Copy
Aktuální zprávy z našeho výzkumu
Newsletter Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze
 
11/2020 | 6/6

Mikroelektrárna WAVE 120
získala Ekodesign

Projekt vývoje mikroelektrárny WAVE 120 se významně přiblížil fázi jejího reálného uplatnění na trhu. Oficiální měření potvrdilo, že zařízení dosáhlo parametrů potřebných k získání tzv. Ekodesignu a může být instalováno prakticky v celé Evropské unii.

Česko je světová velmoc v bio-optimalizovaném osvětlení


Ve spolupráci s odborníky ze společnosti Spectrasol jsme vyvinuli nový typ svítidel, jejichž barevné spektrum se velmi blíží přirozenému slunečnímu záření. Jeho prospěšnost potvrzují závěry světově unikátních studií ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví.

Navrhli jsme změny požadavků dotačního programu OPŽP

Na základě naší studie jsme navrhli změny kritérií pro podporu novostaveb s vysokou konstrukční výškou v rámci Operačního programu Životní prostředí (OPŽP).

Zapojili jsme se do mezinárodního projektu PLURAL


Ve spolupráci se společností Recuair vyrábíme vzduchotechnickou jednotku s termoelektrickým výměníkem pro řízení teploty, která bude integrována do fasádního panelu španělské společnosti DENVELOPS a testována na demonstrační budově v Katalánsku.

Pokračujeme v přípravě systému S.A.W.E.R. na výstavišti v Dubaji


V druhé polovině září jsme po delší pauze obnovili práce na instalaci zařízení S.A.W.E.R. v českém národním pavilonu na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji, jejíž zahájení bylo odloženo kvůli protiepidemickým opatřením na říjen 2021.

Pracujeme na využití BIM pro hodnocení komplexní kvality budov v rámci životního cyklu


Jedním z našich aktuálně řešených témat je propojení BIM a komplexního hodnocení kvality budov v rámci jejich celého životního cyklu.

Podílíme se na hledání možných náhrad přírodního písku v betonu


Ve spolupráci s kolegy z Manipal University Jaipur ověřujeme možnosti, jak v betonových směsích nahradit přírodní písek, jehož světové zásoby se rychle tenčí.

Laboratorně jsme zjistili vlastnosti OSB desek


Ve spolupráci se společností Kronospan jsme provedli laboratorní měření difuzního odporu vybraných OSB desek. Zjištěné údaje umožní kvalifikovaněji navrhovat obvodové pláště moderních dřevostaveb a zajistit tak jejich dlouhodobou vlhkostní bezpečnost.

Seznamte se s možnostmi financování výzkumu a vývoje v oblasti EEB


Zveme všechny zájemce na online seminář, na kterém představíme možnosti financování projektů v oblasti energeticky efektivní výstavby po roce 2020.

Obnovitelné zdroje energie v průmyslu – příklady od firem pro firmy


Chcete poznat možnosti implementace obnovitelných zdrojů energie do výroby nebo provozu? Zajímají Vás konkrétní zkušenosti firem, které takové projekty úspěšně realizovaly? Ve spolupráci s inovačními centry jsme pro Vás připravili interaktivní workshop. Akce je přeložena na 20. ledna 2021

Možnosti financování 


 
  • Krátkodobá spolupráce s kreativními subjekty ve Středočeském kraji
  • Krátkodobá spolupráce výzkumu s průmyslem:
 
(V: vyhlášení; U: uzávěrka)
Facebook
Website
Email
Copyright © 2020 ČVUT UCEEB, All rights reserved.

Tento email dostáváte na základě předchozí spolupráce s ČVUT UCEEB.
Nechcete dostávat tento informační email?
Zrušit odběr můžete zde

www.uceeb.cz
marketing@uceeb.cz

Email Marketing Powered by Mailchimp