Copy
Facebook
Instagram
Website
GitBook
YouTube
Twitter
Merhabalar FIRST Robotics Competiton Takımlarımız. 
Kickoff sonrası geçen 19 günün ardından umarım tüm takımlarımız daha çok öğrenip daha çok deneyimlenmişlerdir

Takımlarımızda yapmış oldukları eğitici ve sosyal çalışmaları ile göz dolduruyor tüm takımları tebrik ederiz. 

Yine yoğun bir içerikle karşınızdayız. 

Tüm takımların "Duyarlı Profesyonellik" dolu güzel bir sezon geçirmesi dileğiyle.
www.frcturkey.org

Team Update 4 ve 5 yayınlandı

Team Update (Güncelleme) ler oyun/robot kurallarının geliştirilmesini sağlayan dokumanlardır. Bunları mutlaka detaylı inceleyiniz. 

Şu ana kadar yapılan tüm Update linkleri ve versiyonlar aşağıdaki şekildedir. Türkçe versiyonları Kickoff'da paylaştığımız klasörde bulunmaktadır. 

(ingilizce) Oyun Klavuzu 
(ingilizce) Team Update 01 , 02 , 03 , 04 , 05

Tüm Update güncellemerini Türkçe olarak aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Ancak tekrar belirtmek isteriz ki çeviri v.b. dokumanlarda olabilecek hatalar konusunda sorumluluk almamaktayız. Böyle durumlarda referans resmi dokuman buradaki link altındadır.

Türkçe Oyun Kılavuzu / Güncelleme ve Türkçe Altyazılı Oyun Videosu
http://bit.ly/turkceinfiniterecharge2020
 
Kılavuzları çok detaylı şekilde mutlaka okuyunuz.

Önemli Tarihler ve Son Başvurular

Bazı ödül başvuruları ve önemli tarihleri tekrar hatırlatmak istedik. 

Digital Animasyon Başvurusu : 23.01.2020 (bu gün son gün) 
Chairman's Award Başvurusu : 06.02.2020 (bu sene güncelleme var detaylı inceleyiniz)
Woodie Flowers Ödül Başvurusu : 06.02.2020
Dean's List Award : 13.02.2020

Diğer ödüller ve detaylı açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz. (2019 Ödül açıklamaları Türkçe buradan )

Son başvuru tarihlerini kaçırmayınız !!!

Takım AVATARı (küçük resim) Kullanımı

2020 FIRST Robotics Competition sezonu için takımlarımız tekrar Takım Avatarı kullanabileceklerdir. Takım Avatarı (sembolü) Audience Displays (izleyici ekranı) ve online frc-events.firstinspires.org takım sayfasında görüntülenecektir. Avatar takım logosu, takma ismi, numarası v.b. bilgileri içerebilir. Takımın temsil eden herhangi bir tasarım olabilir. 

Avatar kullanımı tamamen size kalmıştır. Zorunlu değildir. Avatar göndermeyen takımlar için varsayılan bir avatar kullanılacaktır. Varsayılan avatar takım ile ilgili hiç bir şey içermez. 

Başarılı şekilde Avatar'ınızı sisteme yüklemek için şu adımları takip etmelisiniz: 

  1. Team Number - Takımınızdan öğrenebilirsiniz.
  2. Team Avatar - PNG resim dosyasıdır. Ve takımınızı temsil eder. Avatar tasarımlarında dikkat edilecek konular için Takım Avatar özellikleri sayfasını inceleyiniz. .Yada sistemde yüklü 5 farklı avatardan birini seçebilirsiniz. 
  3. Avatar Erişim kodu  - Takımınız için Avatar işlemlerinde kullanacağınız code Lead Coach/Mentors 1 or 2 sistem hesabında bulunmaktadır. `Payment & Product.'  kısmından `Passwords/Voucher Codes' bölümünde 10 karakterli kodu bulabilirsiniz. "FIRST/Avatar Key"
Bu bilgiler tamamlandıktan sonra https://frc-events.firstinspires.org/services/avatar adresi üzerinde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz 

2019 yılında bulunan avatar listesine buradan ulaşabilirsiniz : https://www.thebluealliance.com/avatars/2019

Takımlar için yardımcı Medya Bülteni Rehberi!! - Önemli

Sevgili Takımlar,

FIRST Robotics Competition’ın Ülkemizde yaygınlaşması ve daha fazla öğrenciye ulaştığımız için çok mutluyuz. Her geçen gün medyada Vakfımız ve takımlarımız ile ilgili daha çok haber görüyoruz, bu çok sevindirici. Medya yazarları toplumda daha büyük etki yaratabilmek için yada FIRST Robotics Competition ödül sistemini anlamadıkları için bazı bilgileri abartılı yada yanlış hazırlayabiliyor.

Uzun vadede siz sevgili takımlarımızın ve vakfımızın bu durumdan zarar görmemesi, toplumun ve sponsorlarınızın / sponsorlarımızın güven kaybetmelerine engel olmak adına aynı zamanda tüm takımların ortak paydada buluşması ve aynı verilerin vermesi amacıyla “Medya Bülteni Rehberi"nin kullanmasını hassasiyetle rica ederiz.

FIRST değerlerini koruduğunuz ve en önemlisi “Duyarlı Profesyonellik” “Gracious Professionalism” tanımına uyduğunuz ve bu noktada bilinçli davrandığınız için hepinize teşekkür ederiz.

Daha sonraki medya bültenlerinizde yardımcı olacak rehberi buradan indirebilirsiniz.

Chief Delphi

Bildiğiniz üzere bilgi paylaşımı ve yardımlaşma FIRST'in temel değerleri arasında ve bunun çok daha kolay gerçekleşmesini sağlayan bir çok platform bulunmakta. https://www.chiefdelphi.com/c/first adresinden ulaşacağınız Chief Delphi forumuda tüm dünyada FRC takımları arasında yaygın kullanım alanı bulmuştur. Buradaki başlıkları ve metinleri incelemenizi tavsiye ederiz. 

Q & A Bölümü açıldı

https://frc-qa.firstinspires.org/ adresi FIRST Robotics Competition için resmi soru cevap kısmıdır. Buradan manuelde açıklanan ancak aklınıza takılan soruları sorabilir ve cevapları alabilirsiniz. 

Aynı zamanda diğer takımların sordukları sorular ve cevapları da inceleyebilirsiniz. 

İçeriği incelediğinizde ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz. Tüm takım üyeleriniz ile paylaşmanızı tavsiye ederiz. Soru sormak ve sisteme giriş yapmak için ihtiyaç duyacağınız kullanıcı adı ve şifreniz Takım Lead Mentor Dashboard'unda bulunmaktadır. 

SAFETY - SAFETY - SAFETY - UL

İş güvenliği konusunda UL firması yıllardır FIRST destekçisi ve bu sene yeni olarak bir portal oluşturdular. Takımlar buradaki linkten bu güvenlik eğitim materyallerine ücretsiz ulaşıp kendi takım için eğitimlerinde kullanabilirler. Portal içi konular şu şekildedir :
  • UL/FIRST Güvenlik Kılavuzu Eğitimi
  • Yangın söndürücüler ve Güvenlik farkındalığı 
  • El ve Güç araçlarında güvenlik farkındalığı
  • Günvelik veri sayfaları 
  • Kişisel korunum ekipmanı (PPE) farkındalığı 
  • Elektriksel hasar farkındalığı 
  • İşitme korumasu farkındalığı
Unutmayın portala erişmek için kayıt olmanız gerekmektedir. 

 

Takımlardan Duyurular

Bu bölümdeki duyurular Fikret Yüksel Vakfı Takım destek ekibi sorumluluğunda değildir. Takımlardan gelen duyuruları içermektedir. 
**************************
RiverRoboticsTeam #8079
SONSUZ ENERJİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK  ÇALIŞTAYI

Sevgili FRC takımlarımız, çalıştayımızdaki amacımız bu yılki temamız olan Infinite Recharge’ı Marmara Üniversitemizden Değerli Profesörlerimizin tutacağı ışıkla daha iyi anlamak ve farklı projeler geliştirebilmektir. Daha iyi bir gelecek için bir tuğla da siz koyma sorumluluğunu hissediyorsanız, gelin hep beraber komitelerimizde yapacağımız beyin fırtınasıyla bu işi ne kadar
ciddiye aldığımızı gösterelim.

Sonsuz Enerji Çalıştayı, “Sürdürülebilirlik teması altında; yenilenebilir enerji ve sıfır atık” konuları ile ilgili çözüm önerilerinin tartışılması üzerine planlanmıştır. Çalıştayda toplam 10 farklı komite bulunmaktadır. Her komitede 1 takımdan en fazla 1 öğrenci yer alabilir. Çalıştayın son aşamasında komitelerde problem alanlarına yönelik ortaya çıkan bilgi ve çözüm önerileri bildirge haline getirilecek ve tüm katılımcılarla genel bir oturumda paylaşılacaktır. Çalıştay sonucunda komitelerde ortaya konulacak ortak düşünceler kitapçık haline dönüştürülecek ve Bakanlık, Belediye gibi ilgili mercilere ulaştırılarak FRC gençliğinin Türkiye ve dünyanın geleceği konusunda farkındalık yaratma çabaları iletilecektir. Çalıştay sonunda tüm katılımcı öğrenci ve öğrencilere sertifika verilecektir.
7 Şubatta görüşmek üzere…
Başvuru Linkimiz burada;
Etkinlik afişi burada :
**************************
Sycamore 8208 ve Techtolia 7748
AlumniTalks Zirve
Sycamore 8208 ve Techtolia 7748 takımları olarak düzenlediğimiz Türkiye'nin en büyük mezunlar etkinliği olan AlumniTalks Zirve etkinliğinde sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Etkinlikte daha önceden FRC'den mezun olmuş, FRC sayesinde hayatı değişmiş deneyimler kazanmış insanları ve grupları ağırlayacağız. Etkinlikten sonra yazılım, elektronik, mekanik ve pr alanında workshoplarımız olacaktır. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Buradaki adresten kayıt olabilirsiniz: 

Detaylar ve afiş burada

Teşekkür Ederiz,
İyi Çalışmalar,
Sycamore PR Ekibi
**************************
TEAM ELEV 8 #7539
Rookie Takım Eğitim Desteği
Geçen yılın Detroit Şampiyona'da kendi divisonında Chairman's Award alan Hindistan takımı Türk Rookie Takımlara destek vermek için toplantı planlıyor. Toplantı yeri PERPA. Detaylar duyuru dokümanı içerisinde

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
**************************
2020 Sezonu FIRST Robotics Competition Oyunu INFINITE RECHARGE olarak duyurulmuştur.Türkçe altyazı eklenmiş video yukarıdadır.
Instagram
https://twitter.com/fyukselfound/
Website
Email
Facebook
YouTube


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Fikret Yüksel Foundation · Perpa B Blok Kat 2 · No 58 · istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp