Copy
Facebook
Instagram
Website
GitBook
YouTube
Twitter
Sevgili FIRST Robotics Competition takımlarımız, kayıtlar tamamlandı ve takımlarımız yeni sezon için çalışmalara hız verdiler. 

Tüm takımlara başarılar dileriz. 

[kick-off komitesi] - Kickoff Bilgilendirmesi

2020 sezonu FIRST Robotics Competion kayıtları tamamlandı.

Herkesin yeni oyunu öğrenip, kitlerine kavuşacağı Kickoff etkinliği için çok heyecanlı olduğunu düşünüyoruz. 

4 Ocak 2020 Cumartesi günü yapılacak Kick-off'a takımınızın hangi yerde katılacağını buradan inceleyebilirsiniz.

Gümrük İade Bedeli’ni (geçen yıl yaklaşık $600'dı) Fikret Yüksel Vakfı’na, Kick-Off’tan önce iade etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde kitlerinizi size teslim edilmeyecektir. Gümrük iade bedeli belirli olunca sizlerle açıklayacağız. Konu ile ilgili olarak takımlarımızın fonlama çalışmalarına hız vermelerini tavsiye ederiz.

Kickoff düzenlemek gibi önemli bir sorumluluk alarak FRC Türkiye ailesine katkı sağlayan ve gelecek senelerde gerçekleşecek takım Kick-Off’larına öncülük ettikleri için 2020 sezonunda Kick-Off düzenleyen takımlara teşekkür ederiz. 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları #2905
FMV Ispartakule Işık Lisesi ve Fen Lisesi #7576
İzmir Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi #6429
Kadıköy Anadolu Lisesi #7828
Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi #8071
Özel Üsküdar Sınav Anadolu Lisesi  (Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi)
Tevfik Fikret Anadolu Lisesi #3390

[kick-off komitesi] - Workshop Davet


Merhabalar,
Kick-Off’larda workshoplar, toplantılar gibi etkinlikler yaparak canlı yayından önceki vakti en verimli şekilde geçirmeye çalışıyoruz. Workshoplar çaylak takımlara, takıma yeni katılan öğrencilere ve hatta veteran takım öğrencilerine büyük ölçüde fayda sağlıyor.

Sizlerin düzenleyeceği workshopların Türk takımlarına büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz İyi bildiğiniz konuları, karşılaştığınızı problemleri nasıl çözdüğünüzü, tecrübelerinizi katılımcılara anlatarak öğrencilere farklı bakış açıları katmış olursunuz. 

Bu hepsinin yanı sıra Fikret Yüksel Vakfı olarak bir ‘’Eğitmen Havuzu’’ oluşturuyoruz. Herhangi bir workshop ihtiyacı doğduğunda bu havuzdaki eğitmenleri workshoplara yönlendirerek sürdürülebilir bir workshop eğitimi yapmayı amaçlıyoruz.

Kick-Off’ta düzenlemek istediğiniz workshop konusunu sizin tercihlerinize bırakıyoruz.
Eğer isterseniz arkadaşlarınız ile birlikte sunumu beraber yapabilirsiniz.

https://forms.gle/S7z9SNqM3gDYWMPb7
 

[kick-off komitesi] - portal.frcturkey.org

Kickoff etkinliklerine katılacak takımların LEAD 1 Mentor hesaplarına kullanıcı adları ve şifreleri ulaştırıldı. 

Takımınızdan KİCKOFF etkinliğine katılacak kişilerin bilgilerini 30 Aralık 2019 tarihine kadar https://portal.frcturkey.org/ adresinden girmeniz gerekmektedir. Ayrıca FIRST DASHBOARD üzerinde de takım üyelerinizin kayıtlarını tamamlamanız gerekmektedir. Bu listeler aynı zamanda etkinlik alanında kişi sayısının belirlenmesi ve kickoff konumlarındaki organizasyonun kalitesi için çok önemlidir. 

Detaylı kickoff programları hakkında takımlar bilgilendirilecektir. 

https://portal.frcturkey.org/ adresinin kullanımı ile ilgili rehbere buradan ulaşabilirsiniz. 

FIRST Dashboard'da nasıl öğrenci kaydedeceğiz sorusu ile ilgili rehbere de buradan ulaşabilirsiniz. 

Team Update 0.5 yayınlandı

FIRST Robotics Competiton'da Veteran bir takımsanız MANUAL' lerin ne kadar önemli olduğunu mutlaka deneyimlemişsinizdir. 

Bu yılda bir çok kural değişikliği nedeniyle (ör : Robot paketlenmesi kalkması gibi) bir çok kuralda değişikliğe gidildi ve güncellemeler yayınlanmakta. Bu güncellemenin Türkçe versiyonu üstünde çeviri ekibimiz çalışmakta. Yakın zamanda buradan Türkçesine ulaşabilirsiniz.  Orijinal versiyonu sizinle önceden paylaşmak istedik. Buradan inceleyebilirsiniz. 

Istanbul ve Bosphorus Regional Otel Fiyatları

Fikret Yüksel Vakfı takım destek ekibi olarak özellikle şehir dışından gelecek takımlarımızın konaklamalarında yararlanması için çeşitli çevre otellerden teklifler almaktayız.

Teklifler içerisine yeni bir otel eklenmiştir. Halen rezervasyonlarınızı yapmadıysanız acele edin. İki etkinlik arka arkaya olması otellerin hızlı dolmasına neden olacaktır. Teklifler aşağıdaki link üzerinden erişilebilir.

Oteller ile tüm iletişim takımlar tarafından yapılacağını ve Fikret Yüksel Vakfı olarak hiç bir sorumluluk almadığımızı tekrar hatırlatmak isteriz.

Teklif içlerinde geçen yıl aldığımız fiyat tekliflerini de bulabilirsiniz. Bu şekilde karşılaştırma yapmanız daha kolay olacaktır.

Ek olarak yakın mesafede Zübeyde Hanım Öğretmen Evi bulunmaktadır. 

Tekliflere buradan ulaşabilirsiniz. 

Takım Duyuruları

Bu bölümdeki duyurular tamamen takımların sorumluluğunda olup içerik v.b. konularda Fikret Yüksel Vakfı hiç bir sorumluluk almamaktadır.
****************************
5665 - SPARC
Sizleri de Move Up etkinliğini duyurmaktan memnuniyet duyarız.
Saygılarımla.
Abidin ZENGİNLER
Merhabalar;
Sizlerinde bildiği üzere, “Geceğin meslekleri nedir?” sorusu son dönemde üniversite adayları tarafından en çok merak edilen konu başlıkları arasında yer alıyor. Bahçeşehir Üniversitesi olarak, aday öğrencilerimizi gelecek planları konusunda bilgilendirmek amacıyla Bir Günde Geleceklerine Yön Vermelerini sağlayacak MOVE UP eğitimi düzenliyoruz. 8 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştireceğimiz 21. Yüzyılın yetkinliklerini kapsayan eğitim programımızda; Big Data, Siber Güvenlik, Blochain, Yapay Zeka ve Bilişim Hukuku, Dijital İletişimde Yaratıcılık, 2. Gelecek ve Sürdürülebilirlik, Oyun ve Oyunlaştırma konu başlıklarında güncel bilgilerin paylaşımının yanı sıra interaktif çalışmaların gerçekleşmesi planlanmaktadır.
Eğitim 9:30-16:30 (tam gün) saatleri arasında gerçekleştirilecek olup, katılan öğrencilere eğitim sonunda katılım belgesi verilecektir.
Move Up içeriğimizle ilgili öğrencilerinize detaylı bilgi paylaşabilmeniz adına ekte program akışı ve içerik detaylarını sizlere iletiyoruz. Öğrencilerin davetiye ile katılımı zorunlu olup, sınırlı kontenjan olması nedeniyle sizden katılmak isteyen öğrencilerin isim listesi ve detaylarını paylaşabilmeniz için ekte excel dosyasını gönderiyoruz.Dosyayı doldurup abidinzenginler@gmail.com mail atarsanız kayıtları daha hızlı yapabiliriz.

Program Kitapçığı
Kayıt Formu
****************************
2020 Sezonu FIRST Robotics Competition Oyunu INFINITE RECHARGE olarak duyurulmuştur.Türkçe altyazı eklenmiş video yukarıdadır.
Instagram
https://twitter.com/fyukselfound/
Website
Email
Facebook
YouTube


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Fikret Yüksel Foundation · Perpa B Blok Kat 2 · No 58 · istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp