Copy
Bag&Tag günü yaklaşıyor. Tüm takımlarımızın heyecanını hissediyoruz. Bu hafta yine yoğun bir gündemimiz var. Lütfen dikkatli şekilde okuyup takım üyelerinizle paylaşınız. 

Not 1 :Mail listesine eklemek istediğiniz kişi yada takım üyeleri için lütfen aşağıdaki linki paylaşınız. 
http://eepurl.com/gbS0Sz
Takım destek telefon numaramız : +90 541 345 73 89 (whatsapp destek)

Not 2 : Oyun kılavuzunun tüm takım üyeleri tarafından okunması ve anlaşılması çok önemli lütfen gereken önemi veriniz. Özellikle oyun kuralları ve Gracious Professionalism dikkat edilmeli. 

Fikret Yüksel Vakfı Takım Destek Seminerleri

Güncelleme : Takım üyelerindeki sayı 4 öğrenciye çıkarılmıştır. Doldurmamış olan takım üyeleri için son tarih 27 Ocak 2019 Pazar.

Fikret Yüksel Vakfı Team Support ekibi olarak yarıyıl tatilinin de getirdiği boşluğu takımlarımız için iyi değerlendirmek istiyoruz. Bu bağlamda 29 Ocak / 1 Şubat tarihleri arasında takımlarımız için mekanik/elektronik ve programlama eğitimleri düzenlenecektir. 

Katılımın yoğun olduğunu düşünerek her takımdan 2 öğrenci ile sınırlı olacaktır. Katılım gösterecek takım üyelerinizin buradan edindikleri bilgiyi takımları ile paylaşmalarını umuyoruz. Seminerler 13.00 / 18.00 saatleri arasında olacaktır. 

İçerik temel olarak bir robotun şasesinden, elektronik kartlarının yerleşimine ve ardından yazılım ile otonom çalışmalarına kadar devam edecektir. Seviye katılacak olan grupların seviyelerine göre düzenlenecektir. 31 Ocak perşembe tarihindeki eğitim meet.google.com/ezf-whsb-rhb adresinden canlı olarak takip edilebilir.

Başvuru formu buradan erişilebilir.
 

VIP Davetiye formu - VIP Koordinatörümüz den bildiri.

Merhaba Takımlar,

Etkinlik boyunca çeşitli ihtiyaçlarınızda size sponsor olan ve destek veren tüm kurum ve kuruluşların sizlere yaptıkları desteği ne şekilde kullandığınızı göstermeniz için en güzel fırsat onları etkinliklerimize davet etmek. Sizlerin çalışmalarını, takım ruhunuzu ve heyecanızı görmek onların size olan inançlarını arttıracaktır. Umuyoruz ki önümüzdeki sezonlarda da size olan desteklerini sürdürürler!

Bizlerde etkinlik ve takım sponsorlarımızı en iyi şekilde ağırlayabilmek için VIP etkinliği organize ediyoruz.

Organize ettiğimiz etkinliğe davet etmemizi istediğiniz sponsorlarınız ve destekçilerinizin bilgilerini paylaşabileceğiniz bir form bulunmaktadır. En fazla 10 davetli bilgisini bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Eksiksiz doldurursanız çok seviniriz


2019 Regionals VIP Davetiye Formu (Son doldurma tarihi 30 Ocak 2019 - Çarşamba)
https://goo.gl/forms/12zjusVGgGB0Ouo03

Ambassador Formu - VIP Koordinatörümüz den bildiri.

Merhaba Takımlar,
VIP davetlilerimizi, hem pit ve saha alanlarını gezmeleri, hem sizleri ve robotlarınızı tanımaları, hem de birlikte paylaştığımız bu güzel atmosfere ve yarışma heyecanına ortak olmaları açısından desteğinize ihtiyacımız var. VIP'lerin ve diğer konuklarımızın bu yolculuğunda takımlardan seçilmiş elçiler (ambassador) davetlilerimize eşlik edecekler.

Takımınızda sponsorlar ve destekçileri etkileyeceğini ve ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacağını düşündüğünüz öğrencilerin bilgilerini bu formu doldurarak bizimle paylaşabilirsiniz. Lütfen formu doldururken kriterlere dikkat ediniz:

2019 Istanbul ve Bosphorus Regionals Ambassador Formu (Son doldurma tarihi 30 Ocak 2019 - Çarşamba)
https://goo.gl/forms/6gSU2ZczH5TKGtOH2

2019 Ödül Başvuruları 

Tüm takımlarımızın başarılı bir şekilde diğer takımlarla yarışabilmesi için ödül içeriklerine hakim olmaları çok önemlidir. 
Bu bağlamda gönüllü çeviri komitemizin hazırlammış olduğu detaylı Türkçe ödül kılavuzlarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Ödüllerin başvuru tarihleri ve içerikleri iyi değerlendirmesi gerekmektedir. Takımlarınızda sadece bu işi takip eden ekiplerin olmasını tavsiye ederiz. 
,
https://drive.google.com/file/d/1MxeH8QOp67pu8-4dQaDTfUUNJffksFso/view?usp=sharing

5. Mentor Buluşması 

Artık gelenekselleşen mentor buluşmalarımızın 5 incisi Takım Destek komitemizin desteği ile gerçekleştireceğiz. Bu buluşmada bizlere yarışmada görev alacak Hakem ve Inspectorler de katılacak. 

Buluşmada bu sezon oyun kılavuzu ve kuralları üzerinden hep bereber geçip sormak istediğiniz sorulara yanıt vermeye çalışacağız. 

Robot yapım süreçlerinde ve turnuva sürecinde robotla ilgili bütün kuralların ve detayların üzerinden geçileceğinden her takımın robot mentoru ve sürücü koçunu (Drive Coach) bu toplantıya bekliyoruz.

Tarih : 11.02.2019 - Pazartesi
Saat : 19.15
Yer : Fikret Yüksel Vakfı Perpa B Blok Kat 2 No:58 Şişli / İstanbul
Google Meeting Link :  https://meet.google.com/cjq-jfxj-rnf

Avatar Kullanımı - 1 Şubat sistem açılıyor.

2019 FIRST Robotics Competition sezonu için takımlarımız tekrar Takım Avatarı kullanabileceklerdir. Takım Avatarı (sembolü) DESTINATION: DEEP SPACE Presented By The Boeing Company Audience Displays (izleyici ekranı) ve online frc-events.firstinspires.org takım sayfasında görüntülenecektir. Avatartakım logosu, takma ismi, numarası v.b. bilgileri içerebilir. Takımın temsil eden herhangi bir tasarım olabilir. 

Avatar kullanımı tamamen size kalmıştır. Zorunlu değildir. Avatar göndermeyen takımlar için varsayılan bir avatar kullanılacaktır. Varsayılan avatar takım ile ilgili hiç bir şey içermez. 2018 sezonu için gönderilen avatarlar geçerli olamayacaktır. Dolayısıyla kullanmak isteyen takımlarımızın tekrar göndermeleri gerekmektedir.

2019 Takım Avatarı ile ilgili tüm detayları burada ve daha önce kullanılan ilham verici avatar örneklerine buradan ulaşabilirsiniz. 2019 yılı Avatar yükleme arayüzü hazır olduğunda Blog gönderisi ile duyurulacaktır. Tüm takımların avatarları FIRST görevlisi tarafından yüklendiğinde onaydan geçecektir. Dolayısıyla her takımın avatar için bir yükleme ve ek olarak bir güncelleme hakkı bulunmaktadır. 
Tüm sezon boyunca gururla tasıyacağınız bir Avatar tasarlamanız dileğiyle

Avatarlar https://frc-events.firstinspires.org/services/avatar sitesi üzerinden yüklenecektir. Takıma ait gerekli access kod Dashboard "`Passwords/Voucher Codes'" kısmında bulunacaktır. 

FRC Takım/Öğrenci Hikayeleri 

FIRST vakfı FRC programının öğrenciler üzerindeki etkilerini göz önüne serebilmek ve sitelerinde yayınlamak üzere hikayeler toplamaktadır. 

Sizde hikayenizi aşağıdaki örnekler gibi paylaşmak isterseniz İngilizce olarak metin, resim yada video'yu teamsupport@fikretyukselfoundation.org takım destek mailimiz ile paylaşınız.

https://www.firstinspires.org/stories

Takımlarımızdan Mesajlar ! 

------------------------------------------------------------------
6025 Adroit Androids
Biz FRC takımı 6025 Adroit Androids. Supply FIRST adlı projemiz kapsamında, ülkemizdeki takımların malzeme ihtiyaçlarını belirlemeye yönelik bir anket yapıyoruz. İlerleyen süreçlerde sponsorlarımızdan biriyle birlikte bu ihtiyaçları karşılamak için çalışmalarda bulunacağız. Aşağıdaki linkte bulunan anketi doldurursanız çok mutlu oluruz. Şimdiden teşekkürler!   -6025 AA Ailesi :)
------------------------------------------------------------------
7465 MAGNETECH
7465 takımı olarak takımlar arasındaki yardımlaşmaya oldukça önem veriyoruz. Her zaman sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiğimiz yardımlaşmalarda bu sefer daha nostaljik bir yol izlemek istedik. Raflara kaldırılan mektupları tekrar gün yüzüne çıkarmayı hedefliyoruz. Biz bu geleneği başlatmak adına İstanbul ve Bosphorus Regional'daki tüm Rookie takımlara mektup gönderiyoruz. Sizler de bu geleneğe ayak uydurmak adına bize geri cevap mektupları gönderebilir veya istediğiniz bir takımla mektuplaşabilirsiniz. Tıpkı biraz eskilerde kalan mektup arkadaşlığı gibi! Şimdiden çok teşekkürler. Herkese güzel bir sezon dileriz!
------------------------------------------------------------------
7729 RAMs
Koç Lisesi ve Robert Kolej olarak 9 Şubat tarihinde Koç Lisesi’nde “ADIM’19” konferansını düzenliyoruz. 21. yüzyılda Türkiye Teknoloji’siyle toplumsal eşitsizlikle ilgili Sultans Of Turkey Darüşşafaka alumnilerinden, Boğaziçi Üniversitesi Doçent Doktorlarına, YGA’lı proje liderlerine ve köşe yazarlarına kadar son derece donanımlı isimleri TedTalks ve panel, soru-cevap formatında konuşmalar yapmak üzere okulumuzda ağırlıyor olacağız. Daha sonrasında ilgi alanına göre mekanik ve kurumsal konularda son derece etkili ve öğretici workshoplar olacak. Üstelik servis ve ulaşım bizim tarafımızdan sağlanacak!
Eğer siz de geleceğin fark yaratan gençlerinden olmak ve bu isimlerden ilham almak istiyorsanız kayıt yaptırmak için beklemeyin!
Hepinizi bekliyoruz, kayıt linki: http://bit.ly/adimkonferansi19
Detaylı bilgi için @rams7729 instagram sayfasına bakabilirsiniz. 
Sorularınız için iletişime geçmekten çekinmeyin: defneozkan2003@gmail.com
dogad2022_1@stu.kocschool.k12.tr
------------------------------------------------------------------
 

Woodie Flower Ödül sahibi olan bazı mentörlerden mesaj var ! 

Woodie Flowers Award, FIRST'teki en prestijli mentorluk ödülüdür. 2015 FIRST Şampiyonası'ndan itibaren ödül alan alıcılar, tüm FIRST Robotik Yarışması ekipleri için her sezon mücadele ettiğimizi düşünmeleri için önemli bir mesaj hazırladı.

Elinden gelenin en iyisini yapmak önemlidir. Kazanmak önemlidir. Bu bir turnuva. Ancak, doğru yolla kazanmak, başardıklarınızla ve nasıl başardığınızla gurur duymak daha önemlidir. FIRST, neredeyse tüm senaryoları veya durumları kapsayacak kurallar ve cezalar yaratabilir, ancak tasarımlarımızda düşünmemizi ve yaratıcı olmamızı sağlayan daha basit kuralları olan anlaşılır bir oyunu tercih ediyoruz.

Ortaklarımız ve rakiplerimizin her maçta en iyi şekilde oynadıklarını bilmek istiyoruz. Dürüstlükle oynadıklarını ve sorgulanabilir davranışlara dayalı stratejiler kullanmadıklarını bilmek istiyoruz.
Robotlarınızı yaratırken ve sunumlarınızı ödüllendirirken, yarışma ve maç oynamaya hazırlanırken, oyun stratejileri yaratırken ve günlük hayatınızı yaşarken, Woodie'nin tekrar tekrar ne söylediğini hatırlayın ve
'Büyükannenizi gururlandırın.'

Woodie Flowers
Liz Calef (88), Mike Bastoni (23), Ken Patton (51, 65) Kyle Hughes (27), Bill Beatty (71), Dave Verbrugge (5110, 67), Andy Baker (3940, 45), Dave Kelso (131), Paul Copioli (3310, 217), Rob Mainieri (2735, 812, 64), Dan Green (111), Mark Breadner (188), John Novak (16, 323), Chris Fultz (234), John Larock (365), Earl Scime (2614), Fredi Lajvardi (842), Lane Matheson (932), Mark Lawrence (1816), Eric Stokely (258, 360, 2557, 5295), Glenn Lee (359), Gail Drake (1885)


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Fikret Yüksel Foundation · Perpa B Blok Kat 2 · No 58 · istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp