Copy
Facebook
Instagram
Website
GitBook
YouTube
Twitter

[önemli] Kickoff Bilgilendirmesi

Takımınıza ait Kick-off Lokasyon atamasını buradan inceleyebilirsiniz. Fikret Yüksel Vakfı Kickoff Komitesinin mesajını burada bulabilirsiniz :

Merhaba Takımlar;

2020 Infinite Recharge sezonu Kick-Off’unda hızla büyüyen FRC Türkiye ailesi, Türkiye’nin 7 farklı yerinde toplanıyor.

4 Ocak Cumartesi günü Yaklaşıyor! Hep birlikte öğreneceğimiz, eğleneceğimiz, diğer takımlarla tanışacağımız bu günde kitlerimizi alıp FRC 2020 oyunu için çalışmalara başlayacağız.

Bu sene takımlarımızın Kick-Off’lara katılacağı bölgeler, takımların ulaşım kolaylığına göre belirlendi. Takımınızın hangi Kick-Off’ta olduğuna ekteki listeden bakabilirsiniz.

Eğer kayıt edildiğiniz Kick-Off’la ilgili özel bir durumunuz varsa lütfen bize kickoff@fikretyukselfoundation.org üzerinden ulaşın.

Eğer listede takım adınız yoksa Kick-Off’ta kit alamayacaksınız.  Daha önce Kickoff seçmeyen takımlara kitleri FIRST tarafından direkt kargolanacak ve kargo ücreti (600$), gümrük bedeli, işlemler ve kitin geç gelmesi gibi durumların sorumluluğu takımlarda olacaktır.

Eğer takımınızın Kickoff’a eklenmesini istiyorsanız (listede takım numaranız yok ise) hemen kickoff@fikretyukselfoundation.org üzerinden bizimle iletişime geçin. Kitler kargoya verildikten sonra sizi Kickoff’a eklememiz mümkün olmaz.

Gümrük İade Bedeli’ni (yaklaşık $600) Fikret Yüksel Vakfı’na, Kick-Off’tan önce iade etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde kitlerinizi size teslim edilmeyecektir.. Gümrük İade Bedeli belirli olunca sizlerle açıklayacağız.

Kickoff düzenlemek gibi önemli bir sorumluluk alarak FRC Türkiye ailesine katkı sağlayan ve gelecek senelerde gerçekleşecek takım Kick-Off’larına öncülük ettikleri için 2020 sezonunda Kick-Off düzenleyen takımlara teşekkür ederiz. 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları #2905
FMV Ispartakule Işık Lisesi ve Fen Lisesi #7576
İzmir Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi #6429
Kadıköy Anadolu Lisesi #7828
Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi #8071
Özel Üsküdar Sınav Anadolu Lisesi  (Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi)
Tevfik Fikret Anadolu Lisesi #3390
 

[kick-off komitesi] - Workshop Davet


Merhabalar,
2020 FRC teması olan ‘’INFINITE RECHARGE’’ 4 Ocak 2020 günü tüm Dünyada eş zamanlı olarak duyurulacak. Bu sene Türkiye’nin farklı bölgelerinde Kickoff düzenleyeceğiz.

Kick-Off’larda workshoplar, toplantılar gibi etkinlikler yaparak canlı yayından önceki vakti en verimli şekilde geçirmeye çalışıyoruz. Workshoplar çaylak takımlara, takıma yeni katılan öğrencilere ve hatta veteran takım öğrencilerine büyük ölçüde fayda sağlıyor.

Sizlerin düzenleyeceği workshopların Türk takımlarına büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz İyi bildiğiniz konuları, karşılaştığınızı problemleri nasıl çözdüğünüzü, tecrübelerinizi katılımcılara anlatarak öğrencilere farklı bakış açıları katmış olursunuz. 

Bu hepsinin yanı sıra Fikret Yüksel Vakfı olarak bir ‘’Eğitmen Havuzu’’ oluşturuyoruz. Herhangi bir workshop ihtiyacı doğduğunda bu havuzdaki eğitmenleri workshoplara yönlendirerek sürdürülebilir bir workshop eğitimi yapmayı amaçlıyoruz.

Kick-Off’ta düzenlemek istediğiniz workshop konusunu sizin tercihlerinize bırakıyoruz.
Eğer isterseniz arkadaşlarınız ile birlikte sunumu beraber yapabilirsiniz.

https://forms.gle/S7z9SNqM3gDYWMPb7
 

[önemli] FIRST Choice Hakkında

Kayıtlarını tamamlamış takımlarımız için DASHBOARD larında bulunan kredileri ile bazı robotik malzemeleri ücretsiz elde etmeleri için kullanabilecekleri FIRST Choice açılacaktır  

Site : https://www.firstchoicebyandymark.com/everything 
Kullanıcı adı ve şifre : kullanıcı adı ve şifreler Lead 1/2 Mentor Dashboard'unda aktif olmuştur.

Konu ile ilgili video için lütfen tıklayınız : https://youtu.be/t2Eak7h4zss 

FIRST Choice seçileri için takvim şu şekildedir :
1. Raunt seçimlerin açılış ve kitlenmesi : 22 Kasım 2019 - 4 Aralık 2019
1.Raunt sonuçları : 6 Aralık 2019
2. Raunt seçimlerin açılış ve kitlenmesi : 4 Ocak 2020 - 9 Ocak 2020
2.Raunt sonuçları : 13 Aralık 2020
Geleneksel FIRST Choice açılış:  17 Ocak 2020 kapanış : 10 Nisan 2020

İlk gelen ilk alır şeklinde OLMAYAN ve herkesin random olarak öncelik listelerindeki şekilde kredileri çerçevesinde dağıtılacak olan malzemelerden tüm takımlarımızın yararlanmasını tavsiye ederiz.

Türkçe rehbere buradan ulaşabilirsiniz
Uygulanacak algoritmaya buradan  (Türkçe)ulaşabilirsiniz. 

Not : FIRST Choice kaydınızı tamamlarken Shipment (kargo adresi) Adresi şeklinde bilgi sormaktadır. Bunu seçerken malzemelerin ülkemize girişinde gümrükleme ve kargo ile karşılaşacağınızı unutmayınız. Bazı takımlarımız Amerika'da bulunan arkadaş/kardeş takımlarına teslim ettirip ülkeye dönerken getirdiklerini biliyoruz. Bu büyük miktarda maliyet avantajı sağlamaktadır. 

 

SAFETY Animation Ödül Son Başvuru Tarihi

Bu yılki güvenlik animasyonu konusu "Sustainability on the RISE" . Detaylara ve geçen yıllardaki ödül almış animasyonlara buradan erişebilirsiniz.

Kurallara uygun başvurularınızı 5 Aralık 2019 3 PM E.T. ye kadar yapmanızı önemle anımsatırız. 

Not : Bir diğer animasyon ödülü ise "Digital Animation Award sponsored by AutomationDirect.com"  
detaylar burada.

Team Update 0.5 yayınlandı

FIRST Robotics Competiton'da Veteran bir takımsanız MANUAL' lerin ne kadar önemli olduğunu mutlaka deneyimlemişsinizdir. 

Bu yılda bir çok kural değişikliği nedeniyle (ör : Robot paketlenmesi kalkması gibi) bir çok kuralda değişikliğe gidildi ve güncellemeler yayınlanmakta. Bu güncellemenin Türkçe versiyonu üstünde çeviri ekibimiz çalışmakta. Yakın zamanda buradan Türkçesine ulaşabilirsiniz.  Orijinal versiyonu sizinle önceden paylaşmak istedik. Buradan inceleyebilirsiniz. 

Q&A Sistemi açıktır !!

Veteran takımlarımızın bildiği üzere FIRST Robotics Competiton'da manuellerin içeriklerinin anlanması çok önemlidir. Bazı konuları bu manuellerde netleştiremeyen takımların FIRST ile iletişime geçmesi amacıyla "Soru Cevap Sitesi" aktif olarak kullanılmaktadır. 

Siteye buradan erişebilirsiniz : https://frc-qa.firstinspires.org/

Site üzerinde soru sormak için Lead Mentor email adresinize "Q&A Authentication Key" başlığı ile bir mail içeriğinde güvenlik kodu FIRST tarafından gönderilmiştir. Yukarıdaki site üzerinde hesabınızı oluşturup bu kod ile onaylayıp (her takım için bir hesap) manuel ile ilgili sorularınızı sizde sorabilirsiniz.

Bu sistem 5 Aralık günü tekrar kapanacaktır. !!!
 
2020 Sezonu FIRST Robotics Competition Oyunu INFINITE RECHARGE olarak duyurulmuştur.Türkçe altyazı eklenmiş video yukarıdadır.
Instagram
https://twitter.com/fyukselfound/
Website
Email
Facebook
YouTube


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Fikret Yüksel Foundation · Perpa B Blok Kat 2 · No 58 · istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp