Copy
Yine yoğun bir mail ile karşınızdayız. Ülkemizdeki FIRST Robotics Competition takımlarının sezon dışında da yapmış/katılmış oldukları etkinlikleri takip ediyoruz ve tebrik ediyoruz. 

Sürdürülebilir ve başarılı bir takımın anahtarı yıla yayılmış çalışmalardan geçtiğini unutmayınız.

Sevgilerle Team Suport Ekibi

FIRST Robotics Competition 2019 DESTINATION: DEEP SPACE Presented by The Boeing Company tamamlandı ve şimdi FIRST gururla sunar :

FIRST RISE 2020 powered by Star Wars:
Force for Change

2020 FIRST Robotics Competiton turnuvasında oynanacak oyunun adı : 

INFINITE RECHARGESM 
olarak anons edilmiş ve takım kayıt sistemi açılmıştır.


Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarına gönül veren, yeni sezonun heyecanını gerçek mühendislik deneyimi ile yaşamak isteyen herkesi aramıza bekliyoruz !! Yeni takım kayıt rehberine buradan ulaşabilirsiniz. 

Fikret Yüksel Vakfı geleceğe davet mektubu 

Mektubu mutlaka okuyunuz aynı zamanda takım kurmak isteyen okul, topluluk, mentor ve öğrenciler ile paylaşabilirsiniz ! 

Bu mektubun yeni başlayacak takımları yüreklendireceğini umuyoruz.

Mümkün olduğunca çok gencimizin bu etkinlikten yararlanması ümidiyle..

Turnuvalar hakkında daha fazla bilgi için:

http://www.frcturkey.org/

 

Sizde kendi takımınızı başlatmak isterseniz: 
https://www.frcturkey.org/takim-kurma-rehberi/
Takım Fon Bulma Eğitim Videoları
teamsupport@fikretyukselfoundation.org
Telefon : +90 541 345 73 89 (Bilgi ve destek)

 

Fikret Yüksel Vakfı

www.fikretyukselfoundation.org

FIRST Vakfı
www.firstinspires.org

 

e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü Kullanımı Hakkında

Sevgili mentorlarımız Milli Eğitim Bakanlığımızın yeni açıkladığı öğrencilerin etkinliklerinin e-okul sistemine girilmesi ile ilgili bilgilendirme yapmak istedik.

Açıklanan kılavuz ve detayları aşağıdaki linkten bulabilirsiniz:

https://tegm.meb.gov.tr/www/e-okul-sosyal-etkinlik-modulu-kullanima-acildi/icerik/570

Kılavuzu dikkatli şekilde incelerseniz gerekli makan olurları'nın da duyuru içinde olduğunu göreceksiniz. Sisteme giriş yaparken ihtiyaç duyacağınız EK-1 formunda kullanmak üzere, off-season ve regional'lar ile ilgili Milli Eğitim Bakanlık olurlarına aşağıdan erişebilirsiniz. 

2018 Off-season- Power Up
https://drive.google.com/file/d/17u7PMvTxxT4O4YZYEUyNyliJPK3bacbM/view

2019 FRC Turkiye - Bakanlik Duyurusu - Destination : Deep Space
https://drive.google.com/file/d/1702kZZqI36F4917Kfpt5S_zMX6g2v4wi/view

2019 FRC Istanbul - MEB Duyurusu - Destination : Deep Space
https://drive.google.com/file/d/17u7PMvTxxT4O4YZYEUyNyliJPK3bacbM/view

2019 FRC Bosphorus - MEB Duyurusu - Destination : Deep Space
https://drive.google.com/file/d/1GA6WppBS_DskO7pW37dXRP7F2vXxKkA0/view

Takımlardan Gelen Duyurular

***********************************
6380 Orion Robotics Duyurusu
6380 Orion Robotics olarak 
İnnoVizyon inovasyon ve Genç Girişimcilik etkinliği düzenliyoruz.Genç girişimcilerin fikirlerinin yarışacağı bu etkinlikte birbirinden değerli panelist ve jürilerimiz yer alacak.Hepinizi bilim ve teknolojinin buluştuğu İnnoVizyon etkinliğimize davet ediyoruz.
***********************************
Yeni Takım Kurulumu - Vatan Tezer **
Merhaba, biz halen devam etmekte olan VolTRan #7108'in eski mentörleri Ege ve Vatan, eski üyeleri Halil Ömer ve Emre olarak hem Türkiye'de robotikten zevk alan bizimle birlikte FRC ruhunu yaşayabilecek insanları bir araya getirmek hem de yarışmada rekabetçi olabilecek herhangi bir kurumdan bağımsız yeni bir FRC takımı kurma kararı aldık. Bağımsız bir takım kurarak hem farklı okullarda bulunan kişileri tek bir çatıda toplamak hem de okullarda çoğu zaman karşılaştığımız bürokrasi ve resmi iş sıkıntısını en aza indirerek yapmayı sevdiğimiz işe odaklanmak.

VolTRan #7108 takımıyla birlikte 2019 Destination: Deep Space sezonunda Istanbul Regional'da eleme maçlarını birinci bitirdikten sonra Playofflarda da aynı başarıyı sürdürüp 5883 ve 7481 takımlarıyla birlikte kazanan ittifak olmuştuk. Aynı zamanda robotumuz Kalite ödülüne(Quality Award) de layık görülmüştü. Houston'da yapılan Dünya Şampiyonası'nda ise Carver Division'da sıralama maçlarını 9. sırada bitirerek, sıralama maçlarını en yüksek sırada bitiren Türk takımı olduk. 6. ittifakın kaptanı olarak girdiğimiz Playofflar'da çeyrek finalleri 2-1 kaybederek sezonu kapatmış olduk.

Yeni kuracağımız takımda da bu başarıları devam ettirmek ve Türkiye'de FRC ile robotiği daha çok yayarak, FIRST ruhunu taşımak istiyoruz. Bu yüzden kapımız herkese açık, bizim için önemli olan tek özellik yapacağınız işten zevk alıyor ve eğleniyor olmanız. Daha henüz başında olduğumuz bu yolculukta sen de bizimle birlikte olmak istiyorsan aşağıdaki formu doldurarak işe koyulabilirsin.

Form linki: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4RW6u37QVDy0xSdwt3jew5gKFM_oSjTxypyZB3MhIsXQZEg/viewform?usp=sf_link
***********************************

FIRST INFINITE RECHARGE Logolar

FIRST INFINITE RECHARGESM  2020 için markalama rehberi ve logoları yayınladı. Bu rehbere bağlu olarak göresel materyaller v.b. hazırlayabilirsiniz.

https://firstinspiresst01.blob.core.windows.net/first-rise/infinite-recharge/INFINITE-RECHARGE-logos.zip
.
 

2019 Rookie Grant Alan Takımlar Hakkında

.2019 yılı içerisinde FIRST Vakfından Rookie Grant (Rookie Hibesi) alan takımlarımız bu yıl da 2000$ destek almak için ilk yıl öğrendiklerinizi (denyimlerinizi, takımın aldığı dersler v.b.) FIRST ile paylaşmanız gerektiğini unutmayınız.

İkinci yıl ihtiyaç duyduğunuz 5000$ kayıt ücretinin 2000$'nı bu şekilde 2020 içinde karşılayabilirsiniz.

2020 Rookie Grant Hakkında

2020 Sezonunda yeni başlayacak takımlarımız ihtiyaç duymanız halinde FIRST vakfı tarafından verilecek 6000$ değerinde Rookie Hibesine başvurabilirsiniz.

FIRST web sayfası üzerinden Takım kaydınızı yaptığınızda başvuruların açılış v.b. detaylar Lead Mentorler üzerinden sizlere ulaşacaktır.

Ancak doğru ve işlevsel bir "İş Planı"nı şimdiden hazırlamak hem takımınızın işleyisi hemde başvuru sürecinde takımınıza zaman kazandırmak açısından önemlidir. FIRST ve Fikret Yüksel Vakfı hibe desteklerinde bu hazırlıkları görmek istemektedir. 2019 yılına ait hazırladığımız sık sorulan sorular dokumanı şu şekildedir :
https://goo.gl/PaBJfh

Bu konuda hazırlıklar yapabilmeniz ve Veteran takımlarında faydalanabilmesi için sizler ile örnek iş planı paylaşıyoruz. Dikkatlice inceleyip kendi özgün planlarınızı hazırlamanızı tavsiye ederiz. 

https://drive.google.com/file/d/1Mm5mg2v2M1py3NiORzVjNcgonXvQE3a5/view

 
2020 Sezonu FIRST Robotics Competition Oyunu INFINITE RECHARGE olarak duyurulmuştur.Türkçe altyazı eklenmiş video yukarıdadır.


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Fikret Yüksel Foundation · Perpa B Blok Kat 2 · No 58 · istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp