Copy
Aktuální zprávy z našeho výzkumu
Newsletter Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze
 
03/2022 | 2/6

Navštivte náš doprovodný program na veletrhu Aquatherm


V rámci mezinárodního veletrhu Aquatherm Praha 2022 pořádáme 20. dubna 2022 celodenní doprovodný program s názvem ČVUT UCEEB fórum, který proběhne ve vstupní hale 1 v sále číslo 1.

Připravili jsme energetický koncept nové čtvrti v Dolních Počernicích


Pro Pražskou developerskou společnost jsme zpracovali analýzu možného energetického řešení bytové nájemní výstavby, která by měla v příštích letech vyrůst v lokalitě Dolních Počernic.

Vedeme jeden z nejúspěšnějších projektů Interreg Europe


Mezinárodní projekt RESINDUSTRY, zaměřený na využití obnovitelných zdrojů energie v průmyslu, byl vyhodnocen programem Interreg Europe jako jeden z deseti nejúspěšnějších projektů ve IV. výzvě programového období 2014–2020 v EU.

Studenti připravují soutěžní nástavbu na kolejích Větrník


Tým studentů ČVUT se účastní prestižní mezinárodní soutěže Solar Decathlon Europe. O vítězství se budou ucházet s projektem nazvaným FIRSTLIFE, vycházejícím z jejich představ o ubytování na kolejích a prvním bydlení.

Řídíme chod domu podle tržní ceny energie


Úspěšně jsme vyzkoušeli technologii, jež dokáže snížit spotřebu energie i provozní náklady a zároveň pružně reagovat na nabídku a poptávku na trhu s energiemi. Ověřování proběhlo v rodinném domě v Omicích u Brna.

Stíníme efektivně


Jedním z klíčových aspektů energetické efektivity budov je v současnosti správné stínění přímého slunečního záření. Proto se ve spolupráci se společností ZEBR v rámci  výzkumu zabýváme novými možnostmi v této oblasti.

Česká města letos dostanou chytrý kompas


Nástroj pro podporu rozhodování řídicích pracovníků obcí Smart City Compass, na jehož vzniku jsme se podíleli, dokončil první fázi pilotního provozu ve vybraných českých městech. Ještě letos by měl být zpřístupněn k užívání dalším radnicím.

Realizace obvodového pláště Envilop při rekonstrukci SŠ Českobrodská v Praze


Systém Envilop je plně prefabrikovaný, lehký obvodový plášť, který vznikl v našem univerzitním centru. Je určený pro náhradu již zastaralých lehkých obvodových plášťů (Boletické panely), ale také pro nové moderní stavby.

Testujeme ostrovy klidu


Provedli jsme sérii zkoušek kvality vnitřního prostředí v mikrokancelářích vyráběných českou společností SilentLab, která s tímto specifickým produktem přišla na trh mezi prvními na světě. Z výsledků analýzy pak vzešlo několik návrhů na vylepšení kvality vzduchu a tepelné pohody.

Zkoušíme nový materiál pro Linného univerzitu


V rámci spolupráce s Linného univerzitou ve Växjö probíhají v buštěhradských laboratořích zkoušky nového deskového materiálu vyvíjeného švédskými výzkumníky.

Možnosti financování 

 
Facebook
Website
Email
Copyright © 2022 ČVUT UCEEB, All rights reserved.

Tento email dostáváte na základě předchozí spolupráce s ČVUT UCEEB.
Nechcete dostávat tento informační email?
Zrušit odběr můžete zde

www.uceeb.cz
marketing@uceeb.cz

Email Marketing Powered by Mailchimp