Copy
View this email in your browser
Milí příznivci Czexpats in Science,

v dalším newsletteru vás srdečně zveme na letní setkání i tradiční vánoční konferenci. A také hledáme nadšence pro správu sociálních sítí.

Summer Meetup v Praze

Osobní setkání a povídání o vědě i všem jiném nic nenahradí, proto na konci léta pořádáme neformální setkání v pražské Vile Lanna. Uvidíme se? 

Krom setkání s komunitou czexpats se můžete těšit na přednášku profesora Jakuba Abramsona, který bude sdílet, jak se bádá na Weizmannově institutu v Izraeli. Následovat bude panelová diskuze na téma „New Beginnings“, kde se k němu přidá vedoucí skupiny na UMG Meritxell Alberich Jorda, studentka ČZU Oleksandra Rieznyk, konzultantka pro vědeckou mobilitu Zuzana Ťuťálková, student doktorského „double degree“ programu Jakub Šindelář a Alena Uvízl, která si vyzkoušela jak PhD studium v Německu, tak práci v soukromé firmě Diana Biotechnologies. 

Podrobnosti na webu

Registrace

Save the date: Již tradiční Konferenci pod stromeček plánujeme na středu 21. 12. 2022 v hybridním formátu z pražského CIIRC ČVUT. 

Czexpats in Science hledá správce sociálních sítí

 • Jste na Twitteru a dalších sociálních sítích jako doma?
 • Výborně se orientujete v prostředí vědy a výzkumu?
 • Baví vás psát v češtině i angličtině?
 • Chcete se podílet na příběhu Czexpats in Science?

Napište nám na info@czexpats.org

Z našich aktivit: 

 • V Brně u příležitosti oslav 200. výročí narození „otce genetiky“ Gregora Johanna Mendela proběhlo neformální setkání czexpats se zástupci CEITEC, MUNI, MENDELU a dalších institucí. Z diskuzí vyplynulo mnoho nových možností spolupráce a dalších nápadů nejen pro #czexpats.

 • Markéta Kubánková prezentovala iniciativu Czexpats in Science na konferenci EuroScience Open Forum (ESOF), největší evropské mezioborové konferenci o vědě a inovacích. Jako řečnice se zde také účastnila panelu na téma role mezinárodní akademické mobility v kariérním rozvoji vědců, dopady na země původu relokujících se vědců a způsoby, kterými podnítit vyváženější cirkulaci vědců v Evropě.
   
 • V rámci seriálu Czexpats z UK vznikl rozhovor se strukturním biologem Danielem Rozbeským, který zkoumá, jak „zatáčejí neurony“. Sedm let strávil v Oxfordu a nyní vede vlastní výzkumnou skupinu Strukturní neurobiologie na Přírodovědecké fakultě UK ve výzkumném centru BIOCEV. 
  A také s Irenou Kalhousovou, ředitelkou Herzlova centra izraelských studií při Fakultě sociálních věd UK, která se dlouhodobě specializuje na témata Izraele a bezpečnosti na Blízkém východě a vztahů mezi zeměmi střední Evropy a Izraele. 

Czexpats pomáhá ukrajinským vědkyním a vědcům

 • Stále se můžete zapojit do našeho buddy programu, který propojuje české a ukrajinské kolegy a kolegyně. Stačí vyplnit  krátký dotazník.
   
 • Pokud máte dotaz, nápad, chuť se zapojit nebo potřebujete poradit, kontaktujte nás na  ukraine@czexpats.org. Další užitečné odkazy naleznete zde.

Pro aktuální novinky a úspěchy českých vědců a vědkyň doporučujeme sledovat náš Twitter @czexpats a také LinkedIn.

Vědě zdar! 
Tým Czexpats in Science
Twitter
Facebook
YouTube
LinkedIn
www.czexpats.org
info@czexpatsinscience.cz


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Czexpats in Science · 5. května · Kladno 272 01 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp