Copy
Facebook
Instagram
Website
GitBook
YouTube
Twitter

18.11.2019 Kayıtların Tamamlanması

Sevgili FIRST Robotics Competition takımlarımız Kickoff hazırlıklarımız ve sezona özel çalışmalarımız devam ederken önemli bir tarihi hatırlatmak istiyoruz. 

18.11.2019 tarihinden önce takımlarımızın aşağıdaki işlemleri tamamlaması gerekmektedir : 
  • Birinci regional kayıt ücretlerinin tamamlanması (detay mail devamında)
  • Lead Mentor Dashboard üzerinden Kick-off seçimi yapılması (detay mail devamında)
  • Eğer takımınız herhangi bir Regional'da yarışmak istiyorsa seçim yapınız.
FIRST tarafından değerlendirilecek olan New Team Growth Grant başvuruları tamamlandı. Sonuçlar muhtemelen 12 Kasım tarihinden sonra elektronik posta yoluyla FIRST tarafından bildirilecektir.

Kayıtlarının 18 Kasım tarihinde tamamlanacağını hatırlatarak takım fonlama çalışmalarınıza yoğun şekilde devam etmenizi tavsiye ederiz. 


Çalışmalarınızda yardımcı olacak FIRST Fundraising Toolkit'e buradan ulaşabilirsiniz. Türkçe fonlama videoları burada.
**************************************
Web sayfamızda yeni oluşturduğumuz takvimi kendi google takviminize ekleyebilirsiniz.  
https://www.frcturkey.org/takvim (Takım destek ekibi orijinal  https://www.firstinspires.org/robotics/frc/calendar adresini takip etmektedir. Ancak bilgilerdeki hata v.b. için sorumluluk kabul etmemektedir.)

Ayrıca takımların birbirine ulaşması v.b. için https://www.frcturkey.org/bizimle-iletisim-kurun/harita/ linkindeki haritayı kullanabilirsiniz. 

[Önemli] 18 Kasım 2019 Kayıtların tamamlanması!

Bildiğiniz üzere 2020 kayıtlarını 18.11.2019 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir. Takımlarımız işlemlerini aşağıdaki şekillerde tamamlayabilirler :
  • Kredi Kartı : FIRST Dashboard üzerinden kredi kartı ile (parçalı şekilde birden fazla kart ile de tamamlayabilirsiniz) (Bazı bankalar kredi kartları üzerinden dolar harcamaya izin verebilmekte bu sayede olası kur farkı maliyetlerinden kurtulabilirsiniz, konu ile ilgili bankanız ile iletişime geçebilirsiniz) 
  • Banka transferi : buradaki  SWIFT kodu ile banka üzerinden de kayıt ücretlerinizi tamamlayabilirsiniz. Transfer sırasında takım numaranız ve "Team Registration" şeklinde belirtmeyi unutmayınız.
  • Diğer ödeme detaylarını ve alternatif yöntemler ile detaylı bilgi için :
    https://www.firstinspires.org/robotics/frc/pricing-and-payment
FIRST vakfı finans ar@firstinspires.org adresinden ulaşıp daha çok bilgi alabilirsiniz.

Sık sorulan sorulardan bazılarını aşağıda cevaplamak istedik : 
Soru : Takımlardan gelen sorulardan biride kayıt ödemelerimizi tamamladığımız zaman fatura alabiliyor muyuz ? 
Cevap : Evet FIRST Dashboard üzerinden Lead Mentor hesabına girip finans kısmından fatura çıktınızı alabilirsiniz.
*************
Soru : Fikret Yüksel Vakfı hibe desteğine başvurduk ancak FIRST hesabımızda görünmemektedir ?
Cevap : Hibe dışında kalan kısmı 18 Kasım tarihine kadar tamamlamanız durumunda Fikret Yüksel Vakfı Veteran Sürdürülebilirlik Hibesi desteği FIRST hesabınıza geçecektir.
*************

[Önemli] Kick Off alanı seçimleri!

Bildiğiniz üzere bu yıl birden fazla noktada 2020 sezonu kickoff'u gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 

Öncelikle KickOff lardan herhangi birine katılacak ve kitlerini Fikret Yüksel Vakfından (Gümrük bedelini iade ederek - Her yıl değişmekte ancak yaklaşık 600$ ) teslim alacak tüm takımlarımızın sistemde görünen lokasyonlardan Perpa Ticaret Merkezini 18 Kasım tarihine kadar seçmesini rica ederiz. Bu tercihinizi yaparken lütfen "Number of people attending" bölümüne 0 (sıfır) yazınız. Bu tarihe kadar seçimlerini gerçekleştirmemiş takımlarımız kitlerini FIRST'den teslim almak ile ilgili tüm kargo ve gümrük işlemlerini kendileri tamamlamak durumunda kalacaktır. Ayrıca kitleriniz Kick-off'dan sonra FIRST tarafından kargolanacaktır.

(ÖNEMLİ) FIRST Dashboard üzerinde Perpa Ticaret Merkezini seçmemeniz durumunda KIT lerin yurtdışından ulaşımı ile ilgili kargo ücreti, gümrük bedelleri ve işlemleri takımınıza ait olacaktır.

Öğrenci Kayıtları

FIRST Robotics Competition etkinliklerine (Regional, Kickoff) v.b. öğrenci listeleri (Team Roster) FIRST Dashboard'dan çıktı alınmaktadır. Bu listelerdeki öğrencilerinin kayıtlarının tamamlanmış olması etkinlik alanlarında çok daha hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

Sisteme öğrenci, veli  kayıtları ile ilgili hazırlamış olduğumuz dokümana buradan ulaşabilirsiniz. 

FIRST Robotics Competition
2020 Istanbul ve Bosphorus
Milli Eğitim Bakanlığı Onay yazısı


Milli Eğitim Bakanlığımızın 2020 Istanbul ve Bosphorus Regional'ları ile ilgili yayınlamış olduğu onay yazısına buradan erişebilirsiniz. Ayrıca yazının 2019-2020 Milli Eğitim Bakanlığı Duyurusu Ek-1'de buradan ulaşılabilir. 

Takımlarımız okul v.b. onaylarını alırken bu dokümanları kullanabilirler. Bu içeriği takımınızda bu işler ile ilgili kişiler tarafından paylaşmanız faydalı olacaktır.

KOP (Kit of Parts) Hakkında

FIRST Robotics Competition Takımları için hazırlanan KIT of Parts sistemi ile ilgili detaylı bilgilere https://www.firstinspires.org/robotics/frc/kit-of-parts adresinden ulaşabilirsiniz.

Takım üyelerinizin yukarıdaki sayfayı şimdiden incelemesi Kick-off ile birlikte elinize ulaşacak malzemeleri bilmeniz ve hazırlık yapmanız açısından sizlere faydalı olacaktır. http://bit.ly/2mYVBmv

2019 sezonuna ait Türkçe dokümana buradan erişebilirsiniz (2020 yılı için güncelleneceğini unutmayınız):
2019 Motor Controllers :
http://bit.ly/31KMrIu
2019 Virtual Kit
http://bit.ly/2Naj25u
2019 Siyah Kasa Kontrol Listesi
http://bit.ly/2pbWpW7
2019 Gri Kasa Kontrol Listesi
http://bit.ly/360yFVD
2019 Ayrı gelen malzeme kontrol listesi
http://bit.ly/2MLcpaS

Takım ve Destekçi Duyuruları

Bu bölümdeki duyurular takımlardan yada destekçilerden gelmektedir. İçerik v.b. tüm sorumluluk kendilerine aittir. Konular ile ilgili tüm detayları kendilerinden öğrenebilirsiniz.
******************************************************

ARC 6014 -  “Toplumsal Fayda için Teknoloji”

Takım olarak 30 Kasım Cumartesi günü “Toplumsal Fayda için Teknoloji” konulu bir konferans düzenliyoruz. Takımların konferanstan haberdar olması için konferansı Team support duyuru maillerinden birine koymanız mümkün müdür? 

kayıt linki: bit.ly/arc6014conference 
******************************************************

4th Dimension 6429-  “FRCology 101”

Herkese merhaba!

FRC takımı 6429 4th Dimension olarak "FRCology 101" adlı, FRC takımlarını çeşitli alanlarda bilgilendiren bir kamp düzenliyoruz. Bu kampın amacı öncelikle Rookie takımlar olmak üzere kampa katılan tüm FRC takımlarını PR, Bütçe, Ödül Yazıları, Programlama, Mekanik, vb. konulardaki atölyeler sayesinde bilgilendirmektir. Kamp, 30 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında İzmir Bahçeşehir Fen ve Teknoloji 50. Yıl Kampüsünde gerçekleşecektir. Kampa katılım için takımların aşağıdaki formu doldurması gerekmektedir.

https://docs.google.com/forms/d/1FI030_LvYz4KWtvf_890wMBDjMyCZR3xLY6ay6cQxNk/edit

*******************************************************

Suzan Burchard'dan mektup.

Suzan Hanım tarafından kaleme alınmış ve tüm takımlarımız tarafından mutlaka okunmasını tavsiye ettiğimiz mektuba buradan ulaşabilirsiniz.
2020 Sezonu FIRST Robotics Competition Oyunu INFINITE RECHARGE olarak duyurulmuştur.Türkçe altyazı eklenmiş video yukarıdadır.
Instagram
https://twitter.com/fyukselfound/
Website
Email
Facebook
YouTube


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Fikret Yüksel Foundation · Perpa B Blok Kat 2 · No 58 · istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp