Copy
Aktuální zprávy z našeho výzkumu
Newsletter Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze
 
12/2021 | 6/6

Unikátní dokument Budiž voda! vstoupil do kin


Výjimečný celovečerní dokument „Budiž voda!“ mapuje vznik českého vynálezu, který má při téměř nulových nákladech získat i na nejsušších místech planety pitnou vodu a zakládat oázy v pouštích. Film z produkce společnosti Bio Illusion je v českých kinech promítán od 25. 11. 2021.

Podívejte se, co nabízejí naši vědci


Několik našich výzkumných týmů natočilo krátká videa, ve kterých představují svou činnost a nabízejí možnosti využití zajímavých inovací v průmyslu, stavebnictví, solární energetice i při správě obcí a měst. Podívejte se na ně a pojďte s námi inovovat!

Toxický vzduch v domácnostech často atakuje kritické hodnoty


Společnost JRD provedla měření důležitých parametrů kvality mikroklimatu v běžných domácnostech pomocí profesionálních přístrojů ČVUT UCEEB a firmy AMiT. Z výsledků vyplývá, že nezdravé vnitřní prostředí je v tuzemsku rozšířeným problémem.

Malé obce a místní akční skupiny mohou využít naše know-how


Nabízíme výhodnou spolupráci malým obcím do 5 000 obyvatel. A to nejen při využívání obnovitelných zdrojů energie, ale i v dalších oblastech, jako je například řešení obecních prostranství nebo hospodaření s vodou.

Propojujeme BIM s hodnocením kvality staveb


Jedním z aktuálních témat, které v současné době řešíme, je propojení digitálního modelu BIM a komplexního hodnocení kvality budov v rámci jejich celého životního cyklu.

Nekonečné kladení umožňuje vytvořit nosné konstrukce z OSB desek


Ve spolupráci se společností KRONOSPAN OSB jsme na modelech reálné velikosti experimentálně ověřili podmínky, za jakých je možné metodou nekonečného kladení vytvořit nosné dřevěné konstrukce s využitím OSB desek.

WAVE využije kaly z písecké čistírny


Dokončujeme instalaci mikroelektrárny WAVE v areálu čistírny odpadních vod v Písku, kde bude součástí rozsáhlé technologie na energetické využití čistírenských kalů, kterou dodala společnost K&K TECHNOLOGY.

Testujeme MULTIHEAT


V rámci společného projektu instalovali naši výzkumní pracovníci ve spolupráci s průmyslovým partnerem TECHTRANS PT v halových laboratořích první prototyp systému pro vytápění, chlazení a přípravu teplé vody pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie.

Nanovlákna prošla testy udržitelnosti pachu s výtečným výsledkem


Ve spolupráci s Vysokou školou AMBIS vyvíjíme nanovlákna umožňující citlivější zachycení pachových stop, které bude moci využít policie při objasňování závažných trestných činů. Vybrané vzorky různých druhů nanovláken testují speciálně vycvičení psi.

Po roce opět rozjíždíme FINERPOL


Naši zástupci se znovu zapojili do úspěšného mezinárodního projektu zaměřeného na podporu zavádění nových a zlepšení stávajících finančních nástrojů pro energetické investice do budov.

Možnosti financování 

 
  • Krátkodobá spolupráce výzkumu s průmyslem
 
(V: vyhlášení; U: uzávěrka)
Facebook
Website
Email
Copyright © 2021 ČVUT UCEEB, All rights reserved.

Tento email dostáváte na základě předchozí spolupráce s ČVUT UCEEB.
Nechcete dostávat tento informační email?
Zrušit odběr můžete zde

www.uceeb.cz
marketing@uceeb.cz

Email Marketing Powered by Mailchimp