilerin/velilerinde "Contest and Release" formlarını tekrar imzalamaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.

5. Mentor Buluşması 

Artık gelenekselleşen mentor buluşmalarımızın 5 incisi Takım Destek komitemizin desteği ile gerçekleştireceğiz. Bu buluşmada bizlere yarışmada görev alacak Hakem ve Inspectorler de katılacak. 

Buluşmada bu sezon oyun kılavuzu ve kuralları üzerinden hep bereber geçip sormak istediğiniz sorulara yanıt vermeye çalışacağız. 

Robot yapım süreçlerinde ve turnuva sürecinde robotla ilgili bütün kuralların ve detayların üzerinden geçileceğinden her takımın robot mentoru ve sürücü koçunu (Drive Coach) bu toplantıya bekliyoruz.

Tarih : 11.02.2019 - Pazartesi
Saat : 19.15
Yer : Fikret Yüksel Vakfı Perpa B Blok Kat 2 No:58 Şişli / İstanbul
Google Meeting Link :  https://meet.google.com/cjq-jfxj-rnf

FRC Takım/Öğrenci Hikayeleri 

FIRST vakfı FRC programının öğrenciler üzerindeki etkilerini göz önüne serebilmek ve sitelerinde yayınlamak üzere hikayeler toplamaktadır. 

Sizde hikayenizi aşağıdaki örnekler gibi paylaşmak isterseniz İngilizce olarak metin, resim yada video'yu teamsupport@fikretyukselfoundation.org takım destek mailimiz ile paylaşınız.

https://www.firstinspires.org/stories

Takımlarımızdan Mesajlar ! 

------------------------------------------------------------------
7637 Asimov Effect
Yardımsever FRC takımlarına,

Merhaba, biz 7637 Asimov Effect’iz. Bütün takımların yaptığı gibi biz de robotun yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine önem veriyor ve farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. İşte bunun için de bizim belirlediğimiz ana başlık “humanityFIRST”. Bu ad altında topladığımız projelerin genel amacı, kendi emeklerimizle bir gelir elde etmek ya da farklı şekillerde çevremizdekilere yardım eli uzatmak. Örneğin biz, okulumuzda bir kermes düzenleyerek belirli miktarda gelir elde ettik ve yetkili kişilerden gerekli izni alarak sokak hayvanları için mama aldık. Sizin de “humanityFIRST” başlığı altında tıpkı kermes projesi gibi bir proje yaparak yardımlaşma duygusunu güçlendirmek için bir girişimde bulunmanızı yürekten istiyoruz. Günümüzde geniş kitlelere ulaabileceğimiz en önemli aracımız da sosyal medya. Yaptığınız projeleri #humanityFIRST etiketiyle paylaşarak ülke çapında bir farkındalık yaratma konusunda bize yardımcı olabilirsiniz. Arthur Kesler’in dediği gibi:”Yardımlaşma ve dayanışma toplumun gelişmesi için en güzel vesiledir.  Hep birlikte #humanityFIRST 
------------------------------------------------------------------
6429 - 4th Dimension
429 4th Dimension olarak bilim ve teknolojiyi çevremizde yaymak ve 21. yüzyıl prensiplerini yaşamımızın her alanında uygulamak amacıyla birçok sürdürülebilir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyoruz. Bunlardan biri de mevsimlik olarak düzenlediğimiz STEAM Days söyleşi günleri. Bu kapsamda bilim, teknoloji, mühendislik ve sanat  alanlarında uzman kişileri, girişimcileri, yöneticileri konuşmacı olarak ağırlıyoruz.
Bunu yapmaktaki amacımız; uygulamalı eğitim ve teknolojik çalışmaları yaygınlaştırılmak, 21. yüzyılın becerilerini genç nesillere de aşılamak ve söyleşi ortamı aracılığıyla bu yollardan geçmiş siz değerli konuşmacılarımızın deneyimlerden de faydalanmak. 
Sadece kendimizi geliştirmekle kalmayıp toplumumuzu yüceltmek bizim için esas.
Onlarca kişinin hayatına bir şeyler kattığımız için onur ve gurur duymamızı sağlayan bu etkinliğimizin beşincisi olacak Winter STEAM Days'de daha çok insana ulaşıp birlikte başarmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.
Bu yıl, İzmir ile kalmayıp bu etkinliği ilk defa İstanbul'da  düzenlemenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.
1 Şubat tarihinde 12.30-17.30 saatleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi' nde düzenleyeceğimiz İstanbul Winter STEAM Days etkinliğimize hepinizi bekliyoruz. Bilim ve teknolojiyle iç içe olarak kendimize yeni bakış açıları kazandırabileceğimiz bu günde bizlere katılırsanız çok seviniriz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki linkten katılım formumuzu doldurmak. Program akışımızı ekte bulabilirsiniz. Hepinizi bekliyoruz! 
https://goo.gl/forms/aH6Zd1TbA8NOTnGp2

Woodie Flower Ödül sahibi olan bazı mentörlerden mesaj var ! 

Woodie Flowers Award, FIRST'teki en prestijli mentorluk ödülüdür. 2015 FIRST Şampiyonası'ndan itibaren ödül alan alıcılar, tüm FIRST Robotik Yarışması ekipleri için her sezon mücadele ettiğimizi düşünmeleri için önemli bir mesaj hazırladı.

Elinden gelenin en iyisini yapmak önemlidir. Kazanmak önemlidir. Bu bir turnuva. Ancak, doğru yolla kazanmak, başardıklarınızla ve nasıl başardığınızla gurur duymak daha önemlidir. FIRST, neredeyse tüm senaryoları veya durumları kapsayacak kurallar ve cezalar yaratabilir, ancak tasarımlarımızda düşünmemizi ve yaratıcı olmamızı sağlayan daha basit kuralları olan anlaşılır bir oyunu tercih ediyoruz.

Ortaklarımız ve rakiplerimizin her maçta en iyi şekilde oynadıklarını bilmek istiyoruz. Dürüstlükle oynadıklarını ve sorgulanabilir davranışlara dayalı stratejiler kullanmadıklarını bilmek istiyoruz.
Robotlarınızı yaratırken ve sunumlarınızı ödüllendirirken, yarışma ve maç oynamaya hazırlanırken, oyun stratejileri yaratırken ve günlük hayatınızı yaşarken, Woodie'nin tekrar tekrar ne söylediğini hatırlayın ve
'Büyükannenizi gururlandırın.'

Woodie Flowers
Liz Calef (88), Mike Bastoni (23), Ken Patton (51, 65) Kyle Hughes (27), Bill Beatty (71), Dave Verbrugge (5110, 67), Andy Baker (3940, 45), Dave Kelso (131), Paul Copioli (3310, 217), Rob Mainieri (2735, 812, 64), Dan Green (111), Mark Breadner (188), John Novak (16, 323), Chris Fultz (234), John Larock (365), Earl Scime (2614), Fredi Lajvardi (842), Lane Matheson (932), Mark Lawrence (1816), Eric Stokely (258, 360, 2557, 5295), Glenn Lee (359), Gail Drake (1885)


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Fikret Yüksel Foundation · Perpa B Blok Kat 2 · No 58 · istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp