Copy
Aktuální zprávy z našeho výzkumu
Newsletter Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze
 
5/2020 | 3/6

Optimalizační nástroj pro navrhování zdrojů energie pro budovy

Vyvinuli jsme nástroj, který projektantům usnadní navrhování energetických systémů budov na základě požadavků na úspornost a ekonomiku.

Bezplatně poskytujeme předpověď slunečního osvitu


Nabízíme několik variant služby předpovídání osvitu pro fotovoltaické zdroje, která umožňuje lepší hospodaření s energií získanou ze slunce. Dlouhodobé předpovědi jsou nyní zdarma k dispozici pro všechny zájemce.

Pokračujeme v testování zelených střech


Naši odborníci ve spolupráci se společností Metrostav pokračují ve stanovení optimální skladby souvrství extenzivních vegetačních střech, které mohou významně přispět k zadržování vody ve městech a energeticky úspornému ochlazování budov a jejich okolí během horkých dnů.

Spolupracujeme s Kladnem na přípravě energeticky plusové čtvrti


Pokračujeme ve spolupráci s městem Kladno v realizaci projektu SPARCS. Cílem je významně zvýšit podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny.

Pokračování výzkumu zelených fasád pro průmyslové haly


Nadále provádíme zkoušky tepelně vlhkostního chování fasád obvodového pláště halových staveb, které jsme zahájili v červnu 2019.

Kombinovaný solární kolektor pro mírné a chladné klimatické pásmo


Navrhli jsme, vyrobili a otestovali první prototyp kombinovaného solárního kolektoru pro ohřev dvojice teplonosných látek voda/vzduch.

Zveme Vás na ČVUT UCEEB konferenci 2020 online


Organizacím zabývajícím se energeticky efektivní výstavbou představíme svá běžící i dokončená výzkumná témata. Akce se bude konat online 4. června 2020 od 9:00 do 16:00.
 

Podíleli jsme se na příručce pro regeneraci zanedbaných ploch ve městech


Spolupracovali jsme na tvorbě publikace, která by měla vlastníkům a budoucím stavebníkům pomoci zorientovat se v problematice oživování brownfieldů. 

Jak na energetické Horizonty?

Ve dnech 25. a 26. května 2020 se uskutečnilo online školení na přípravu žádostí do programu Horizont 2020, „Mastering the Art of Preparing an Excellent Proposal in the Energy Challenge“. Webinář vedla zkušená lektorka a hodnotitelka projektů Horizont 2020 Irena Kondratenko.

Získejte rychlou finanční podporu pro vaše inovační aktivity


Nabízíme malým a středním podnikům výhodnou spolupráci při vývoji a vylepšování jejich produktů a technologií v oblasti výstavby, energetiky, vnitřního prostředí budov, zkušebnictví a telemedicíny.

Možnosti financování 

  • Rozvoj dopravy
  • Inovace v průmyslu
  • Spolupráce výzkumu s průmyslem:
 
(V: vyhlášení; U: uzávěrka)
Facebook
Website
Email
Copyright © 2020 ČVUT UCEEB, All rights reserved.

Tento email dostáváte na základě předchozí spolupráce s ČVUT UCEEB.
Nechcete dostávat tento informační email?
Zrušit odběr můžete zde

www.uceeb.cz
marketing@uceeb.cz

Email Marketing Powered by Mailchimp