Copy
Facebook
Instagram
Website
GitBook
YouTube
Twitter
Merhabalar FIRST Robotics Competiton Takımlarımız.

Robotik çalışmalarınızın çok güzel gittiğine eminiz ve bu çalışmaları herkesin görmesini sağlayınız !!

Sosyal medya hesaplarınızda #frcturkey #infiniterecharge #firstinspires #omgrobots etiketleriyle yaptıklarınızı paylaşın çalışmaları görmeyi çok istiyoruz. 

Team Update 8 yayınlandı

Team Update (Güncelleme) ler oyun/robot kurallarının geliştirilmesini sağlayan dokumanlardır. Bunları mutlaka detaylı inceleyiniz. 

Şu ana kadar yapılan tüm Update linkleri ve versiyonlar aşağıdaki şekildedir. Türkçe versiyonları Kickoff'da paylaştığımız klasörde bulunmaktadır. 

(ingilizce) Oyun Kılavuzu 
(ingilizce) Team Update 01 , 02 , 03 , 04 , 05, 06 , 07 , 08

Tüm Update güncellemerini Türkçe olarak aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Ancak tekrar belirtmek isteriz ki çeviri v.b. dokumanlarda olabilecek hatalar konusunda sorumluluk almamaktayız. Böyle durumlarda referans resmi dokuman buradaki link altındadır.

Türkçe Oyun Kılavuzu / Güncelleme ve Türkçe Altyazılı Oyun Videosu
http://bit.ly/turkceinfiniterecharge2020
 
Kılavuzları çok detaylı şekilde mutlaka okuyunuz.

Chairman's ve Woodie Flower için son 3 gün

Bazı ödül başvuruları ve önemli tarihleri tekrar hatırlatmak istedik. 
Chairman's Award Başvurusu : 06.02.2020 (bu sene güncelleme var detaylı inceleyiniz)
Woodie Flowers Ödül Başvurusu : 06.02.2020
Dean's List Award : 13.02.2020

Diğer ödüller ve detaylı açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz. (2019 Ödül açıklamaları Türkçe buradan )

Son başvuru tarihlerini kaçırmayınız !!!

VİZE Başvuru Mektubu Hakkında

Yurtdışı Regional(Bölgeleri) ne katılan takımlarımız. Vize işlemlerinden önce konsolosluklara vermek üzere davet yazısı ihtiyaç duyabilirler.  Konsoloslukların yoğun yerler olduklarının altını çizerek gerekli vize randevularınızı mümkün olduğunca erken yapmanızı tavsiye ederizBir çok konsoloslukta hızlandırma taleplerinize olumlu dönüşler olmayabiliyor. 

Amerika vizesi başvurularınız için gerekli Davetiye yazısı için doldurduğunuz " Takim #### Visa Invitation Letter Form.xlsx " dokumanını alexburchard@fikretyukselfoundation.org adresine iletebilirsiniz. Hızlı bir şekilde yanıt dönebilmemiz için mümkün olduğunca erken daveti'ye talebinizi ulaştırmanız gereklidir. Dokumanın doğru ve eksiksiz dolması ile ilgili tüm sorumluluk takımlardadır. 

Diğer ülke konsoloslukları için ihtiyaç duyduğunuz davetiye yazıları için yarışacağınız bölgedeki "Regional Director" ile iletişime geçebilirsiniz. Kendisinden Vize Davetiyesi için davet mektubu istediğinizi belirtiniz. Kendi bölgenizin "Regional Director' bilgilerine https://www.firstinspires.org/find-local-support adresinden ulaşabilirsiniz. 

Aşağıdaki Takim #### Visa İnvitation Letter Form.xlsx " dosyasını belirtilen şekilde doldurunuz 

1) Sadece sizden istenilen bilgileri doldurunuz. Gereksiz bilgiler koymayınız.
2) Dokumanın formatını ve tasarımını değiştirmeyiniz. Google Drive, pdf v.b. başka formatlarda başvurular silinecektir. 
3) ( Takim #### Visa Invitation Letter Form ) Dosya ismindeki #### yerine takım numaranızı yazınız.
4) Dokuman içerisindeki tıklanabilien (Check-box) kontrol kutucuğunun dokumanı kaydetmeden önce seçili olduğundan emin olunuz. Eğer elimize ulaşılan dokumanda bu kutucuk işaretli değilse mailiniz silinecektir. 

Not : Amerika'da yarışacak takımlara faydalı olacağını düşündüğümüz resmi randevu başvuru linki : https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv . Vize işlemlerini takip etmek için aracı firmalar kullanabildiğiniz gibi toplu bir şekilde kendinizde yapabilirsiniz. Başvuruyu kendiniz yapmanız durumunda kayıt masraflarının azalacağını belirtmek isteriz. Vize işlemlerine tüm sorumluluk takımlarımıza aittir. Toplu başvurularınızı yaratmak ve yönetmek için sayfanın sağ üst köşesindeki "Oturum Aç" seçeneğinden kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz. "Grup İşlemci" hesabınızı yaratıp başvuruları devam ettirebilirsiniz

Fikret Yüksel Vakfı Polikarbon ve Alüminyum Dağıtımı


Bu yıl elimizde bulunan fazla malzemeleri takımlarımıza bazı şartlar altında dağıtıyoruz. İlk başvuru yapan 5 takım (formu dolduran ve şartları sağlayan) ile temasa geçilecektir. Teslim alan takımlar yine bir FRC takımı ile paylaşmak şartıyla kendi içlerinde malzeme paylaşımı yapabilir. 

Şartlar : 
1) Bu linkteki formu doldurmanız gerekmektedir.
2) (istanbul içi takımlar) 7 Şubat 2020 tarihi saat 11.00 / 13.00 arası teslim almak zorundadır. Bu saat ve tarihte teslim alamayanlar haklarını kaybedeceklerdir. (Şehir dışı takımlar takım destek ekibimiz ile teslim tarihi ve saati için iletişime geçebilir). (Malzemeler mümkün olduğunca kapalı kasa bir araca sığacak boyutlarda olacaktır)
3) Teslim sırasında takım üyesi 1 yetişkin mentor ve ögrenci bulunması
4) Malzemelerin FIRST Robotics Competition takımı kullanımı için ücretsiz alındığına dair teslim belgesinin takım yetişkin mentor tarafından teslim sırasında imzalanması.
5) İlk başvuru yapan 7 takıma başvuru formundaki telefon numarasından hızlıca ulaşılacaktır. (Başvuru yapan ve takım sıralama bilgileri 05.02.2020 tarihinde buradan anons edilecektir. Hakkını kaybeden takımlar için sıradan ulaşılmaya devam edilecektir.

Dağıtılacak malzemeler : 
1) Çeşitli boy ve uzunluklarda alüminyum profiller
2) Çeşitli boy ve genişlikte Polikarbon levhalar

Malzemelerin toplu resimleri için tıklayınız.

Dağıtılacak malzeme 7 farklı gruba (ortalama yararı dikkate alınarak) ayrılacak ve gruplar şeklinde dağıtımı yapılacaktır. 

Umarız bu sezon yada ilerleyen sezonlarda robotlar üzerinde malzemeleri değerlendirebilirsiniz. 
Teslim Adresi : 
H. Rifat Paşa Mah. 
Perpa Ticaret Merkezi
B Blok Kat:2 No: 58
Okmeydanı-Şişli/İstanbul
34384
İletişim telefon : +90 541 345 73 89
 
2020 Sezonu FIRST Robotics Competition Oyunu INFINITE RECHARGE olarak duyurulmuştur.Türkçe altyazı eklenmiş video yukarıdadır.
Instagram
https://twitter.com/fyukselfound/
Website
Email
Facebook
YouTube


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Fikret Yüksel Foundation · Perpa B Blok Kat 2 · No 58 · istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp