Copy
Aktuální zprávy z našeho výzkumu
Newsletter Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze
 
08/2022 | 4/6

Uspořádali jsme konferenci na téma udržitelné výstavby budov


Ve dnech 4. až 6. července 2022 v Praze proběhla mezinárodní vědecká konference Central Europe towards Sustainable Building 2022, kterou jsme uspořádali ve spolupráci s Fakultou stavební, Kloknerovým ústavem ČVUT a také Českou společností pro udržitelnou výstavbu budov.

Podílíme se na rozvoji tuzemské komunitní energetiky


Realizujeme projekt na podporu zakládání a provozu energetických komunit v České republice a nastavení podmínek dotačních programů. Výsledkem budou doporučení pro státní správu, odborné analýzy, metodika zakládání energetických komunit a další praktické nástroje či manuály.

Pomocí digitalizace zrychlíme výrobu montovaných dřevostaveb


Výstupy projektu Automation4Timber, na kterém spolupracujeme s firmou RD Rýmařov, umožní výrazně zkrátit dobu od prvního kontaktu s klientem po výrobu prefabrikovaných panelů domu.

Naše energetická řešení zaujala v Jordánsku


Vedoucí našeho výzkumného týmu pro fotovoltaické systémy Petr Wolf vystoupil na nejvýznamnějším oborovém jordánském veletrhu SONEX 2022 v semináři nazvaném Chytrá česká řešení v energetice.

Ověřili jsme projekt nové školy


V rámci přípravy projektové dokumentace nové základní školy Na Kocínce v pražských Dejvicích jsme pro Městskou část Praha 6 zpracovali simulační analýzu provozního chování školní budovy, která má být postavena v pasivním standardu.

Naše diagnostika zlepšuje a zlevňuje provoz otopných soustav a vzduchotechnických jednotek


Ve spolupráci s firmou Energocentrum Plus, s.r.o. nyní zavádíme systém automatické detekce a diagnostiky chyb pro otopné soustavy a vzduchotechnické jednotky. Naše diagnostika pomáhá snižovat spotřebu energie a udržovat v budovách příjemné vnitřní prostředí.

Náš vědec získal Cenu Wernera von Siemense

Česká pobočka koncernu Siemens každý rok uděluje ceny za nejlepší práce, projekty a osobnosti z oblasti technických a přírodovědných oborů. Letos se mezi oceněné zařadil také náš vědecko-výzkumný pracovník Nikola Pokorný.

Dešťovka je základem každého moderního města


Metodika Voda ve městě, kterou jsme vydali ve spolupráci s UJEP IEEP, se dočká druhého, rozšířeného vydání, jež bude financováno z úspěšné kampaně na platformě Hithit. Publikace vzbudila velký ohlas, přečtěte si recenze od odborníků z praxe.

Nabízíme řešení pro maximální využití odpadů ze staveb a demolic


Společně s průmyslovým partnerem AZS Recyklace odpadu, s.r.o. podporujeme šetrné demolice, které vedou k efektivnějšímu využívání odpadních materiálů.

Úspěšně jsme zakončili projekt zaměřený na zlepšení mezinárodní vědecké spolupráce


Získali jsme nejlepší možné hodnocení za realizaci mezinárodního projektu „Zvýšení kvality podpůrné infrastruktury v oblasti energeticky efektivní výstavby“ (Inform EEB-CZ) programu Inter Excellence Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Možnosti financování 

 
  • Krátkodobá spolupráce výzkumu s průmyslem
OP PIK Inovační vouchery VI (V: 15. 7. 2020 - U: 31. 12. 2022)
  • OP Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (dle informačního dne z 1. 8. 2022 budou následující výzvy vyhlášeny v polovině srpna 2022 a příjem žádostí začne v září roku 2022)

(V: vyhlášení; U: uzávěrka)
Facebook
Website
Email
Copyright © 2022 ČVUT UCEEB, All rights reserved.

Tento email dostáváte na základě předchozí spolupráce s ČVUT UCEEB.
Nechcete dostávat tento informační email?
Zrušit odběr můžete zde

www.uceeb.cz
marketing@uceeb.cz

Email Marketing Powered by Mailchimp