Copy
View this email in your browser

Воєнний стан, ДБР, кримінальні проступки

Хоч листопад – то останній місяць осені, але новини, певно, не давали вам відпочивати і спокійно готуватися до зими. Мало часу на відпочинок мали і наші експерти, коментуючи важливі питання у діяльності органів правопорядку і не тільки. Отже, до вашої уваги чергова порція важливих тематичних новин від Асоціації УМДПЛ: 
 

  • Після дискусій в парламенті закон було проголосовано, він вступив в силу, отже, воєнний стан введений до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року у 10 областях України. Указ Президента України №393 «Про введення воєнного стану в Україні» та особливості цього особливого правового режиму шукайте тут. Що важливо, рішення щодо конкретних заходів з обмеження має прийматись точково із врахування конкретних обставин. Такі рішення будуть прийматись органами влади і будемо сподіватись, що пояснюватимуться суспільству, каже юрист. До речі, про введення воєнного стану в Україні написав американський New York Times (є там і міні-коментар нашого експерта).
 
 
  • А ще у листопаді Верховна Рада проголосувала «за» законопроект №7279-д, який передбачає запровадження кримінальних проступків, що були передбачені ще в КПК України 2012 року. Але насправді є питання щодо того, які саме правопорушення треба віднести до кримінальних проступків. «Мова йде не тільки про перейменування злочинів невеликої тяжкості та частини злочинів середньої тяжкості у проступки, а й про певні процесуальні небезпеки для прав і свобод людини під час їх розслідування», – вважає юрист.
 
 
  • Пам'ятаєте, всі перелякалися, що очільником Інтерполу може стати російський генерал поліції Олександр Прокопчук? Цей пан, до речі, родом із Житомирщини і свого часу закінчив КНУ імені Тараса Шевченка, а із 2016-го навіть був заступником Голови Інтерполу. На момент до голосування за посаду керівника Інтерполу експерт коментував можливі варіанти розвитку ситуації. На щастя, головою Інтерполу став кореєць Кім Йонг Ян.
 
  • Хочете знати, як зсередини має виглядати відділ поліції, міграційної служби України та суд? Запрошуємо завітати у віртуальне місто ПРАВОПІЛЬ. Це корисний інформаційно-правовий ресурс із ефектним 3D-моделюванням структури держорганів та зручною подачею потрібної правової інформації. Порталом можна користуватись за допомогою сучасних гаджетів (електронні планшети, смартфони тощо) всюди, де є доступ до інтернет-мережі, в т.ч. безпосередньо перебуваючи із візитом у державному органі. 
 
 
 
Читати сайт Асоціації УМДПЛ
Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) неурядова правозахисна організація, що здійснює системний всеукраїнський моніторинг дотримання прав людини та основоположних свобод у діяльності правоохоронних органів. 

Ми працюємо за такими напрямками: експертно-аналітичний напрямок, розвиток громадського контролю, просвітництво, пенітенціарний напрямок та правосуддя у кримінальній юстиції. 

Із запитаннями та пропозиціями звертайтеся, будь ласка, на електронну скриньку організації umdpl.association@gmail.com.

Copyright © 2018, Association UMDPL. All rights reserved.
 
Асоціація українських моніторів дотримання прав людини
в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) 

Наша електронна скринька: umdpl.association@gmail.com
 
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Nonprofit organization · umdpl.association@gmail.com · Kyiv 01024 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp